Orzeł czy reszka? okładka

Średnia Ocena:


Orzeł czy reszka?

Błyskotliwe wprowadzenie do statystyki matematycznej. Twórca w interesujący i przystępny sposób objaśnia zagadnienia prawdopodobieństwa, losowości zdarzeń, wartości średniej, rozrzutu, wariancji, błędu średniego, posługując się przykładami z życia. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1961 roku nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego. Niekwestionowany talent dydaktyczny autora i aktualność treści sprawia, iż warto sięgnąć po nią też dziś.

Szczegóły
Tytuł Orzeł czy reszka?
Autor: Steinhaus Hugo
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2011
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Orzeł czy reszka? w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Orzeł czy reszka? PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Ryszard Kowalski

    Najkrótszy i z tego względu bardzo ogólnikowy wstęp do statystyki.Pozostawił u mnie głęboki niedosyt wiedzy lecz być może właśnie o to chodziło autorowi.Łatwo się czyta, wszystko jest zrozumiałe i łatwe - na początek w sam raz.

  • Zoria_Polunocznaja

    ...ale napisana w sposób prosty do zrozumienia, miło się czyta, a ilustracje są nie tylko pomocne, lecz i śmieszne

  • anonymous

    Wspaniałe wprowadzenie do zagadnień kombinatoryki, z rachunkiem prawdopodobieństwa i elementarną statystyką w tle, przygotowane przez nestora przedwojennej lwowskiej szkoły matematycznej, Hugona Steinhausa. Godny naśladowania przykład popularyzowania w przystępny sposób zagadnień z niełatwej dyscypliny wiedzy - matematyki.