Czytaj więcej:
Oddychaj ze mną okładka

Średnia Ocena:Oddychaj ze mną

Villqist Ingmar - dramaturg, reżyser, krytyk sztuki i wykładowca.Urodził się w 1960 roku w Chorzowie jako Jarosław Świerszcz. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1994–2000 został wicedyrektorem Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. Wykładał historię sztuki XX wieku w akademiach sztuk cudownych w Krakowie, Katowicach i w Warszawie. Od 2004 roku wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako dramatopisarz zadebiutował w 1995 roku jednoaktówką Kostka smalcu z bakaliami. W latach 2000–2006 był etatowym reżyserem w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 2008–2010 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Szczegóły
Tytuł Oddychaj ze mną
Autor: Villqist Ingmar
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Słowo / obraz terytoria
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Oddychaj ze mną pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Oddychaj ze mną Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Oddychaj ze mną PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Zytka

  "Oddychaj ze mną" to utożsamienie najskrytszych lęków każdego człowieka, tęsknot, cierpień, smutków. To dramat, który każdy czytelnik odczuje do szpiku kości. Bez cienia wahania mogę nazwać Villqista masochistą, nie każdy jak on potrafi oddać najbardziej przerażające ludzkie uczucia, targając czytelnikiem od skrajności do skrajności.

 • Lejri

  Dramaty Villqista zawsze uchodziły za niełatwe i dość mocno dwuznaczne, nie można tez odmówić im głębi. Jednak jako naprawdę idealny pisarz ma własne oddane grono czytelników, gdyż jak mało kto potrafi tworzyć i budować tak specyficzny, niepokojący i jednocześnie zagadkowy klimat. Dokładnie jak w "Oddychaj ze mną".

 • Giżunia

  Niejednokrotnie podczas czytania ebooków utożsamiany się z bohaterami. Natomiast "Oddychaj ze mną" to książka, po przeczytaniu której każdy czytelnik będzie dziękował w duchu, że nie może utożsamić się z żadną postacią stworzoną przez Villqista. Cztery dramaty zawarte w tomie są obrazem ludzkich lęków, niejednokrotnie wzbudzają przerażenie i wstrząsają czytelnikiem, choć nie zawsze jest to efektem tragicznych zdarzeń. Samą pozycję sądzę za wartą poznania, jednak zaznaczam, że nie jest to książka, przez którą przebrnie każdy czytelnik.

 • Mistra

  Bardzo interesująca książka, jak wszystkie z ebooków autora. Villqist Ingmar jest ciekawym lecz i bardzo strasznym człowiekiem, nie chciałabym wejść do jego głowy. Książka ebook jest pozycją, którą bardzo nieźle jest przeczytać, zawiera dużo tragicznych zdarzeń, które niewątpliwie zaciekawią niejednego czytelnika. Moim zdaniem - warto przeczytać.

 • Korta

  Ingmara Willqista cenie nie tylko jako pisarza, ale także jako reżysera. Jego sztuki wyróżniają się nowatorstwem i eksponują emocjonalność. Po przeczytaniu "Archipelagu Wysp Pingwinach" byłam zachwycona jego stylem i rzetelnością warsztatu pisarskiego. To nietuzinkowa książka. Już się szykuję na "Oddychaj ze mną".

 • Ramzi

  Moja kobieta ceni sobie prozę tego autora stąd czekam na premierę tej książki by zrobić jej niespodziankę. Liczę, że nie będzie obsuwy z terminem to akurat zdążę na jej urodziny. Co do samej książki to trudno mi cokolwiek napisać prócz tego co mi mówiła na temat tego autora moja dziewczyna. Otóż według niej jego proza pozostaje długo w pamięci i jest godna polecenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!