Ołowiane komety okładka

Średnia Ocena:


Ołowiane komety

Rok 1939. Wojnę wiszącą w powietrzu wyczuwa prawdopodobnie każdy. Julian Rokicki, szanowany polonista, wraz ze własną młodziutką żoną Pelą spodziewają się dziecka. Słodka Alinka staje się dla nich oczkiem w głowie i najładniejszą iskierką radości w tych niespokojnych, gorzkich czasach. Ciepło domowego miru zakłócają jednak niemieccy okupanci na zmianę z rosyjskimi, a sytuacja w państwie pogarsza się z każdym dniem. Gdy szalejący wokół antysemityzm doprowadza do masowych mordów na Żydach, Rokiccy decydują się na błyskawiczną przeprowadzkę do Buczacza, rodzinnego miasta Juliana. Jednak i tam kochana Pela i mała Alinka, najcenniejsze skarby Julka, nie są do końca bezpieczne. "Ołowiane komety" to opowiadanie o próbie miłości w ciężkich, wojennych czasach, gdy nawet sąsiad i długoletni przyjaciel może okazać się zdrajcą.

Szczegóły
Tytuł Ołowiane komety
Autor: Zakościelny Stanisław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ołowiane komety w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ołowiane komety PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Aleksandra Zych

    Jeśli ktoś lubi powieści osadzone w czasach historycznych, a dokładnie wojennych, z pewnością będzie zadowolony z wyboru tej książki. "Ołowiane komety" to historia, która mogłaby wydarzyć się naprawdę. Niektóre momenty były dla mnie naprawdę poruszające. Przeczytałam jednym tchem! Zdecydowanie polecam.

  • Bronisław Pakowny

    Wciągającą lekturę ze wszech miar zalecam czytelnikom zainteresowanym wspólnymi dziejami Żydów i Polaków na Kresach w okresie wojny.