Czytaj więcej:
Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi okładka

Średnia Ocena:Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi

Międzynarodowy bestseller! Inspirujące opowieści o świetnych mężczyznach, stanowiących wzór dla chłopców, którzy chcą wyrastać nad przeciętność. To przystępnie napisany zestaw 100 historii słynnych i mniej słynnych facetów z przeszłości i współczesności, którzy odważyli się wyjść poza schematy i obalić stereotypy, każdy z nich w niezwykły sposób! Od odkrywców i naukowców, przez filozofów, przyrodników, sportowców, po artystów i polityków, jak Stephen Hawking, Barack Obama, Salvador Dali, Ludwig van Beethoven, Lionel Messi, Nelson Mandela czy John Lennon, a także wielu innych bohaterów z różnorakich środowisk społecznych i ze wszystkich zakątków świata! Książka pomaga uwierzyć chłopcom, że mogą zostać kim tylko chcą! Ta ponadczasowa lektura rozpoczyna dyskusję o rolach przypisanych płciom, oferując chłopcom przesłanie: męskość może mieć dużo znaczeń. W tej książce pdf nie odnajdziesz bajek o zgładzaniu smoków czy ratowaniu księżniczek. W „Opowieściach dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”, twórca Ben Brooks, z pomocą barwnych ilustracji Quintona Wintera, przedstawia fascynujące historie, które są pochwałą wrażliwości i siły wewnętrznej, indywidualizmu i pomysłowości, wytrwałości i wiary w siebie. Ta książka ebook dodaje odwagi, by przemieniać świat!

Szczegóły
Tytuł Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi
Autor: Brooks Ben
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza K.E.Liber
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Gładkowska

    "Długo czekaliśmy na pojawienie się tej książki w jej oryginalnej odsłony - na rynku wydawniczym brakowało nowoczesnej oferty dla chłopców, odpowiedzi na „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Na szczęście, nie musieliśmy długo czekać na polskie tłumaczenie - wiem, że niektórzy z Was zupełnie się go nie spodziewali, tymczasem premiera „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” już 19 września! To 100 (ułożonych w porządku alfabetycznym) opowieści o niezwykłych chłopcach i mężczyznach z całego świata. Każda z nich to strona tekstu, której towarzyszy portret bohatera (zabieg słynny już z „Opowieści na dobranoc...”) - to sprawia, że książka ebook jest przejrzysta i doskonała do czytania nie tylko samodzielnie, lecz i z rodzicami. Konfucjusz, Beethoven, Galileusz czy Van Gogh w tym zestawieniu raczej nie zaskakują, choć założę się, że niektórych faktów z ich życia (zwłaszcza zdarzeń z młodości) możecie nie znać. Obok nich słynni z pierwszych stron gazet, którzy już teraz są idolami wielu chłopców: Barack Obama, Stephen Hawking, Jamie Oliver czy Lionel Messi. Jednak według mnie, największą siłą tej książki są opowieści o „zwyczajnych chłopakach z sąsiedztwa”, których dzieje są poruszające i inspirujące: - Ghyslain Raza - prześladowany w Internecie po publikacji filmiku z jego udziałem, który pokazał innym dzieciom, że nie są same, - Eddie Aikau - surfer – ratownik, który przeprowadził nad pół tysiąca akcji ratunkowych, - Ryan Hreljac – który jako sześciolatek zaczął zbierać pieniądze na budowę studni w Afryce, a jak tylko osiągnął pełnoletność założył fundację, która do dzisiaj pomogła uzyskać dostęp do czystej wody niemal milionowi osób. Na kartkach tej książki spotykają się brytyjski król i niewolnik z fabryki dywanów w Pakistanie, słynny projektant mody i chłopiec, który zbudował turbiny wiatrowe w rodzinnej wiosce w Malawi, indiański wódz i chłopak, który po godzinach ratuje uwięzione na drzewach koty. Bohaterowie „Opowieści…” ratują oceany, zapuszczają włosy na peruki dla chorych dzieci, gotują jedzenie dla potrzebujących. Odkrywają kosmos, zdobywają bieguny i łapią krokodyle. Tańczą, kręcą filmy i piszą książki. Stawiają czoło dyrekcji szkoły i stają samotnie naprzeciw czołgów. Dążąc do celu, pokonują własne słabości i ograniczenia, wykorzystują daną im szansę, żyją w zgodzie ze sobą. Każdy z nich może być wzorem, a wszyscy razem pokazują, że dróg do bycia niezwykłym jest tyle, ile osób, które zechcą taką drogą podążyć. Czytajcie tę książkę nie tylko z chłopcami - warto, aby te historie poznały też dziewczynki!" - autorka recenzji: Emka Kowalska, dziennikarka, recenzuje książki dla dzieci w “Pytaniu na Śniadanie”:

  • Madziatoczek

    Czas na chłopców! Po nurcie literatury dedykowanej dziewczynkom ("Opowieści dla młodych buntowniczek" i inne) - nareszcie książka, która zainspiruje także chłopców! Ucieszy wszystkich rodziców, którzy chcieliby przekazać wartościowe wzorce swoim synom. Dobór postaci przedstawionych w książce pdf jest niesamowity - od postaci historycznych, przez ludzi z pierwszych stron czasopism do zwyczajnych-niezwyczajnych "chłopców z sąsiedztwa". Łączy ich jedno - wyjątkowe losy, potyczka ze stereotypami, pokonywanie ograniczeń a także determinacja, by osiągnąć cel. Książka ebook wyjątkowa - tak jak wyjątkowi są jej bohaterowie! Książka ebook rozprawia się ze schematami, w które są wtłaczani mężczyźni, głosząc przekaz: "Nie musisz być rycerzem i ratować księżniczek, żeby przemienić świat na lepsze!" Pozycja obowiązkowa dla wszystkich chłopców, także tych wrażliwych i mniej przebojowych.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!