Czytaj więcej:
Ocaliła mnie łza okładka

Średnia Ocena:Ocaliła mnie łza

„Niewiarygodna, ale prawdziwa historia – gotowy scenariusz na film hollywoodzki” - Canal PlusCzy jest ktoś, kto miałby więcej do powiedzenia o woli życia, niż Angele Lieby? W przeddzień święta narodowego Francji Angele Lieby jedzie do jednego ze strasburskich szpitali ze straszną migreną. Jej stan się pogarsza i trzeba ją wprowadzić w śpiączkę farmakologiczną. Kilka dni potem doktorzy nie są w stanie jej wybudzić; mimo rozmaitych prób stymulacji Angele nie daje znaku życia. Jej mąż słyszy w końcu: „Trzeba odłączyć ją od urządzeń podtrzymujących życie”. Jednak po jakimś okresie córka nieszczęsnej pacjentki dostrzega łzę w kąciku jej oka. Angele nie tylko żyje, lecz pozostała świadoma tego, co się wokół niej dzieje! W tej książce pdf opisała to wyjątkowe doświadczenie – przeżycia dziewczyny uwięzionej we swóim ciele, która wszystko słyszy, odczuwa straszny ból fizyczny, przeżywa tortury psychiczne, lecz niezdolna jest do jakiejkolwiek reakcji. Olbrzymią zaletą książki jest styl: precyzyjny, reporterski, powściągliwy. Z pewnością przyczynił się do tego jej współautor, Hervé de Chalendar, dziennikarz, który jako pierwszy przedstawił w mediach poruszającą historię Angele Lieby, która ostatecznie wybudziła się ze śpiączki i dzisiaj jej niesamowite doświadczenia są ważnym argumentem w dyskusji o opiece paliatywnej a także o eutanazji. „Dlaczego w kilka miesięcy odbyłam podróż z normalności do piekła i z powrotem? Dlaczego spadłam na dno i dlaczego zdołałam wypłynąć na powierzchnię? Jak wytłumaczyć fakt, że reakcja mojego systemu immunologicznego na zwykłą infekcję był tym razem tak przesadzona? Że, niczym wybuch bomby atomowej, spustoszyła mielinę, szczęśliwie oszczędzając jednak osłaniane przez nią nerwy? Ponieważ mielina potrafi się zregenerować pod warunkiem, że nerwy są całe. Tak czy owak mój przypadek dowodzi jednego: człowiek może być świadomy, choć wygląda, jakby znajdował się już w stanie śmierci mózgowej. Na podstawie zewnętrznych sygnałów, bez uciekania się do skomplikowanych badań, można było dojść do wniosku, że mój mózg nie działa. A tymczasem aż się gotował od pytań, wątpliwości, lęków”.

Szczegóły
Tytuł Ocaliła mnie łza
Autor: Lieby Angele
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ocaliła mnie łza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ocaliła mnie łza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ocaliła mnie łza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Zielona_12

  Książka ebook wzruszająca, wyciskająca łzy z człowieka . Prawdziwa opowiadanie o dziewczynie uwięzionej we swóim ciele. Zalecam każdej osoby ponieważ Książka ebook daje dużo do myślenia .

 • marip

  Bardzo poruszająca historia, skłaniająca do poważnej refleksji. Momentami wyjątkowo wzruszająca. Z pewnością warto ją przeczytać.

 • Ekspert Empiku

  Ta książka ebook jest niezwykłą opowieścią o sile i chęci potyczki o życie. To bardzo osobisty dokument, którego lektura zmienia nasze postrzeganie jakże odmiennego świata ludzi znajdujących się w śpiączce. Prostota i urok tej historii daje nadzieję i pozwala wierzyć w miłość dwojga ludzi. Do czasu lektury tej prześlicznej powieści myślałem, że ludzka łza może być traktowana jako oznaka żalu czy również objaw szczęścia albo radości. Nigdy jednak nie przypuszczałem, że właśnie taka jedna, maleńka kropelka płynąca z oka może być sygnałem, który uratuje ludzkie życie. Tomasz Rędzia, empik Warszawa

 • Katarzyna

  Gdy czytałam te pełne zachwytu opinie o książce, byłam bardzo sceptyczna, myślałam, że są przesadzone. Bardzo się myliłam. Po raz następny okazało się, że najbardziej poruszające historie pisze samo życie. Oby nikt z nas albo naszych bliskich takiej historii nie doświadczył.Książkę powinien przeczytać każdy. Jakże nierzadko zapominamy, że życie samo w sobie jest największym dobrem, największym skarbem, to, że możemy iść, widzieć, oddychać, mówić. Warto sobie czasami o tym przypomnieć.

 • jusssi

  Choć wydaje się, że osoby będące w śpiączce są, kolokwialnie mówiąc, warzywami. To Angele na swoim przykładzie, walczy w tym stwierdzeniem. Choć nie mówiła, to słyszała! Choć się nie poruszała to odczuwała każdy dotyk! Choć nie krzyczała z bólu, to go czuła! W książce pdf znalazłam dużo fragmentów, których sama lektura, sprawiła że ugięły się pode mną kolana. Dla osoby walczącej o zdrowie, każde takie zdarzanie było jak uderzenie młotkiem. Gdzie znaleźć siły, gdy zaczyna ich brakować? Po raz następny przekonuję się, że nic nie czyni nas silniejszymi, niż wsparcie najbliższych.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!