Czytaj więcej:
Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński okładka

Średnia Ocena:Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński

"Żyli szybko, umarli młodo. Przyjechali do Ameryki w aurze gwiazd z Europy. Krzysztof Komeda-Trzciński - zdolny jazzman i kompozytor a także Marek Hłasko - niepokorny pisarz, europejski „James Dean”. Jeden błyskawicznie zdobył sławę legendarną kołysanką do filmu „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego. Drugi miał zostać rozchwytywanym scenarzystą. Trzeci – Marek Niziński - obracający się wśród gwiazd fotografik, wprowadził ich do oficjalnego i zakulisowego Los Angeles. Dla trzech przyjaciół amerykański sen dynamicznie jednak zamienił się w koszmar. Najpierw na skutek nieszczęśliwego wypadku umarł Krzysztof Komeda, po paru tygodniach Marek Hłasko. Ostatni samobójczą śmiercią zginął Marek Niziński. Co doprowadziło ich do dramatyczneg końca? Wokół artystów związanych z Romanem Polańskim przez lata krążyło dużo mitów, plotek, a nawet oskarżeń o satanizm. Książka ebook ta zawiera historie, których do tej pory nie było można w pełni opowiedzieć. Dopiero po śmierci Zofii, małżonki Krzysztofa Komedy, a także Ewy Krzyżanowskiej, pracującej dla amerykańskich gwiazd matki Marka Nizińskiego, stało się to możliwe. Tomasz Lach, syn Zofii Komedy - Trzcińskiej, opowiada o trzech przyjaciołach, którzy chcieli zdobyć sławę, pieniądze i Hollywood. Rozwiewa wątpliwości dotyczące okoliczności śmierci Krzysztofa Komedy, uchyla kulisy dramatyczneg odejścia Marka Hłaski. Książka ebook „Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niziński” obejmuje szesnaście miesięcy pobytu bohaterów w Ameryce. W tle zdarzeń odnajdujemy filmowy świat Los Angeles: Bulwar Zachodzącego Słońca, Rodeo Drive, studia Paramount Pictures, legendarny hotel gwiazd Chateau Marmont a także Beverly Hills. Spotykamy takie ikony ówczesnego kina jak Fred Astaire, John Cassavetes, Mia Farrow czy Barbra Streisand. Poznajcie rządzący się bezwzględnymi, komercyjnymi i zarazem purytańskimi zasadami świat artystów Ameryki końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku… "

Szczegóły
Tytuł Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński
Autor: Lach Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • anonymous

    To smutna i interesująca historia. Trzy duże postacie,trzy tragedie i ten Amerykański Sen który nie jest dla wszystkich. To opowieść o wielu szansach,przyjaźni i tragedii złych decyzji. Świadek tych zdarzeń przenosi nas w czasy początku i upadku dużych gwiazd. To książka ebook na kilka podejść. Ciężko ją przeczytać od razu. Zalecam

  • elenjari

    Książka ebook na własny sposób wyjątkowa. Dzięki niej poznałam jacy naprawdę byli: Komeda, Hłasko, Niziński. Wokół nich i ich losów narosło nierzadko dużo mitów, a jak było naprawdę.. dużo znajdziemy w tej książce. Pod pewnymi względami jest to lektura nawet szokująca, no lecz życie każdego z bohaterów tej książki było niezwykłe.

  • Karenica

    Idealna pozycja, opisująca dzieje i sylwetki dużych i zarazem dramatycznych artystów. Fascynująca to opowieść, ponieważ przewija się w niej w równym stopniu mądrala wielkiej trójki co ich dramatyczny los. I choć nie pamiętam osobiście tamtych lat, mam wrażenie, że twórca idealnie przedstawił ducha a także specyfikę tamtych czasów. Jak najbardziej godne polecenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!