Czytaj więcej:
Oddziały wyklętych okładka

Średnia Ocena:Oddziały wyklętych

Nie było już szans? W miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu z nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Ponieważ ich wartościami były Patriotyzm, Godność i Honor.Beznadzieja, nędza i trud życia w partyzantce. Wegetacja w leśnych kwaterach, głód, choroby, niepewność jutra i nieustanny lęk. Jeden krok – i już można było przejść na "tamtą stronę. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali. Ponieważ taki był ich wybór!Umrzeć w bitwie, z rąk KBW albo Agentów Bezpieki? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach w czerwonej katowni. I bezimienny pochówek w zbiorowej, anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie i wyklęcie. Ponieważ uważali, że wykonują własną powinność, że mają dług względem Polski.Żołnierze oddziałów wyklętych. Za życia pozostający zwykle w cieniu własnych dowódców, ale równi im męstwem, duchem i patriotyzmem. Przez dużo lat pozostawali na marginesie życia. Ich tragiczne losy, arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej słynne i coraz bliższe.Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki, kilkadziesiąt mało znanych, oryginalnych fotografii, a także mapę działań operacyjnych i tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Szczegóły
Tytuł Oddziały wyklętych
Autor: Nowak Szymon
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fronda
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Oddziały wyklętych pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Oddziały wyklętych Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Oddziały wyklętych PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Michał Skalski

  Książka ebook o ludziach i zdarzeniach o których nierzadko się ostatnio mówi. Dopiero gdy sięgnąłem po tą pozycję wyrobiłem sobie własne zdanie na temat Żołnierzy Wyklętych i ich dramatycznych losów. Warto zagłębić się w tą książkę chociażby z powodu szacunku jaki im się należy. Nie szacunku budowanego na sztucznym i komercyjnym obrazie telewizyjnym, lecz prawdziwym, podpartym wiedzą na Ich temat.

 • Aleksandra Gulej

  Polecam. Interesująca książka ebook dla osób ciekawych się tą tematyką.

 • GRZEGORZ POL

  Mnóstwo informacji i zdjęć - zalecam

 • Paulina Olszewska-Janiak

  Ciekawa i zajmująca książka ebook poruszająca niecodzienną tematykę.

 • grzechoc

  Pozycja dość niezła warta zainteresowania ponieważ nie dużo jest publikacji na ten temat

 • klaudia5

  Książka, w której jest opisywane życie żołnierzy podczas II wojny światowej

 • adaś

  Coś dla fanów polskiej historii . Książka ebook przedstawia dzieje a także najistotniejsze info o odziałach AK walczących na początku z niemieckim , a następnie rosyjskim okupantem. Ze względu na ogrom poruszanych informacji, poznajemy ogólne informację o walczących oddziałach wyklętych. Jest to niezła pozycja dla takich jak ja początkujących fanów historii żołnierzy wyklętych. Rzetelny autor. Zalecam

 • Darek Slupek

  interesująca ksiazka zalecam jej przeczytanie.dobrze wykonana okladka

 • dorota mikunda

  zalecam ta ksiazke jest to książko o ludziach zapomnianych nie uznawanych ludziach walczących za nasza polske

 • Paweł Kaźmierczyk

  Bardzo przystępnie napisane, zebrane historie bojowe głównych Wyklętych i ich oddziałów. Czasami drażnią emocję autora. Wolę suche info historyczne, a emocje są moje. Wstawki typu "polscy patrioci i AKowcy" wskazują na możliwość pewnej stronniczości, co nie musi być prawdą, lecz nie potrzebnie wywołuje takie przemyślenia.Poza tym bardzo polecam!

 • Marcin Rostowski

  Książka ebook godna polecenia, zamówienie, terminowość itp. w jak najlepszym porządku!

 • Anonim

  Bardzo ładna oprawa, nadaje się na prezent. Uważam, że książka ebook doskonała dla młodzieży, aby mogli poznawać historię.

 • Ksin

  Bardzo interesująca książka, podejmująca mało słynny temat. Warto kupić i poszerzyć własną wiedze.

 • Anna Sikorska

  Dwa tygodnie temu pod wpływem rozpoczęcia książki Szymona Nowaka „Oddziały Wyklętych” dodałam wpis „zwycięzcy i bandyci”, w którym opisałam sytuację w rodzinach moich dziadków podczas wojny. Pradziadkowie (mężczyźni) zginęli w pierwszym roku wojny. Pozostałe osoby płci męskiej były w wieku szkolnym. Kłopot bycia zwycięzcą albo bandytą po wojnie ominął moją rodzinę właśnie przez brak facetów (czyli osób pełnoletnich przed ukończeniem wojny). Mimo tego sądzę kwestię dyskusji ponad oddziałami wyklętymi za bardzo istotną, bo oni walczyli o naszą wolność.Szymon Nowak w własnej książce pdf omówił historię dwudziestu dwóch oddziałów organizacji niepodległościowych akowskich i poakowskich, narodowych i niezależnych. Prócz informacji dotyczących ich powstania w książce pdf znajdziemy krótkie biogramy ich dowódców. W bardzo przystępny sposób twórca omówił życie w podziemnej partyzantce (od spraw osobistych po walki) do dramatyczneg zakończenia w więzieniach, jako bandyci. Przez dużo dziesiątków lat uważano ich za przestępców, których trzeba było karać. Zostali zapomniani.Wielkim plusem książki jest styl, w jakim została napisana: bliżej mu do Daviesa niż klasycznej polskiej pracy naukowej historyka, przez co może być swobodnie czytana przez osoby nieobeznane z historią i nielubiące naukowej stylistyki. Twórca prócz bardzo subtelnego wprowadza nas w realia i objaśnia dużo zdarzeń omawia współczesne podejście do wyklętych przez Polsków, Białorusinów, Ukraińców, Litwinów, Rosjan. Nowak uświadamia nam, że proces wyklinania, zacierania pamięci o Polakach walczących o wolną Polskę ciągle trwa.Książka jest bardzo wartościową pozycją, która nie tylko pozwala przywołać pamięć poległych i zabitych w egzekucjach, lecz i zmusza do zastanowienia ponad poczynaniami naszych władz, sąsiadów, stosunku społeczeństw do zbrodni. Zalecam wszystkim ze względu na to, że tworzenie przyszłości wymaga znajomości historii:„Wiedza historyczna jest jedną z pierwszorzędnych technik zachowywania i kontynuowania rozwiniętej cywilizacji. Nie dlatego, że podsuwa gotowe rozwiązanie dla nowo powstających konfliktów życiowych (życie jest zawsze inne, niż było przedtem), lecz dlatego, że pozwala uniknąć podstawowych błędów popełnionych w przeszłości. Lecz jeśli ktoś starzejąc się napotyka coraz większe trudności, a na domiar złego utracił pamięć i nie jest w stanie korzystać z nagromadzonych doświadczeń, wtedy następuje klęska”.Ortega y Gasset.

 • krakus287

  Następna bardzo podobna książka ebook o Żołnierzach Wyklętych. Bez rewelacji

 • Fabrys

  Interesująca historia o ludziach, którzy zbuntowali się przeciwko komunizmowi w Polsce i postanowili poświęcić znaczna element własnego życia w lesie. Nie byli dziwakami, lecz ludźmi, którzy świadomie przeciwstawili się choremu systemowi i walczyli z nim jak tylko potrafili. Więc dla nich komunizm w Polsce był pewnego rodzaju wojną na naszych ziemiach. Idealna ksiązka dla miłośnika historii.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!