Czytaj więcej:
Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów okładka

Średnia Ocena:Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów

Zima 1945 – II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przybywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki, odkrywają porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów. Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje tragiczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dzieciakami „strażników skarbów”. Razem z czytelnikami eksploruje podziemne obiekty i pałace, w których ukryte zostały dzieła sztuki. Pokazuje, że po zakończeniu II wojny światowej potyczka wcale nie ustała. Rozpoczyna się wyścig z czasem w „polskiej gorączce skarbów”. Choć ciężko w to uwierzyć, wszystkie historie opisywane w tej książce pdf wydarzyły się naprawdę. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów
Autor: Lamparska Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Koncept
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Książka ebook podobnie jak reportaże "Dolnośląskie Tajemnice" Pani Lamparskiej jest lekka w odbiorze. Czyta się przyjemnie. Co do treści. Jeśli ktoś interesuje się w sposób racjonalny zagadnieniami typu sekrety Śląska, Riese itp. to na hasło 'strażnicy skarbów' włącza się alarm ostrzegawczy. Jest wielu wizjonerów piszących i opowiadających o "strażnikach" takie wymysły, że temat staje się śmieszny i nie wart uwagi. Pani Joanna zaryzykowała jednak i poruszyła ten temat. I zrobiła to normalne, rzetelnie i z sukcesem. Zalecam książkę ponieważ jest świetna!

 • Jerzy

  Myślałem, że po "Imperium małych piekieł" ciężko będzie Autorce utrzymać ten sam, wysoki poziom, a jednak. Idealnie napisana książka, idealnie udokumentowana. Czyta się jednym tchem, choć wymaga skupienia. Dla mnie sama Autorka jest trochę tajemnicą. Zawsze pogodna i uśmiechnięta, a o strasznych sprawach pisze we wstrząsający sposób.

 • Sebastian

  Pełna zgodna z jedną z poniższych recenzji. Książka ebook rozpoczyna się intrygująco lecz ten czar bardzo dynamicznie mija. Dalsze czytanie to totalny groch z kapustą, pomieszanie faktów z fikcją, po mniej więcej 30% traci się ochotę do kntynuacji. Ogromne rozczarowanie i brak motywacji żeby książkę dokończyć.

 • Jacek61

  Książka ebook świetna. Bardzo interesuje mnie najwieższa historia polski. Tematy ujęte przez Panią Lamparską szczególnie. Uwielbiam sekrety dolnegośląska. Jak ujęła to autorka, trzeba do tych sekretów podchodzić z pokorą i pamięcią o poległych w okresie II wojny . Szacunek i podziw dla Pani Lamparskiej.

 • Jarosław

  Jedna z najgorszych ebooków o tej tematyce. Brak konkretnych informacji , wszystko jest jak groch z kapustą,. Nie zalecam . Są bardziej ciekawe książki na ten temat.

 • rafalpop

  Kawał dobrej książki. Czyta się dynamicznie i przyjemnie. Pani Joanno czekamy na kolejne książki

 • Mateusz

  Lubię to! Dolny Śląsk ma jeszcze dużo do odkrycia.

 • Anonim

  Moja ulubiona literatura. Moja ulubiona autorka

 • Irena

  Jestem zadowolona z zakupu.

 • Robert

  Super. Ciekawa, wciągająca

 • Wioletta

  Bardzo ciekawa !

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!