Czytaj więcej:
Ostatnie dni dyktatorów okładka

Średnia Ocena:Ostatnie dni dyktatorów

„Po fakcie człowiek żałuje tylko, że był za dobry” – wycedził Adolf Hitler, gdy z Ewą Braun ślubowali sobie nie tyle dozgonną miłość, co wspólne samobójstwo. Gdy cyjanek zaczął krążyć w ich żyłach, ona pierwsza osunęła się na ziemię. Mimo zażycia śmiertelnej dawki trucizny, chwilę potem Hitler strzelił sobie w głowę. Czy aż tak bardzo chciał być pewny, że nie dostanie się żywy w ręce aliantów?Ostatnia noc Mussoliniego z piękną kochanką. Czy podejrzewał, że łatwo z satynowej pościeli trafią na stację benzynową, gdzie zawisną głowami w dół? Przecież mógł uciec, miał tyle okazji. Ponad jeziorem Como zawsze wpadał w melancholię. „Czekam na ostatni akt tragedii” – wypalił w ostatnim z wywiadów.Zdradzony przez ochroniarza i wyciągnięty siłą z kanału Kaddafi, który, wymachując swym złotym pistoletem, woła do gromadzącego się wokół niego tłumu: „Wystarczy już. Czego ode mnie chcecie?”

Szczegóły
Tytuł Ostatnie dni dyktatorów
Autor: Ducret Diane, Hecht Emmanuel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ostatnie dni dyktatorów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ostatnie dni dyktatorów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ostatnie dni dyktatorów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • karolajki84

  Książka ebook napisana w sposób zagmatwany. Te historie są mało przejrzyste. Myślałam że będzie lepsza

 • Agnieszka Rodak

  Kiedy tylko zobaczyłam, że ukazała się ta książka ebook wiedziałam już że chcę ją przeczytać. Jest coś fascynującego we władzy i w tym jak się kończy, mniej albo bardziej nagle, a koniec władzy opisanych tu dyktatorów był różny. Przedstawione są także życiorysy dyktatorów, w tym ich niechlubne czyny, co daje pełniejszy pogląd na ich sylwetki.

 • Jakub Orłowski

  Idealna książka! Ja nie mogłem się od niej oderwać. Czytając ją miałem wrażenie, że czytam idealny kryminał a nie ostatnie chwile świetnych dyktatorów, autorów naszej historii. Coś niesamowitego. Książka ebook trzyma w napięciu od samego początku az po ostatnia stronę. Rewelacja jak dla mnie. Zalecam wszystkim!

 • AgataGutsy

  Jest to książka ebook na pewno warta przeczytania. Ciekawa, może odrobinę przerażająca, lecz świadomość, że to wydarzyło się naprawdę jest wstrząsająca. Dla jednych przytoczone historie mogą być satysfakcjonujące, dla mnie jest nauczką i przestrogą, że wojna i dyktatorstwo to jest rzecz godna potępienia i kary. Poza tym fajnie się czytało. Polecam!

 • Ekspert Empiku

  Za życia otaczał ich nimb chwały podszytej strachem i przerażeniem. Budzili respekt, który rzucał narody na kolana. Byli pewni, że nic i nikt nie zrzuci ich z tego piedestału. Jak bardzo mylne było to wyobrażenie swojej wielkości, pokazują ostatnie dni ich życia. Odchodzili już nie w blasku sławy. Hitler, Mussolini, Franco i inni. Bogowie, którzy zeszli ze swego Olimpu łatwo w objęcia śmierci i ludzkiej pogardy. Książka ebook ukazuje nagą, odartą z zewnętrznego blichtru "pośmiertną" prawdę o dużych tego świata. Prawda ta zaś brzmi niczym memento pisane ku przestrodze dla przyszłych uzurpatorów tego świata.Beata Adler, empik Toruń

 • Ernest

  Ta pozycja to małe kompendium wiedzy o życiu i śmierci największych dyktatorów historii. Każdemu z nich autorzy poświęcają osobny rozdział. Każda element rozpoczyna się krótkim opisem upadku (śmierci) danego dyktatora. Następnie autorzy cofają się w okresie i opisują jego przeszłość. Ogromna ilość historycznych faktów i ciekawostek. Warto przeczytać.

 • shitar

  Dla wszystkich tych, którzy interesują się historią i tym tematem książka ebook ta będzie bezcenna. Zaliczam się do tego grona więc mówię z swojej autopsji. Jest napisana lekkim językiem, więc prosto i dynamicznie się ją czyta. Każdy dyktator dostał osobny epizod więc wszystko tu jest jasne i przejrzyste. W książce pdf znajdziemy dużo cennych i nieznanych informacji.

 • kostro16

  Krótkie biografie są pisane wyjątkowo ciekawym językiem, wprost nie można się od nich oderwać. Łatwe, czytelnie porównania, nieprzekoloryzowane opisy i przede wszystkim nieprzeładowanie tekstu niepotrzebnymi informacjami, sprawiają, że "Ostatnie dni dyktatorów" są wyjątkowo ciekawą lekturą, nawet dla laików historycznych.

 • Andrzej Ludkiewicz

  Autorzy wykonali kawał dobrej roboty, dla zainteresowanych tematyką to skrupulatnie i rzetelnie opracowane kompendium o zmierzchu dyktatorów. Hitler, Mussolini, Stalin, Tito, Husajn, Franco i wielu wielu innych - władcy-despoci, których zatwardziałe i bezwzględne oblicza na stałe zapisały się na kartach historii. Interesująca książka.

 • sierpniowa

  Po lekturze "Kobiet dyktatorów" z olbrzymią ochotą sięgnęłam po książkę tej samej autorki, też dotyczącą kulisów życia dyktatorów - choć w tym wypadku być może należałoby powiedzieć: śmierci dyktatorów. Znajdujemy się bowiem na łożu śmierci Mussoliniego, Hitlera czy Kaddafi - i nie zawsze dosłownie jest to "łoże". W ostatnich dniach własnego życia dyktatorzy są zwykle słabi i przegrani, i chociaż każda historia jest inna, to jednak wszystkie mają coś wspólnego. Polecam.

 • Jurka

  Mądra książka. Jak dla mnie idealna publikacja, która ukazuje ostatnie chwile i słowa dyktatorów. To kim byli naprawdę nierzadko widać w ostatnich chwilach ich życia, wolności, swobody. Najczęściej byli tchorzami, desperatami i bardzo małymi ludźmi, którzy władzę mogli utrzymać tylko terrorem. Nostalgiczni, wystraszeni, zddesperowani...

 • Mikunia

  Przeczytałam kiedyś "Kobiety dyktatorów". Książka ebook bardzo mi się podobała - wiele interesujących informacji, faktów historycznych a także cudowne wydanie książki spowodowało, ze zdecydowałam się zamówić "Ostatnie dni dyktatorów". Jeżeli jest tak samo niezła jak poprzednie, to proszę o jeszczeJ

 • Taylor

  Interesująca tematyka. Każdy zna takie nazwiska jak Adolf Hitler i Mussolini, a śmierć Kaddafiego niedawno śledził cały świat. Myślę, że każdy jest interesujący kulis zmierzchu dyktatury tych sławnych mężczyzn, który wywrócili dużo krajów do góry nogami. K"ostatnie dni dyktatorów" kupię i przeczytam z ciekawości.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!