Czytaj więcej:
Odkrywanie świata. Odkrycia i wynalazki okładka

Średnia Ocena:Odkrywanie świata. Odkrycia i wynalazki

Wynalazek to stworzenie czegoś, co nie istniało wcześniej. Odkrycie to poznanie miejsca albo rzeczy, które zawsze istniało, choć nie było znane. W historii ludzkości było wielu śmiałych odkrywców. W poszukiwaniu informacji niektórzy z nich wyruszali wysoko w niego, a inni nurkowali głęboko w morzach i oceanach.Wynalazcy również pragną wiedzy, lecz spędzają większość czasu w laboratoriach, pracując ponad świeżymi pomysłami i sposobami badawczymi.Poznaj wyjątkowe historie przedmiotów codziennego użytkuTa bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą dużo zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice.W serii „Odkrywanie świata”: "Owady i pająki" "Koty i kocięta" "Świat dinozaurów" "Psy i szczenięta" "Zwierzęta zagrożone wyginięciem" "Mój pierwszy atlas" "Konie i kuce" "Ludzkie ciało" "Rekiny" "Ziemia" "Młode zwierzęta" "Zwierzęta hodowlane" "Kosmos" "Wieloryby" "Rekordy sportowe" "Leksykon zwierząt" "samochody" "Rekordziści wśród zwierząt" "samoloty bojowe" "Piraci i rabusie" "Siedem cudów świata" "Węże" "Wikingowie" "Wulkany i trzęsienia Ziemi" "Wielkie budowle i pojazdy" "Huragany i tornada" "Odkrycia i Wynalazki" "Opowieści biblijne: Świeży Testament" "Opowieści biblijne: Stary Testament"

Szczegóły
Tytuł Odkrywanie świata. Odkrycia i wynalazki
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A.
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Odkrywanie świata. Odkrycia i wynalazki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Odkrywanie świata. Odkrycia i wynalazki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Odkrywanie świata. Odkrycia i wynalazki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Marta Wejer

    Książka ebook interesująca i przystępnie napisana. Plus niezła cena.

  • MARTULA

    Fajna pozycja. Kupiłam jako dodatek do prezentu z serii 4M (z serii okrywcy). Ładnie wydana.

  • emik84

    Świat wokół nas jest różnorodny i niezwykły. Można go odkrywać na bardzo różnorakie sposoby. Dzieciakom na etapie szkoły podstawowej zalecam serię ebooków „Odkrywanie świata”. Cała ta wyjątkowa seria liczy kilkadziesiąt tytułów, a każdy z nich charakteryzuje jedno wybrane zagadnienie. Dzisiaj opowiem co znajdziemy w paru takich właśnie publikacjach by przekonać was, że warto przyjrzeć się im bliżej…„Odkrycia i wynalazki” to lektura, poprzez którą cofamy się w przeszłość rozpoczynając swą wędrówkę w czasach prehistorycznych. To właśnie wtedy żeby ułatwić sobie codzienne życie ludzie zaczęli wynajdywać z początku bardzo proste, nieskomplikowane i jak byśmy powiedzieli dzisiaj - prymitywne urządzenia. Dalej jednak idąc z postępem rozwijali się wynajdując i tworząc bardziej skomplikowane rzeczy jak chociażby rydwan, porcelanę, mapę, tamy, gry planszowe, kajak, klepsydrę, stetoskop czy rower. Poznajemy również śmiałych odkrywców takich jak Magellan, Vasco da Gama czy Krzysztof Kolumb, a dodam, że jest to zaledwie mały ułamek tego co kryje prezentowana lektura…W każdej z publikacji z tej serii na ostatnich stronach znajduje się słowniczek trudniejszych pojęć a także alfabetycznie uporządkowany indeks. Szata graficzna jest każdorazowo przejrzysta, czytelna i przyjemna dla oka. Tekst nie jest długi, rozrzucony po stronie, za to konkretny i ciekawy. Dużo ciekawostek zamieszczono i wyeksponowano w ramkach tak by nie umknęły naszej uwadze i same rzucały się w oczy. Co kluczowe dla młodszego czytelnika jest tutaj bardzo wiele kolorowych ilustracji i fotografii, prosto więc zapamiętać i zrozumieć to co czytamy.Seria zdobyła moje uznanie po części imponującą szatą graficzną a po części metodą w jaki zaprezentowano każde z zagadnień. Nie ma tu miejsca na nudę i monotonię. Różnorodność tytułów sprawia, że każdy mały odkrywca wybierze sobie wśród nich coś adekwatnego do swoich zainteresowań i pasji. Myślę, że książeczki te są też ciekawym pomysłem na upominek a solidne i cudowne wydanie w połączeniu z niewygórowaną ceną czyni całą serię jeszcze bardziej atrakcyjną. Zalecam ;)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!