Patologie gier cyfrowych. Studium z zakresu polityki kryminalnej okładka

Średnia Ocena:


Patologie gier cyfrowych. Studium z zakresu polityki kryminalnej

Niniejsza publikacja dotyczy zagadnień związanych z grami cyfrowymi,jako jednym z najbardziej słynnych mediów współczesnej rozrywki,w ujęciu kryminalistyki i kryminologii. Nowoczesne technologie kojarzone są najczęściej z postępem w rozwoju, świeżymi narzędziami technicznymi, bardziej precyzyjnymi przyrządami, czy większą interakcją z cyberprzestrzenią. Nie inaczej jest w branży elektronicznej rozrywki, gdzie gry pierwotnie stanowiące zlepek pikseli, dzisiaj przerodziły się w zaawansowane technologicznie programy symulujące dużo rzeczywistych czynników, np. fizykę obiektów. Niestety w parze z postępem idzie też niebezpieczeństwo związane z pojawieniem się świeżych opcji interakcji ze światem wirtualnym. Mogą to być sytuacje wynikające z samego obcowania ze środowiskiem gry (np. uzależnienie od grania) albo działania wykorzystywane z premedytacją przez nieuczciwe osoby w złym celu (np. kradzież dóbr cyfrowych).Wiele z tych negatywnych aspektów związanych z grami cyfrowymi zostało opisywane w niniejszej książce. Twórca nie przedstawia samych gier jako źródła problemu, tylko wskazuje powiązania zachowań i sytuacji patologicznych na tle gier cyfrowych. W literaturze fachowej, publicystyce a także w mediach telewizyjnych, a także internetowych, bardzo nierzadko spotykamy się z wybitnie krytycznym podejściem do opisywanej problematyki, co jest efektem błędnych poglądów i staraniem wyjaśnienia wszystkich okoliczności przez określenie "bo gry są złe". Kłopot natomiast najczęściej leży znacznie głębiej, i o ile gry cyfrowe jako rozrywka mogą być w pewnym stopniu odpowiedzialne za niektóre zachowania patologiczne, to nigdy nie są ich bezpośrednią przyczyną.Popularność zarówno gier konsolowych, jak i komputerowych jest bardzo duża, co skłania do zainteresowania ze strony nauk prawnych, takich jak kryminalistyka i kryminologia, gdyż nauki te są zainteresowane pojawianiem się licznych, świeżych form patologicznych. Warto też zaznaczyć, że dostępna literatura na temat gier cyfrowych w ujęciu prawno-psychologicznym w Polsce jest wyjątkowo uboga i liczy zaledwie kilka publikacji monograficznych. Zdecydowana większość materiałów to powszechnie dostępne opracowania w formie artykułów elektronicznych. Na potrzeby pracy, przeprowadzona została też ankieta, która umożliwiła przeprowadzenie szczegółowej analizy opinii publicznej.Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie najgroźniejszych zjawisk patologicznych towarzyszących grom cyfrowym i scharakteryzowanie przyczyn leżących u podstaw tych patologii. Dużo z opisanych w dalszych rozdziałach aspektów nie miało by szansy pojawiania się bez dynamicznego rozwoju elektronicznej branży gier. Książka ebook jest kierowana do szerokiego grona odbiorców, w szczególności: prawników (pracowników naukowych i  praktyków), przedstawicieli organów ścigania, praktyków związanych z branżą elektroniczną, graczy i osób zainteresowanych współczesnymi zagrożeniami ze strony świeżych technologii.

Szczegóły
Tytuł Patologie gier cyfrowych. Studium z zakresu polityki kryminalnej
Autor: Kasprzak Wojciech
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Rok wydania: 2018
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Patologie gier cyfrowych. Studium z zakresu polityki kryminalnej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Patologie gier cyfrowych. Studium z zakresu polityki kryminalnej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.