Czytaj więcej:
Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja okładka

Średnia Ocena:Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja

Fascynujące opowieści o tym wszystkim, czego na temat Świętego Mikołaja i upominków gwiazdkowych pragną dowiedzieć się dzieci. Bajki spisane są z fantazją i humorem, a równocześnie wiernie ukazują polską tradycję mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem książki są śliczne ilustracje, osadzone w polskich realiach świąt.

Szczegóły
Tytuł Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja
Autor: Zabokrzycki Adam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Katarzyna Knappik

  Pamiętnik Świętego Mikołaja to napisana zabawnie i z fantazją książka ebook ukazująca Mikołaja zupełnie w zaskakującym świetle, a mianowicie nigdy nie przypuszczałam, że Mikołaj posiada komórkę czy laptopa z internetem;) Z książki dowiemy się na przykład jak wygląda codzienne życie Mikołaja, od czego zależny wielkość prezentu, jak Święty Mikołaj podrzuca prezenty, kto i w jaki sposób produkuje prezenty. Książkę zdobią przepiękne, kolorowe ilustracje wykonane przez Panią Martę Długołęcką, której prace mi się zawsze podobają . Książka ebook godna polecenia

 • emik84

  Otóż wszystkie dzieci wiedzą, że przed świętami Święty Mikołaj ma ręce pełne pracy. Wciąż czyta listy od dzieci z całego świata, a w Boże Urodzenie obdarowuje młodszych prezentami. Na tym jednak nie kończy się praca Mikołaja. Trwa ona bowiem przez okrągły rok. Święty Mikołaj wraz ze własnymi oddanymi pomocnikami krukiem i niedźwiedziem zawsze jest gotowy nieść pomoc potrzebującym. Pewnego dnia np. organizuje akcję ratunkową dla małego wieloryba, który utknął na mieliźnie. Innym razem powstrzymuje piratów przed zatruciem wody w morzu. A to dopiero kilka z jego przygód. O reszcie przeczytacie zagłębiając się w tym wyjątkowym zbiorku... Na kartach książki dzieci znajdą 7 magicznych opowieści poświęconych Świętemu Mikołajowi. Pozwoli to maluchom poznać go bliżej lecz uświadomi też, że każdy z nas może być takim Świętym Mikołajem pomagając na co dzień tym, którzy potrzebują akurat naszej pomocy. Każdą z opowieści uprzyjemniają śmieszne kolorowe ilustracje, które tak kochają najmłodsi. Zdecydowanie warto jest sięgnąć po tę lekturę jeszcze przed świętami. Święty Mikołaj to wszak dla dzieci postać magiczna i zawsze ochoczo wsłuchują się w historie jemu poświęcone. A, że w tym przypadku naprawdę są to opowieści bardzo udane i interesujące z pewnością nie pozwolą maluchom na oderwanie się od ich lektury. Poza tym osadzone są w polskich realiach, nawiązują do polskich tradycji i obrzędów. Gorąco zalecam ;)

 • Kamila Harabasz

  Doskonała na świąteczny prezent.

 • aginaa

  W opowiadaniach dowiemy się dużo z życia codziennego Mikołaja. Znajdziemy odpowiedzi na różnorakie zadawane i niejasne pytania: kto dostarcza mu listy od dzieci?, co Mikołaj robi w wakacje?, czy tylko pracuje 2 dni w roku?, skąd bierze upominki dla dzieci? Ta książka ebook powinna być obowiązkowo przeczytana przez dzieci i rodziców przed Świętami, wprowadzając Nas w świąteczny klimat i nastrój. A także poznając dużo ciekawostek z życia Mikołaja.

 • dobrerecenzje.pl

  Święty Mikołaj to najwierniejszy przyjaciel z lat dziecięcych. Według autora książki ma nad tysiąc siedemset lat, a mimo to jest bardzo postępowy, za pan brat z najnowszymi cudeńkami technicznymi takimi jak: GPS, Smartfon, laptop czy inne wynalazki, a mimo to w kwestii porannego budzenia wybrał tradycyjne rozwiązania, to znaczy budzik z czerwonym grzebieniem, lecz w odsłony angielsko – francuskiej, czyli żartobliwie mówiąc kogut – poliglota.Tak rozpoczyna się interesująca bajka o siedmiu tajemnicach Świętego Mikołaja.Autor książki zachęca młodego czytelnika do idealnej podróży wraz z ukochanym Mikołajem, którego kochają wszystkie dzieci na całym świecie.Wraz z Mikołajem dzieci wyruszają we wspaniałą podróż, żeby zwiedzić królestwo Świętego i dowiedzieć się jakie są dobre uczynki Mikołaja, od czego zależy wielkość paczki, a także kto i w jaki sposób produkuje prezenty.Trzeba przyznać, że większość dzieci myśli o Świętym Mikołaju jedynie w okolicach 6 grudnia i Świąt Bożego Narodzenia, a nie zastanawia się nawet, co nasz szczodry darczyńca porabia przez pozostałe dni w roku.Oczywiście autorowi tej książki nie uda się przekonywująco odpowiedzieć na wszystkie zapytania dzieci takie jak: „W jaki sposób Święty Mikołaj w ciągu jednej nocy obdarowuje upominkami wszystkie dzieci na Ziemi?”, lub „Czy Święty Mikołaj podróżuje wyłącznie wtedy, kiedy obdarowuje dzieci prezentami?”. Twórca stara się bardzo wyczerpująco odpowiadać i powiem szczerze, że idealnie mu to wychodzi.Przesłodka książeczka dla dzieci, wydana w twardej oprawie i z zabawnymi i interesującymi rysunkami, sprawia, że każde dzidziuś chce poznać sekrety ukochanego świętego.Drogie dzieci na koniec kluczowa uwaga dla Was od Mikołaja: ”Drogie dzieci bez względu na to gdzie mieszkacie, musicie się starać, żeby w życiu czynić dobro w domu, w przedszkolu, w szkole i w ogródku, na wycieczce i w obcym mieście, na ulicy i w lesie bądź ponad jeziorem”.Życzę ciekawej lektury dla rodziców i dzieci.Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • Dzieciaki Testują

  Czy wiesz, jak wygląda codzienne życie Świętego Mikołaja? Znasz jego najskrytsze tajemnice? Z tego Pamiętnika.. dowiesz się, co robi Mikołaj pod koniec lipca. czy wraz z krukiem i innymi przyjaciółmi uda mu się ocalić wielorybka? Czy przemówią do rozumu piratom, którzy chcą wrzucić do wody beczki z trucizną? No i jak to wszystko wygląda, że dostarcza dzieciakom upominki w wigilijną noc?Książka pełna świątecznej magii i czarów, zachwyci nie tylko dzieci lecz i rodziców. Przeniesiona do czasów współczesnych, staje się lekturą obowiązkową przed Bożym Narodzeniem. Jest po prostu piękna!

 • Anna Sikorska

  Święty Mikołaj kojarzy nam się ze staruszkiem mieszkającym gdzieś bardzo daleko w otoczeniu elfów, skrzatów, egzotycznych zwierząt pomagających produkcji prezentów, jeżdżącym saniami z reniferami i odciętym od technologii. Okazuje się, że wynalazki ułatwiające życie i komunikację z dobrotliwym darczyńcą dotarły i tu. Święty Mikołaj nie rozstaje się z laptopem, tabletem i innymi przydatnymi w jego pracy gadżetami. To sprawia, że może zrobić wiele więcej i skuteczniej pomagać niż mógłby bez nich. Mimo zamiłowania do nowinek Mikołaj ciągle pozostaje tradycjonalistą uważającym, że kogut wielojęzyczny jest najlepszym budzikiem, a sanie najlepszym i najbardziej ulubionym pojazdem wielu dzieci, które skrycie marzą o przejażdżce nim. Niestety dane to będzie tylko Adasiowi i Marcie, z którymi możemy zobaczyć codzienność ulubionego darczyńcy prezentów.W opowieściach dzieci znajdą odpowiedź na temat codziennych zajęć Świętego Mikołaja, od czego zależy wielkość paczki i w jaki sposób zdobywa on info o dzieciach, kto przynosi mu listy od dzieci, jak podrzuca prezenty, dlaczego tak ciężko go zobaczyć, jak i gdzie powstają prezenty, w jaki sposób można przygotować się do świąt.Opowieść o dobrotliwym Mikołaju pozwoli nam każdego dnia budować klimat świąteczny. Książka ebook będzie bardzo dobrą lekturą zabierającą małych czytelników w wyjątkowy świat, w którym misją jest niesienie pomocy i uczenie właściwego postępowania. Dzięki przygodom Mikołaja nasze pociechy odkryją, że zwierzątka potrzebują pomocy i nie wolno zanieczyszczać środowiska. Dowiedzą się dlaczego warto segregować śmieci, utylizować trujące substancje, zadbać o dobre relacje z bliskimi, przyjemnie spędzać czas z rodziną, że drogie upominki nie są najważniejsze.Trochę śmiechu, trochę nauki i świąteczny nastrój – to zapewni nam cudownie ilustrowany i solidnie oprawiony „Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 sekretów Świętego Mikołaja”. Książkę autorstwa Adama Zabokrzyckiego zalecam wszystkim dzieciom. Ze względu na niedługie opowieści a także cudowne ilustracje będzie to ciekawa lektura też dla dzieci rozpoczynających samodzielną przygodę w świecie książek.

 • Recenzje Kiti

  Każde dzidziuś wie, że Święty Mikołaj to postać zagadkowa, istniejąca od lat i pojawiająca się zawsze niepostrzeżenie. Adam Zabokrzycki postanowił zdradzić dzieciakom 7 sekretów Mikołaja.Święty Mikołaj nie tylko w czasie świątecznym ma ręce pełne roboty. Oczywiście ma własnych pomocników - kruka a także niedźwiedzia i ich krewnych. Na początek musiał wyratować małego wielorybka, który utknął na mieliźnie, następnie musiał zająć się piratami, którzy chcieli wylać truciznę do morza. Musiał także zająć się załatwieniem prezentów, wyjaśnieniem dlaczego jedne dzieci dostają mniejsze, a inne większe, podrzuceniem prezentów i zabraniem jednego chłopca do Laponii, czyli własnego kraju. Nie miał nawet czasu, by porządnie zająć się zbieraniem grzybów...Zbiór prócz opowieści o Mikołaju zawiera także kluczowe życiowe prawdy - by pomagać innym bezinteresownie, że za pomoc należy chociaż podziękować, należy spełniać czyjeś marzenia a także samemu marzyć. To tylko niektóre wartości, które wyczytamy z tej książki. Wszystko dodatkowo okraszone ładnymi ilustracjami i ciekawą treścią. Czego pragnąć więcej?Myślę, że publikacja pomoże dzieciakom lepiej zrozumieć postać Świętego Mikołaja, jego drobne tajemnice. Oczywiście wiemy, że tekst nie jest pisany na faktach, jednak w niczym nie przeszkadza to w lekturze. Wierzyć można zawsze, prawda?,,Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 sekretów Świętego Mikołaja" to interesująca publikacja z ładnymi, kolorowymi ilustracjami i interesującą treścią. Tekstu jest tutaj sporo, jednak czyta się szybko. Zalecam wszystkim zainteresowanym, zwłaszcza w tym świątecznym okresie.Moja ocena: 5/6

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!