Czytaj więcej:
Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz okładka

Średnia Ocena:Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz

Miłość i tak cię znajdzie - nawet gdy stoisz po drugiej stronie barykady. Hania pragnie być wolna i szczęśliwa, lecz wie, że wojna nie sprzyja realizowaniu młodzieńczych marzeń. Każdego dnia czeka na wieści od brata i ojca, którzy walczą w partyzantce. Kiedy wydaje jej się, że zaczyna przyzwyczajać się do towarzyszącego jej wciąż strachu, traci własnego najbliższego przyjaciela, a jej świat rozsypuje się na kawałki. Tymczasem los szykuje dla niej jeszcze jeden wstrząs... W samym środku wojennej zawieruchy Hania spotyka Hansa, własnego powiernika tajemnic i sympatię z dziecięcych lat. Uczucie, które błyskawicznie pomiędzy nimi ożywa, wydaje się skazane na porażkę – Hans jest żołnierzem wrogiej armii… Jaką podejmą decyzję, gdy przyjdzie im wybierać pomiędzy miłością do siebie a miłością do ojczyzny? "Historia miłości naznaczonej wojną i rozdzielonej przez tragizm dziejów. Czy uczucie dwóch młodych, niewinnych osób, które dzieli wszystko, ma szansę przetrwać? Polecam!" @wartoczytac

Szczegóły
Tytuł Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz
Autor: Ficek Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna

    Hania kiedyś mieszkała z rodzicami, siostrą i bratem w pięknym domu. Byli bogaci, kumplowali się z sąsiadami, którzy byli Niemcami. Jednak niepewny czas, zbliżająca się wojna sprawiły, że przenieśli się do małej wsi w zupełnie innej części Polski. Zostawili tam nie tylko większość własnego majątku, lecz też przyjaciół. Była małą dziewczynką, a Hans trochę starszym chłopcem, kiedy widzieli się po raz ostatni. Rozstanie było ciężkie, jednak z czasem coraz mniej o nim pamiętała. Minęły lata, a życie w Polsce bardzo się zmieniło. Jest wojna, Hania mieszka tylko z matką. Jej siostra została oskarżona o zdradę i zamordowana, jej brat i ojciec działają w partyzantce i mieszkają w lecie. Młoda dziewczyna boi się bardziej o bliskich niż o siebie. Wie, że Niemcy są bezlitośni i nie można się im sprzeciwić, jeśli chce się przeżyć. Dlatego obie z matką dostarczają Niemieckim żołnierzom jajka i mleko (chociaż dla nich niewiele zostaje), a także prasują. Pewnego dnia w jej życie wraca przyjaciel sprzed lat. Tylko że stają po dwóch różnorakich stronach. Ona pragnie wolności dla Polski, on jest Niemieckim żołnierzem. Jak potoczą się dalsze dzieje tej dwójki? To jedna z tych książek, której nie da się przeczytać bez emocji, o której nie zapomina się zbyt szybko, która wymusza w czytelniku przemyślenia. To nie tylko historia Hani i Hansa. To historia o wojnie i tragediach, jakie przyniosła, o trudnych decyzjach, cierpieniu, samotności, a przy tym miłości, przyjaźni, wierności. To nad 500 stron naładowanych emocjami. Mnie zdecydowanie się podobała, a podczas czytania niejednokrotnie miałam świeczki w oczach. Bohaterowie dość nieźle wykreowani. Hania jest młodą kobietą, która zamiast iść na studnia, uczyć się a potem iść pracować albo założyć rodzinę, musi walczyć o każdy dzień. Moim zdaniem jest bardzo odważna, a jednocześnie wie, kiedy lepiej się nie odzywać. Osobiście ją bardzo polubiłam i mocno kibicowała. Hans jest Niemieckim żołnierzem, walczy za kraj, jednak nie do końca zgadza się, z tym, co się dzieje. To bohater, przed którym dużo trudnych decyzji i nie będę ukrywać, że czasem mocno mnie zaskoczył ryzykiem, jakie podjął. „Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz” to książka, która zostanie w mojej pamięci jeszcze długi czas. Moim zdaniem warto ją przeczyć i polecam. Recenzja pojawiła się też na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwa-novae-res-ksiazka-pt.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!