Czytaj więcej:
Ostatnie słowo okładka

Średnia Ocena:Ostatnie słowo

Harry dostaje zlecenie – ma napisać biografię Mamoona, dużego pisarza, zapomnianego przez świat celebryty, świntucha, cudzołożnika, kłamcy, zbira i być może mordercy. Wokół krążą: obdarzona włoskim temperamentem małżonka pisarza, służąca, która nocą zamienia się w seksualnego wampa, narzeczona z Londynu i krwiożerczy wydawca. Harry ma obsesję na punkcie zlecenia – jest Reżyserem, detektywem, a nawet Stwórcą. Rozdaje role, kreuje rzeczywistość i wszystkich prowokuje. Ale czy na pewno to on pociąga za sznurki? Hanif Kureishi, mistrz kąśliwego języka, powraca w autoironicznej i zabawnej opowieści o władzy i manipulacji, seksie, sztuce i próbie wykreowania siebie. Wciągająca historia, intrygujący bohaterowie i zaskakujące zakończenie – "Ostatnie słowo" to najlepsza książka ebook od czasów "Buddy z przedmieścia".

Szczegóły
Tytuł Ostatnie słowo
Autor: Kureishi Hanif
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ostatnie słowo pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ostatnie słowo Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ostatnie słowo PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Dominika Fijał

  Główny bohater książki jest biografem. Kiedy trafia mu się zlecenie, by spisał o znanym pisarzu - Mamoonie, widzi w tym niezwykłą okazję. Ma szansę na to, by jego nazwisko zaczęło coś znaczyć. A prócz tego wierzy, że dzięki niej stanie się bogatszy. Jednak tak naprawdę wpada w pułapkę manipulacji. Usiłuje nim kierować wydawca, małżonka pisarza, sam Mamoon. Biograf - Harry wierzy jednak, że to on jest kreatorem, niemalże bogiem - lecz kto ma naprawdę to ostatnie słowo? Hanif Kureishi w sposób błyskotliwy, autoironiczny opowiada o tym, jak to jest być pisarzem. Z tej zabawnej historii, wypłynie dużo poważnych pytań. Na ile pisarz jest osobą, która ma wpływ na świat. Czy ktoś go w ogóle słucha? Prócz tego widzimy kondycję współczesnego świata. Bohater trafia na prowincję gdzie wcale nie jest tak sielsko, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Okaże się też, że ludzie, by stać się sławnymi, czy bogatymi, nie cofną się przed grzebaniem w błocie. Lecz czy Harry również nie zawaha się przed tym, by pokazać Mamoona w taki sposób, by obnażyć wszystkie jego grzeszki?

 • Berbelka

  Mistrz ciętej riposty i bezogródkowych dialogów. Trudno było znaleźć moment doskonały na to, by odłożyć ją na półkę i zjeść coś czy wypić herbę. Totalnie mnie pochłonęła i oczarowała stylem Kureishiego, jego odwagą i szczerością. Cenna

 • Klaudia Garncarczyk

  Nie za bardzo wiedziałam czego mogę się po tej książce pdf spodziewać, ponieważ nie czytałam wcześniej nic tego autora, lecz styl Ostatniego słowa dynamicznie mnie wciągnął. To historia z humorem, w której pełno nieszablonowych, barwnych postaci, napisana z przenikliwością i bystrością obserwacji. Czyta się gładko i lekko.

 • Debora

  ,,Budda z przedmieścia” wiadomo – jest rewelacyjny, dlatego postanowiłam przeczytać również inną książkę Kureishiego. I cóż… Ostatnie słowo jest jak dla mnie mniej wyraziste i wymowne, lecz tej powieści też nie brakuje mądrości i błyskotliwości. Samo obcowanie z literaturą Kureishiego to niezła zabawa i interesująca przygoda.

 • Paulina

  Ludzie bez żadnych masek, pokazani takimi jakimi są, zepsuci, śmieszni i groteskowi. Kureishi potrafi pisać tak, że nie sposób oderwać się od jego dynamicznej narracji pełnej interesujących zwrotów akcji. Doskonała opowieść nie tylko na wakacje. Uniwersalna, myślę, że to taka książka ebook która spodoba się każdemu – tak jak okładka zresztą.

 • Alina

  Interesująca pozycja, myślę, że po niej rozpocznę poznawanie innych ebooków tego autora. Przypadł mi do gustu jego sposób pisania - taki lekki, z rozmachem, doskonały w dialogach, słowa same płynął po kartce i można się nie spostrzec i już się jest o dużo stron dalej.

 • AnkaW

  Zainteresowała mnie okładka, czasem właśnie to jest jakimś impulsem dla mnie. Zapowiedź i zachęta złożona w okładce sprawdziła się w 100%. Hipnotyzująca opowieść, z tematyką przypominającą mozaikę- o życiu, przemijaniu, władzy, manipulacji, seksie.

 • ewellka

  Dawno nie czytałam takiej książki, aż trudno ją porównać do innej. Twórca tworzy własny swój styl i gatunek, pełno tu humoru i ironii, lecz powagi, gry pomiędzy bohaterami i gry z czytelnikami.

 • Paul

  Potrzeba powiedzenia ostatniego słowa, zarówno w kłótni jak i w pamięci osób, które po nas zostaną jest tak wielka, że rozgrywają się o nią liczne gry, gierki i manipulacje. Nikt nie chce przegrać i zostać zapomnianym. Wyjątkowa książka ebook która to wszystko porusza z nutą ironii i żartu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!