O sensie życia okładka

Średnia Ocena:


O sensie życia

Jedenaście miesięcy po wyzwoleniu z nazistowskich obozów koncentracyjnych Viktor E. Frankl wygłosił w Wiedniu szereg publicznych wykładów. Psychiatra, który wkrótce stał się sławny na całym świecie, objaśnił własne główne myśli na temat sensu życia i odporności nawet w obliczu dużych przeciwności. Mocnych dowodów na to dostarczają jego swoje bolesne doświadczenia straty, głodu czy lęku przed śmiercią, które jednak pozwoliły na zaistnienie nadziei, przyjaźni i poczucia celu w obozowej rzeczywistości. Opierając się na maksymie „Żyj tak, jakbyś żył po raz drugi i za pierwszym razem postąpił równie niewłaściwie, jak zamierzasz postąpić teraz!”, Frankl ujawnił własne podstawowe przekonanie, że bycie człowiekiem oznacza możliwość do bycia innym w każdej sytuacji. Przesłanie to rezonuje dzisiaj równie silnie jak przed laty. Pomimo niewyobrażalnych przeżyć Frankl nauczył się, dzięki sile własnych współwięźniów, że każdy kryzys niesie ze sobą też szansę i że zawsze można „powiedzieć tak życiu”. To głęboka, ponadczasowa i stale aktualna lekcja dla nas wszystkich. Odnajdź nadzieję nawet w tych mrocznych czasach! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł O sensie życia
Autor: Frankl Viktor E.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki O sensie życia w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

O sensie życia PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Urszula Chlasta

    „O sensie życia" pisze Viktor E. Frankl. Są to trzy napisane wykłady, które profesor neurologii i psychiatrii wygłosił w Wiedniu. ♟️Dlaczego zostały opublikowane dla nas wszystkich? Już spieszę z odpowiedzią. Odbyły się one w szczególnym czasie, ponieważ jedenaście miesięcy po wyzwoleniu z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Profesor usiłuje udzielić odpowiedzi na różnorakie zapytania i zagadnienia. Porusza temat o sensie ludzkiego bytu i jego wątpliwościach, z których nierzadko rodzi się cierpienie zakończona samobójstwem. Wyjaśnia, czym jest oczekiwanie czegoś od życia, a czego życie oczekuje od nas. Dlaczego los a także rozpacz jest nieodłączną częścią naszej egzystencji. Od nas zależy jak nim pokierujemy. Przypomina, że człowiek jest niezastąpiony i sam nadaje sens swojemu istnieniu, pamiętając, by być świadomym a także odpowiedzialnym za swój byt. Powinniśmy nauczyć się dostosowywać do sytuacji w życiu. Idealnie oburza się na stwierdzenie, że człowiek jest bezwartościowy. Ponieważ nie jest! ♟️Najbardziej uderzający jest wykład, który twórca wygłaszał w myślach będąc więźniem obozu, a potem już na sali uniwersytetu. Przedstawia kilka etapów zmian zachodzących w umyśle człowieka, który reaguje na życie obozowe w Auschwitz, cofając się do prymitywnego stadium, jakim jest regresja. Cierpienie, śmierć i jego swoje niedowierzanie, że zniósł to wszystko. ♟️Polecam Wam książkę, w której australijski wykładowca przekonuje, by zawsze walczyć o życie i nie naruszać reguł gry jak np. szachista, który zrzuca figury z szachownicy tylko dlatego, że nie odnalazł rozwiązania.

  • k.tomzynska

    Zdarzało Wam się kiedykolwiek myśleć ponad sensem życia? Jakie emocje Wam wówczas towarzyszyły? Przyznaję, że czasami oddaje się takim myślą. Zazwyczaj losy się tak, gdy w moim życiu zaczynają się dziać rzeczy których sobie zdecydowanie nie życzyłam. Poddaje się wówczas istnej melancholii… Podobnej melancholii oddał się twórca książki „O sensie życia” Victor E. Frankl. Książkę przeczytałam w 77 rocznicę Powstawania Warszawskiego i to nie bez powodu. Otóż książka ebook ta trzy napisane wykłady, które profesor neurologii i psychiatrii wygłosił w Wiedniu na 11 miesięcy po opuszczeniu obozu koncentracyjnego. Kto lepiej odpowie nam na zapytanie jaki jej sens życia i jakie życie jest kruche a także ulotne niż osoba, która przeżyła piekło? Książka ebook jest wyjątkowo poruszająca i dająca do myślenia. Profesor stara nam się odpowiedzieć na zapytania dotyczące ludzkiego bytu i tego czy można się uodpornić na wszechobecne zło, zawiść i cierpienie. Opowiada dlaczego te stany są obecne w naszym życiu i jaki mają cel. Przypominam nam, że życie zależy tylko i wyłącznie od nas i to my nadajemy mu sensu. To od nas zależy jak nim pokierujemy i jak do niego podejdziemy. Tej książki tak naprawdę nie da się opisać. Ją po prostu trzeba przeczytać!

  • Anonim

    O sensie życia Viktor F. Frankl Wydawnictwo Czarna Owca Kto inny, niż ofiara nazistowskich obozów koncentracyjnych może powiedzieć nam jaki jest sens życia? Kto inny niż człowiek, który przeżył piekło na ziemi może powiedzieć nam, jak bardzo można chcieć przeżyć choćby jeszcze jeden dzień? Kto inny, niż "żywy trup" ocalały z zagłady może nam powiedzieć, jak ulotne i kruche bywa życie na ludzkim padole? Czy my, którzy mamy teraz wszystko rozumiemy, co czuje człowiek, na którego niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku i w każdej minucie życia? Wyniszczającą praca, głód, przemoc - jak nazwać tą wegetację życiem? Jak odnaleźć sens własnego istnienia? Niespełna rok po wyzwoleniu z obozów koncentracyjnych Viktor F. Frankl wygłosił w Wiedniu szereg wykładów o sensie życia i możliwości uodpornienia się człowieka na otaczające go zło, nienawiść, rozpacz w obliczu przeciwności losu. Wczoraj w przypadająca 77 rocznicę Powstania Warszawskiego czytałam tą książkę i zastanawiam się do tej pory jak ludzie ludziom mogli zgotować ten los... Ocena jest zbędna - braknie skali. To trzeba przeczytać. Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

  • Monika

    Czy samobójstwo ma sens? Czy eutanazja powinna być dozwolona? Czy nieuleczalnie chorzy powinni żyć? Jaki sens ma rozpacz wywołane egzystencją albo śmiertelną chorobą? I najistotniejsze - czy życie ma jakikolwiek sens? Od wieków ludzie przeklinają własny los, poszukują w życiu celu, pastwią się ponad sobą za niepowodzenia i próbują zrozumieć, po co w ogóle żyją. Czy życie jednak musi mieć jakiś cel? Czy nie można po prostu przeżyć każdego dnia, tak jakby był ostatnim? Cieszyć się tym, co jest? Co by się stało, gdyby ludzie zyskali nieśmiertelność? Dużo pytań, mało odpowiedzi, lecz te wykłady dają do myślenia. Punkt widzenia autora jest inny od mojego, lecz mam poczucie, że bardziej ludzki. Słowa tego psychoterapeuty skłoniły mnie do refleksji, do zastanowienia się ponad prawidłowością własnych poglądów. Zauważyłam również, że mój ogląd na sam sens życia, jest najbliższy rozważaniom Viktora Frankla, co wzmocniło moje przekonania. To krótka, lecz merytoryczna książka ebook z wieloma przykładami, która prezentuje nam ile człowieka jest w człowieku. Polecam. Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz.

  • Marta

    Wszystkie książki tego autora zssługują ma 10 gwaiazdek