Czytaj więcej:
Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu okładka

Średnia Ocena:Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu

Budził się o trzeciej ponad ranem. Czytał do szóstej. Jadł śniadanie. Spacerował. Pisał do południa. To były „święte” godziny. Później miał czas na resztę życia.Czesław Miłosz w ciągu dziewięćdziesięciu trzech lat dużo przeżył, dużo widział, dużo przeczytał, dużo napisał... Spotykał ludzi i jego spotykano. „Swojego” Miłosza wspominają pomiędzy innymi syn Antoni Miłosz, wnuczka Erin Gilbert, bratowa Grażyna Strumiłło-Miłoszowa, sekretarka Agnieszka Kosińska, Wisława Szymborska, Adam Zagajewski, ks. Adam Boniecki, Renata Gorczyńska, Katarzyna Herbert, Barbara Toruńczyk, Wojciech Karpiński, Andrzej Zawada, Marta Wyka, Adam Michnik, Maria Iwaszkiewicz, Aleksander Fiut, Ryszard Krynicki, Marek Skwarnicki, Teresa Walas, Jarosław Mikołajewski, Jerzy Illg, Jerzy Jarzębski, Krzysztof Zanussi. I wielu innych.To książka ebook o spotkaniach z Miłoszem.

Szczegóły
Tytuł Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu
Autor: Romaniuk Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ekspert Empiku

  Nie jest to biografia znanego poety, raczej jej uzupełnienie. Wspomnienia nad 70-ciu osób. Można tu znaleźć zarówno przezabawne, pełne życia anegdoty opowiadane przez najbliższych kolegów poety - też pisarzy a także historie wyjątkowo ciepłe, intymne, nakreślone przez jego najbliższych. Budują one obraz człowieka z olbrzymim poczuciem humoru, ciepłego, dobrego, lecz również zarozumiałego i nieco pysznego, kryjącego dużo sprzeczności. Pozwalają nam poznać nie tylko Miłosza - Noblistę, lecz przede wszystkim Czesława: zwykłego człowieka jadającego w McDonaldach i oglądającego "Ulicę Sezamkową" z wnuczką.Sylwia Kasperczuk, empik Lublin

 • Sosenka

  Czesława Miłosza znam bardzo dobrze, jak prawdopodobnie każdy, choć nigdy nie zagłębiałam się w jego twórczość. Ta biografia pozwoliła mi poznać go lepiej, nie od strony literatury, lecz prywatnie. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy i na podstawie tej lektury twierdzę, że poeta miał wyjątkowo fascynujące życie.Czesław Miłosz jest już prawdopodobnie legendą poezji. Dostał Nagrodę Nobla, w Jerozolimie rośnie jego drzewo, przyznawane osobom, które ratowały Żydów z Holocaustu, dużo podróżował i mieszkał za granicą, miał mnóstwo pasji, duże poczucie humoru i optymizm, którym zarażał wszystkich na swej drodze.To zdecydowanie człowiek zagadka, który choć słynny w świecie poezji, tak naprawdę zawsze stwarzał pozory całkiem innego niż był naprawdę, przynajmniej ja inaczej go odbierałam przez wizerunek medialny, a całkiem inaczej teraz, gdy przeczytałam zwierzenia jego przyjaciół.

 • Agnieszka Biczynska

  Jaki był 'polski Goethe', co lubił, czego nie tolerował, co miano mu za złe? O sekretach jednego z naszych najwybitniejszych rodzimych literatów pisze A.Romaniuk. To wyjątkowe świadectwo przede wszystkim o nieprzeciętnym człowieku, a dopiero potem o poecie, laureacie Nagrody Nobla, profesorze, jednym z najwybitniejszych poetów Ameryki XX wieku (według Susan Sontag). Ogrom pracy, jaki w to włożyła pani Ania, sprawia, że jej dzieło przedstawia bogaty obraz poety na co dzień i od święta. Jak sama przyznaje, 'temat tej książki ma dwa wymiary: 'Miłosz' i 'doświadczenie Miłosza', [bo] zanotowano [w nim] głosy tych, których Miłosz zaprosił do swego 'domu', w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu'. Publikacja wybitna, piękna, dopracowana, ukazująca różnorakie oblicza Miłosza za sprawą wspomnień 70 osób, które razem tworzą wyjątkowy kolaż 'człowieka wielopiętrowego'. Wyjątkowo cenna książka ebook o zwyczajnym-niezwyczajnym człowieku z krwi i kości. Zalecam z całego serca, ponieważ naprawdę warto.

 • Katarzyna

  Książka ebook ta, wyjątkowo ciekawie napisana, powstała w setną rocznicę urodzin Miłosza. Na treść składają się tytułowe wspomnienia osób, które poetę najlepiej znały i pamiętają. Osób tych jest 70. Każda z nich ma coś ważnego do powiedzenia, każda chce się podzielić "swoim Miłoszem". Nic więc dziwnego, że książka ebook liczy aż 700 stron. Dzięki tym opowieściom, mamy okazję poznać bliżej pisarza-człowieka, który nie ukrywajmy tego, nie jest najbardziej lubiany przez Polaków, ponieważ to niełatwy poeta, wymagający, nierzadko niezrozumiały, lecz niewątpliwie wart poznania.Dzięki Annie Romaniuk mamy szansę zajrzeć chociaż odrobinę do duszy poety, inaczej niż w trakcie lektury jego wierszy. Może poznanie Miłosza-człowieka (a nie poety stawianego od lat lub w koncie, lub na postumencie), zachęci kogoś do sięgnięcia po jego twórczość?! Oby tak było.

 • Alicja

  Idealna książka, doskonałe uzupełnienie biografii Franaszka, chociaż wydawało się, że nic już więcej nie można dodać:) Można!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!