Czytaj więcej:
Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej okładka

Średnia Ocena:Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej

„Pandrioszka” Krystyny Kurczab-Redlich, autorki bestsellerowej książki „Wowa, Wołodia, Władimir. Sekrety Rosji Putina”, powraca! To książka, w której reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych a także społecznych. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, cudownymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Później włącza się opamiętanie, ponieważ okazuje się, że zderzenie z rosyjską codziennością jest bolesne, a życie ma gorzki smak. Na końcu pojawia się niezrozumienie – dla inności ludzi, ich bierności i braku wewnętrznej wolności, dla ich zgody na cierpienie. Spod cudownych barw matrioszki zaczynają wyzierać nieszczęścia i strach, a każda następna cząstka malowanej zabawki to następny dramat. Matrioszka po otwarciu jest jak puszka Pandory, hybryda Niezła i Zła: PANDRIOSZKA. "Pandrioszka jest książką ważną i w wielu własnych elementach bardzo przejmującą. Czuje się za nią wielki zapas wiedzy autorki, zgromadzony podczas długich lat pobytu w Rosji, zapas przeżyć i doświadczeń. (...) Autorka ma nie tylko bystre, czujne oko, lecz i równie kluczowy dla reportera – niezły słuch. (...) Krystyna Kurczab-Redlich stara się przekazać rosyjską rzeczywistość tak, jak ją widzi człowiek myślący po rosyjsku, rozumujący po rosyjsku." Ryszard Kapuściński "Takiej książki o Rosji jeszcze nie było. Wyjątkowo ciekawa i – momentami, w niemalże poetyckiej prozie reportażu z Czeczenii – nowatorska." Czesław Miłosz "Pandrioszka odznacza się na tle wszystkiego, co publikuje się na temat Rosji i Czeczenii, i dlatego uważam, że zasługuje na jak największy rezonans." Jerzy Giedroyc "Wiosną 2000 roku książka ebook wyszła w Warszawie. Jest próbą uświadomienia, pojęcia rozumem i sercem kraju, narodu. Rezultat: krytyczny raport o Rosji, o „niepojętej, odpychającej i przyciągającej inności”. Autorka – sądząc po książce pdf – lubi Rosjan, lubi bez lizusostwa, ale bezapelacyjnie nie lubi władzy. Pandrioszka Krystyny Kurczab-Redlich omawia Rosję i Rosjan z taką przenikliwością i głębią, z jaką nie może się równać typowa w tej materii książka ebook Rosjanie Hedricka Smitha." Lew Rojtman, Radio Swoboda Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej
Autor: Kurczab-Redlich Krystyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Zuzanna

    Czytelnik zaczyna od zapoznania się z warunkami bloków mieszkalnych. Brud, materiały pokradzione przez pracowników z innych budowli a także brak możliwości zmiany stanu czystości klatki to norma w Rosji. Metro natomiast jest oazą czystości, choć pełno w nim oszustów, handlarzy a także podejrzanych osobistości. Zamierzchłe fragmenty przypominające ZSRR stale są widoczne na ścianach (choć element zręcznie zamalowano). Omówiona jest też mentalność mieszkańców. Ich tok myślowy jest dostosowany do warunków w jakich żyją - okradziono cię? Trudno. Napadli cię? Ważne, że rodzina zdrowa… Omówiona jest demokracja (a raczej jej karykatura) a także konformizm jednostki. To już trzecie wydanie książki, jednak mimo upływu lat niewiele się zmieniło. Reportaż uwydatnia bestialstwo Rosjan. Pojawiają się podrozdziały przeznaczone działaniom zbrojnym Rosji. To jak prowadzą wojny i jak torturują mieszkańców jest niewyobrażalne. Reportaż może być trudną lekturą dla osób wrażliwych i o słabych nerwach, jednak sądzę, że warto po niego sięgnąć, by mieć świadomość bestialstwa żołnierzy. Przypomnę, że książka ebook powstała przed wojną w Ukrainie. Opisywane są działania na innych terenach, jednak sposób mordowania cywili się nie zmienił. Reportaż przedstawia kolejne warstwy Rosji. Lektura nie jest przyjemnym, lekkim tekstem doskonałym na lato, tylko przepełnioną bólem i absurdem historią obecnej Rosji. Obnażenie państwie niczym matrioszki nie jest doświadczeniem przyjemnym, lecz koniecznym. Uważam, że warto sięgnąć po ,,Pandrioszkę”, choć jeśli jesteś osobą wysoko wrażliwą to radzę dawkować sobie lekturę.

  • Anna Łożyńska

    Bardzo ciekawie opowiedziane kulisy życia w Rosji,. Styl potoczysty, gładki, a do tego, o czym rzadko się wspomina chyba, pełen subtelnego humoru i okraszony raz po raz interesującymi metaforami. Bardzo polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!