Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu okładka

Średnia Ocena:


Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu

Budził się o trzeciej ponad ranem. Czytał do szóstej. Jadł śniadanie. Spacerował. Pisał do południa. To były „święte” godziny. Później miał czas na resztę życia.Czesław Miłosz w ciągu dziewięćdziesięciu trzech lat dużo przeżył, dużo widział, dużo przeczytał, dużo napisał... Spotykał ludzi i jego spotykano. „Swojego” Miłosza wspominają pomiędzy innymi syn Antoni Miłosz, wnuczka Erin Gilbert, bratowa Grażyna Strumiłło-Miłoszowa, sekretarka Agnieszka Kosińska, Wisława Szymborska, Adam Zagajewski, ks. Adam Boniecki, Renata Gorczyńska, Katarzyna Herbert, Barbara Toruńczyk, Wojciech Karpiński, Andrzej Zawada, Marta Wyka, Adam Michnik, Maria Iwaszkiewicz, Aleksander Fiut, Ryszard Krynicki, Marek Skwarnicki, Teresa Walas, Jarosław Mikołajewski, Jerzy Illg, Jerzy Jarzębski, Krzysztof Zanussi. I wielu innych.To książka ebook o spotkaniach z Miłoszem.

Szczegóły
Tytuł Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu
Autor: Romaniuk Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Ekspert Empiku

    Nie jest to biografia znanego poety, raczej jej uzupełnienie. Wspomnienia nad 70-ciu osób. Można tu znaleźć zarówno przezabawne, pełne życia anegdoty opowiadane przez najbliższych kolegów poety - też pisarzy a także historie wyjątkowo ciepłe, intymne, nakreślone przez jego najbliższych. Budują one obraz człowieka z olbrzymim poczuciem humoru, ciepłego, dobrego, lecz również zarozumiałego i nieco pysznego, kryjącego dużo sprzeczności. Pozwalają nam poznać nie tylko Miłosza - Noblistę, lecz przede wszystkim Czesława: zwykłego człowieka jadającego w McDonaldach i oglądającego "Ulicę Sezamkową" z wnuczką.Sylwia Kasperczuk, empik Lublin

  • Sosenka

    Czesława Miłosza znam bardzo dobrze, jak prawdopodobnie każdy, choć nigdy nie zagłębiałam się w jego twórczość. Ta biografia pozwoliła mi poznać go lepiej, nie od strony literatury, lecz prywatnie. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy i na podstawie tej lektury twierdzę, że poeta miał wyjątkowo fascynujące życie.Czesław Miłosz jest już prawdopodobnie legendą poezji. Dostał Nagrodę Nobla, w Jerozolimie rośnie jego drzewo, przyznawane osobom, które ratowały Żydów z Holocaustu, dużo podróżował i mieszkał za granicą, miał mnóstwo pasji, duże poczucie humoru i optymizm, którym zarażał wszystkich na swej drodze.To zdecydowanie człowiek zagadka, który choć słynny w świecie poezji, tak naprawdę zawsze stwarzał pozory całkiem innego niż był naprawdę, przynajmniej ja inaczej go odbierałam przez wizerunek medialny, a całkiem inaczej teraz, gdy przeczytałam zwierzenia jego przyjaciół.

  • Agnieszka Biczynska

    Jaki był 'polski Goethe', co lubił, czego nie tolerował, co miano mu za złe? O sekretach jednego z naszych najwybitniejszych rodzimych literatów pisze A.Romaniuk. To wyjątkowe świadectwo przede wszystkim o nieprzeciętnym człowieku, a dopiero potem o poecie, laureacie Nagrody Nobla, profesorze, jednym z najwybitniejszych poetów Ameryki XX wieku (według Susan Sontag). Ogrom pracy, jaki w to włożyła pani Ania, sprawia, że jej dzieło przedstawia bogaty obraz poety na co dzień i od święta. Jak sama przyznaje, 'temat tej książki ma dwa wymiary: 'Miłosz' i 'doświadczenie Miłosza', [bo] zanotowano [w nim] głosy tych, których Miłosz zaprosił do swego 'domu', w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu'. Publikacja wybitna, piękna, dopracowana, ukazująca różnorakie oblicza Miłosza za sprawą wspomnień 70 osób, które razem tworzą wyjątkowy kolaż 'człowieka wielopiętrowego'. Wyjątkowo cenna książka ebook o zwyczajnym-niezwyczajnym człowieku z krwi i kości. Zalecam z całego serca, ponieważ naprawdę warto.

  • Katarzyna

    Książka ebook ta, wyjątkowo ciekawie napisana, powstała w setną rocznicę urodzin Miłosza. Na treść składają się tytułowe wspomnienia osób, które poetę najlepiej znały i pamiętają. Osób tych jest 70. Każda z nich ma coś ważnego do powiedzenia, każda chce się podzielić "swoim Miłoszem". Nic więc dziwnego, że książka ebook liczy aż 700 stron. Dzięki tym opowieściom, mamy okazję poznać bliżej pisarza-człowieka, który nie ukrywajmy tego, nie jest najbardziej lubiany przez Polaków, ponieważ to niełatwy poeta, wymagający, nierzadko niezrozumiały, lecz niewątpliwie wart poznania.Dzięki Annie Romaniuk mamy szansę zajrzeć chociaż odrobinę do duszy poety, inaczej niż w trakcie lektury jego wierszy. Może poznanie Miłosza-człowieka (a nie poety stawianego od lat lub w koncie, lub na postumencie), zachęci kogoś do sięgnięcia po jego twórczość?! Oby tak było.

  • Alicja

    Idealna książka, doskonałe uzupełnienie biografii Franaszka, chociaż wydawało się, że nic już więcej nie można dodać:) Można!