Czytaj więcej:
Pasja według św. Hanki okładka

Średnia Ocena:Pasja według św. Hanki

Najwieższa książka ebook Anny Janko to cudowna opowiadanie o potężnej sile miłości, która jak demon, zarazem tworzy i niszczy, prowadzi na szczyty egzystencjalnych doznań, lecz także porzuca na krawędzi, spycha na dno, w pobliże śmierci.  Hanka, bohaterka Kobiety z zapałkami zbliża się do czterdziestki, jest matką dwójki dzieci, rozczarowaną małżeństwem żoną, niespełnioną poetką. I wówczas pojawia się ON, a wraz z nim wielka namiętność, ekstremalne przeżycia, szansa na szczęście. Lecz również poczucie winy i ból.  Autorka omawia z przenikliwością, niezwykłą dynamiką, tragedia miłości i udowadnia, że polszczyzna jest w stanie podnieść temat erotyki i seksu.  Uczta dla zmysłów, uczta dla umysłu.

Szczegóły
Tytuł Pasja według św. Hanki
Autor: Janko Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pasja według św. Hanki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pasja według św. Hanki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pasja według św. Hanki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna Pruska

  Książka ebook o miłości, zdradzie, rozstaniach, bólu jaki za sobą te stany pociągają.Opowieść o miłości, namiętności , rozkoszy…Powieść-spowiedź, szczera, żarliwa.„Pasja według św. Hanki” Anny Janko opowiada o życiu, miłości, zdradzie bez zahamowań. Nie uchyla rąbka tajemnicy. Dzielnie wyjawia ją całą, nie szczędząc słów.Już sama nie wiem czy ta opowiadanie jest najistotniejsza czy słowa w jakie Anna Janko ją ubrała.Proza życia wymieszana z poezją miłości czyni tę książkę wybitną. Nie starczy przeczytać raz.GORĄCO POLECAM!

 • Eliza

  Nie znajdziemy w treści tej książki wartkiej akcji. To opowieść o miłości, zatraceniu w uczuciach, zdradzie..Napisana z wyczuciem, pięknym mową - jak to u Anny Janko. Można chłonąć, analizować każde słowo, wtopić się w przeżywanie. Jeśli brakuje nam słów, którymi można przedstawić miłość to jest to książka ebook dla nas - subtelna, wzruszająca do głębi. Autorka buduje sceny z ułamków naszych uczuć, prezentuje wątpliwości podejmowanych decyzji. Nie osądza własnej bohaterki, śledząc jej zmagania z miłością, która buduje i niszczy jednocześnie. Bardzo trafnie pisze o tek książce pdf Przemysław Czapliński: "Najbardziej wyjątkowa w tej opowieści jest zachłanność. Zachłanność na słowo i ciało."

 • Viconia

  Niby książka ebook wywołała emocje, lecz to niestety sprawiało, że coraz bardziej mnie odpychała. Czasami wręcz musiałam się zmuszać aby czytać dalej, więc o przyjemności raczej nie może być mowy. Podsumowując, warto zapoznać się z książką ze względu na bardzo bogaty język, ponieważ ten jest na bardzo wysokim poziomie. Sama historia do mnie nie przemówiła, lecz myślę, że znajdzie się szerokie grono odbiorców, którzy będą zadowoleni.

 • Ameba

  Śiwtena książka, piękne metafory, porównania, każde zdanie dopracowane starannie i te emocje...

 • justyna

  Jest to studium osobistego rozpaczy czterdziestoletniej kobiety, która w najmniej spodziewanym momencie swego życia spotyka na swej drodze mężczyznę i wdaje się z nim w namiętny romans, mimo że jest żoną i matką, mimo że miłuje własnego męża, mimo że ma dwoje dzieci... Czytelnik jest postawiony w roli powiernika, któremu zwierzająca się Hanka oddaje całą intymność własnego życia, własne myśli, pragnienia, doświadczenia, emocje. Przemyślenia dotyczące tego, co losy się w sercu Hanki, przeplatają się z jej ogólnymi życiowymi przemyśleniami na temat miłości, samotności, bólu, wzajemnego ranienia się, zdrady, przyjaźni... Dziwaczna jest ta książka. Na pewno nie poleciłabym jej każdemu. Spodoba się pewnie dojrzałym czytelnikom, którzy w prozie doceniają wnikliwość, precyzję, oryginalność, a przede wszystkim bogactwo języka. Mowa jest zdecydowanym plusem tej książki. O ile wszystkie wywody niekoniecznie mogą przypaść do gustu, o tyle sposób posługiwania się słowem zasługuje na wielkie uznanie.

 • limonka

  Anna Janko stworzyła w swej powieści bohaterkę dwojaką. Hanka jest udręczona, a jej historia, jeśli wypada użyć tego słowa, jest wręcz pasyjna (tytuł!). Dziewczyna zdaje się emocjonalnie dręczyć tylko po to, by móc o tym dręczeniu mówić i dzięki niemu odczuwać swą wyjątkowość. W Hance mnóstwo jest egzaltacji – Autorka mistrzowsko żongluje słowem, tworząc zdania zapadające w pamięć, wyraziste i pełne emocji. Sama historia, choć z pozoru normalna i powszechnie w literaturze spotykana, ma w sobie coś, co nie pozwala myśleć o niej w tych kategoriach. Sama próba takiego zakwalifikowania jej wydaje się być niewłaściwa. Sposób przedstawienia miłości jest w "Pasji według św. Hanki" inny, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Janko napisała o miłości totalnej, pochłaniającej i wyniszczającej jednocześnie. Smakując jej zdania, ciężko jest nie ulec zachwytowi.Ta książka ebook to najlepszy dowód, że polskie pisarstwo stoi na bardzo wysokim poziomie.

 • kasandra

  Dawno już nie czytałam lektury, która wzbudziła we mnie tak dziwne odczucia. Przede wszystkim autorka zawarła tu pokaźny ładunek egzystencjalny i filozoficzny,ogrom własnych myśli, odczuć, potrzeb, wzlotów i upadków, radości i bólu, że trudno cokolwiek streścić. Jednocześnie nie odczułam zmęczenia czy znudzenia, więc wielki plus za to.„Pasja według św.Hanki” to książka ebook o złożoności związków międzyludzkich, roli kobiety, żony, matki, kochanki, koledzy w różnorakich okresach życia. To także opowiadanie o zdradzie cielesnej i tej duchowej, o samotności, nawet w miejscu pełnym ludzi,o krzywdach, które sami sobie wyrządzamy, jak i tych które spotykają nas od innych czy również o miłości z jej różnorakimi odcieniami.Także książka ebook o cierpienia i szczęściu, wolności i zniewoleniu, tęsknocie za czymś i za kimś, dostrzeżeniu i przełamaniu rutyny i szarej rzeczywistości, o szukaniu własnego miejsca w życiu, próbie odkrycia własnej swojej tożsamości i drogi, którą warto podążać. Polecam!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!