Czytaj więcej:
Ostatnie westchnienie Maura okładka

Średnia Ocena:Ostatnie westchnienie Maura

„To moja i tylko moja opowiadanie – o niełasce, w którą popadł szlachetnie narodzony mieszkaniec Moraes Zogoiby, zwany Maurem, słowem ja, przez większość dni jedyny przystojny dziedzic miliardów dynastii da Gama-Zogoiby, dużych kupców korzennych z Koczinu, a także o odtrąceniu od czegoś, co słusznie mogłem sądzić za przyrodzony sposób życia, na które skazała mnie własna matka Aurora, z domu da Gama, nasza najświetniejsza współczesna artystka...” Saga ta zaczyna się od przepadku prapradziadka Francisca, zlizanego przez gorliwy jęzor laguny, i od wzniecenia w ten sposób katastrofalnej, iście homeryckiej rodzinnej waśni, urozmaicanej morderstwami, toczonej w blasku płonących plantacji i w dymach spowijających gaje kardamonowe. Rodzinę tę rozdzierały nie tylko chciwość i sekrety, ale i dzieliły granice rysowane kredą na podłodze i sterty worków z przyprawami służące za fortyfikacje.(O całe lata potem ofiarą zgubnych podziałów padł też Bombaj i zapłonął). Zapierająca dech w piersiach opowiadanie Moraesa Zogoiby’ego prowadzi przez legendarny rajski salon Aurory do podniebnego ogrodu jego wszechmocnego ojca, na szczyt szklanego wieżowca wzniesionego przez niewidzialnych ludzi: odsłania groteskowe i wzruszające losy jego rodu, a także tragikomiczne przeistoczenia wyegzekwowane przez miłość. Ostatnie westchnienie Maura to pieśń miłosna dedykowana ginącemu światu i jego ostatnie radosne zawołanie.

Szczegóły
Tytuł Ostatnie westchnienie Maura
Autor: Rushdie Salman
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ostatnie westchnienie Maura pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ostatnie westchnienie Maura Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ostatnie westchnienie Maura PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marcia

  Nie wiem, jak to się zdarzyło że dotychczas nie przeczytałam nic tego wyjątkowego pisarza. Byłam niesamowicie ciekawa, na czym polega fenomen Rushdiego, chciałam ‘poczuć’ jego pisanie. Dzisiaj mogę stwierdzić: pisarz jedyny w swoim rodzaju, jestem urzeczona. Rushdie ma nieprawdopodobny dar tworzenia obrazów tak bardzo namacalnych dla czytelnika.

 • taszaZ

  "Ostatnie westchnienie Maura" jest powieścią wielowymiarową, łączącą dużo wątków, bohaterów i obfitującą w liczne zdarzenia. Z tego również względu trudno jest ją omówić w paru słowach. Powiem jednak, że dawno nie wpadła już w moje ręce opowieść tak dziwaczna i mistyczna, której odkrywanie wzbudzało we mnie pewnego rodzaju wewnętrzną dumę.

 • Jachymczak

  Właściwie nie wiem jak omówić tą książkę... jjest w niej tyle wątków, że ciężko ją jednoznacznie opisać. Mogę powiedzieć jedno, czyta się ją niesamowicie i na bardzo długo zapada w pamięć. Ostatnie westchnienie Maura to książka ebook poruszająca i wzruszajaca, a jednocześnie historyczna i rodzinna. Jak dla mnie jedna z lepszych jakie czytałem.

 • Tumin

  Będzie niezła lektura, już to wiem. Czytałem kilka ebooków autora i mniej więcej wiem czego się spodziewać. Poetyckie opowieści to coś co najbardziej lubię. Urzeka mowa - urzeka wszystkie zmysły, bo Rushdie słowami maluje, roztacza zapachy, smaki, wrażenia gorąca klimatu. U Rushidego jest coś takiego, że jego książka ebook powinna zachwycić od pierwszej strony, jeśli ta się nie spodoba, nie warto czytać dalej. Mi od razu wpadła w gust. W jego ebookach nic nie jest łatwe i łatwe, wręcz odwrotnie. Literatura dla wymagających czytelników. Jeśli poszukujecie czegoś mocnego i poetyckiego, to oferuję zakupić tą książkę, będziecie zadowoleni ze stylu autora.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!