Czytaj więcej:
Orły imperium. Tom 2. Podbój okładka

Średnia Ocena:Orły imperium. Tom 2. Podbój

Kiedy centurion Lucjusz Korneliusz Macro stawia po raz pierwszy nogę na wybrzeżu Brytanii jako żołnierz armii inwazyjnej cesarza Klaudiusza w 43 r. p.n.e., zaczyna rozumieć, że czeka go najcięższa kampania długiego i spędzonego na potyczce życia. Mimo tak wielu doświadczeń okazuje się nieprzygotowany na zaciętą brutalność i uporczywe męstwo brytyjskich wojowników.W serii krwawych bitew niedobitki Rzymian z drugiego legionu, w tym Macro i jego młody podwładny optio Katon, muszą pokonać wroga, zanim ten odzyska siły i poważnie zagrozi władaniu Rzymu w Brytanii.Jednakże Brytyjczycy nie stanowią jedynego zagrożenia, jakiemu muszą stawić czoło Macro i Katon. Okazuje się, że znacznie bardziej bezwzględny nieprzyjaciel spiskuje przeciwko nim. Kiedy chwalebne wygrana wojsk Klaudiusza ma obrócić się w porażkę, obaj legioniści wiedzą, że nie mają czasu do stracenia.

Szczegóły
Tytuł Orły imperium. Tom 2. Podbój
Autor: Scarrow Simon
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Orły imperium. Tom 2. Podbój pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Orły imperium. Tom 2. Podbój Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Orły imperium. Tom 2. Podbój PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • $zubson

  Spodziewałem się czegoś wybitnego po trzymającej w napięciu pierwszej części - i nie zawiodłem się.W drugiej części nasi główni bohaterowie płyną podbić barbarzyńskie ludy Brytanii. Są tutaj mądrze opisywane bitwy, które o dziwo naprawdę miały miejsce! Kolejne intrygi, zamach na Imperatora i następna dawka brutalności przeplatanego z romansem.

 • Horult

  Przeważnie nie spodziewam się rewelacji jeśli chodzi o kontynuację serii, lecz Simon Scarrow jest naprawdę dobry. Drugi tom wcale nie ustępuje pierwszej części "Orłów Imperium". Jak widać, nawet opowiadanie o podbojach rzymskich legionistów można napisać tak, że czyta się niemalże jednym tchem. Jest emocjonująco i sugestywnie, bardzo polecam.

 • mxf

  Simon Scarrow, brytyjski nauczyciel historii, pasjonat dziejów Imperium Rzymskiego postanowił pewnego dnia wykorzystać własną wiedzę w praktyce. Spod jego pióra wyszła doskonała seria „The Eagle” opowiadająca przygody dwóch legionistów centuriona Macro i jego zastępcy Katona. Tom II zaczyna się niemalże od razu po zdarzeniach z jedynki i wymagana jest znajomość zarysu historii przedstawionej w „Orłach Imperium”, żeby można było przejść do „Podboju”. Akcja ebooków rozgrywa się w roku 42-43 roku naszej ery, gdy Imperium Rzymskie postanowiło po raz drugi odwiedzić wyspę Brytanię i tym razem pozostać na dłużej. Na początku należy zaznaczyć, że jest to opowieść pisana przez faceta, dla facetów, mamy tutaj wyraźnie przystojny punkt widzenia. Scarrow koncentruje się na dokładnym opisie tego brutalnego świata, nadając mu tylko otoczki delikatności, co zwykle objawia się, gdy w pobliżu są kobiety. Poza tym jest to konkretna, bardzo realna historia wojenna bez miejsca na skrupuły.

 • farsalos

  Przyzwojta ksiazka. Niezbyt skomplikowana fabula. Glówny wątek jest raczej mało widoczny. Jest to bardziej seria rozdziałów z życia rzymskiej armii. Mnóstwo wulgarnych słów może razić choć trochę mniej gdy będziemy pamiętać , że jednak większość akcji losy się wśród żołnierzy, pochodzących z niższych stanów.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!