Nowe zagadki archeologii okładka

Średnia Ocena:


Nowe zagadki archeologii

Nad 100 unikatowych fotografii publikowanych po raz pierwszy. Egipskie mumie w Dużym Kanionie Kalkulator sprzed 20 000 lat Prehistoryczne obserwatorium i inne sensacyjne odkrycia przemilczane przez oficjalną naukę Zapomnij, czego uczono cię w szkole. Wyrzuć z pamięci to, co przez lata wkładano ci do głowy. Historia naszych przodków była zupełnie inna! Kim byli konstruktorzy wyrzutni przed 5000 lat, nierdzewiejącej żelaznej kolumny sprzed 4 000 lat i kompasu sprzed 3 000 lat? Dziełem jakiej nieznanej cywilizacji jest najstarsza świątynia świata wzniesiona na tureckim Göbekli Tepe? Jaki matematyczny mądrala stworzył przed 20 000 lat w Afryce pierwszą maszynę do liczenia? Dlaczego francuskie muzeum ukrywa przed zwiedzającymi 10 zagadkowych kamiennych statuetek? Czy monumentalna „gwiezdna brama” z Peru służyła jako przejście do pozaziemskiego świata? Gdzie znajdują się zaginione zwoje Tutanchamona? Intrygujące znaleziska i tajemnicze pomniki podważają podręcznikowy obraz przeszłości i dowodzą, że historię trzeba pisać od nowa.

Szczegóły
Tytuł Nowe zagadki archeologii
Autor: Burgin Luc
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Nowe zagadki archeologii w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Nowe zagadki archeologii PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Wkp

    Zacznijmy od tego, że jestem sceptykiem. Choć ciężko powiedzieć by to był sceptycyzm – najczęściej ludzie wierzący we wszelkie paranormalne zjawiska i niewyjaśnione zagadki kierują się nie logiką (która w bardzo łatwy sposób tłumaczy wszystko), lecz ślepą wiarą odrzucającą dowody przeciw ich teoriom, podczas gdy ja prywatnie wolę pomyśleć i dostrzec oczywistą prawdę. Lecz chętnie sięgam po zajmującą się tematem literaturę, szczególnie jeśli podchodzi do niego z analitycznym chłodem, ponieważ lubię zagadki i możliwość ich przeanalizowania. Jakiś czas temu miałem okazję przeczytać „Tajne archiwa archeologii” Luca Bürgina, teraz pojawiła się okazja poznania wznowienia swoistego ciągu dalszego. Co ma do zaoferowania?Luc Bürgin konsekwentnie kontynuuje własne poszukiwania zagadek i sekretów naszego świata, które nie znalazły oficjalnych wyjaśnień, bądź również doczekały się wielu hipotez. Wraz z nim mamy okazję poznać efekty badań komór znajdujących się w piramidzie Cheopsa, poznać zagadkową płytę z Uralu czy liczące 4000 lat figurki dinozaurów. To jednak tylko element tego, co znajdziecie w pierwszej części publikacji, zatytułowanej „Tajemnicze odkrycia”. Co czeka dalej? „Zaginiona wiedza” proponuje nam info o swoistym kalkulatorze sprzed 20 tysięcy lat czy mechanizmie różnicowym sprzed 3000 lat, a w „Tajemniczych pomnikach” mamy okazję dowiedzieć się więcej o Jaskini Burrowsa, poznać nowe fakty o Eldorado czy natrafić na ślad mumii w Dużym Kanionie. Brzmi ciekawie? Brzmi śmiesznie? Wszystko zależy od punktu widzenia, a w tym przypadku muszę docenić autora. Ponieważ choć zdarzają mu się wpadki (choćby w przypadku nierdzewiejącej kolumny, o której rdzewieniu czytałem już dawno temu), dołożył starań by przedstawić różnorakie punkty widzenia i naukowe, logiczne wytłumaczenia poruszanych zagadnień. Przede wszystkim jednak jest to oferta dla fanów tego, co niewyjaśnione. Nie rozwiewa więc wszystkich wątpliwości narosłych wokół niektórych rzeczy i podsyca ciekawość, lecz jednak proponuje dla każdego coś miłego. Pod warunkiem, że w sferze zainteresowań leżą sekrety historii.„Nowe zagadki archeologii” zostały spisane lekko i w sposób prosty w odbiorze. Treść nadaje się więc dla laików, choć i bardziej obeznani z tematem znajdą tutaj coś dla siebie. Do tego porcja ciekawostek i znaczna ilość zdjęć ilustrujących całość i mamy przyjemną rozrywkową książkę dla wszystkich zainteresowanych. Lubicie taką tematykę? Sięgnijcie więc.

  • Triskel

    "Nowe zagadki archeologii" autorstwa Luca Burgina, to książka ebook interesująca i zmuszająca do myślenia. Dużo ilustracji i zastanawiające teorie zachęcają do lektury. Pozycja ta zawiera nad sto unikatowych fotografii, które dodatkowo przekonują do wysnuwanych przez autora teorii. Twórca omawia choćby: Egipskie mumie w Dużym Kanionie czy zagadkową nierdzewiejącą żelazną kolumnę sprzed 4 000 lat. Niewiele słyszy się o tego typu odkryciach w opinii publicznej, dlatego ta publikacja tym bardziej zyskuje na wartości.Autor ciekawym mową i wieloma przytaczanymi badaniami i dowodami potrafi zmusić do zastanowienia. Odkrycia kompasu sprzed 3 000 lat, wyrzutni sprzed 5000 lat, czy pierwszej maszyny do liczenia sprzed 20 000 lat potrafią dać dużo do myślenia. Jak to możliwe, że tak dawno temu istniały już takie wynalazki? Historia naszych przodków zawiera dużo niejasności i zagadek, które autorzy tacy jak Luc Burgin starają się rozwiązywać. Sensacyjne dowody i odkrycia przez niektórych pomijane i zatajane twórca wywleka na światło dzienne i przedstawia szerokiemu gronu czytelników. Nie bacząc, że może narazić się na drwiny stara się udowodnić, że historia naszej cywilizacji mogła przebiegać zgoła inaczej niż się do tej pory wydawało.Całość pisana jest mową barwnym i ciekawym, a liczne fotografie dodają książce pdf dodatkowego smaczku. Intrygujące znaleziska i dowody podważają to czego uczono nas w szkole. Obraz przeszłości maluje się zupełnie inaczej, a twórca dowodzi, że historię należy napisać niemalże na nowo. Prehistoryczne obserwatoria i monumentalne budowle pokazują dobitnie, że ówczesne cywilizacje musiały mieć jakiś wcześniejszych wysokorozwiniętych przodków. Albo jak podają niektórzy "dostaliśmy" tą potężną wiedzę od zagadkowych "Bogów". Zakazana archeologia rozwija się coraz prężniej i wypiera coraz bardziej powszechnie obowiązującą wiedzę. Z biegiem kolejnych lat coraz większa liczba faktów i dowodów zostaje ujawniona opinii publicznej."Nowe zagadki archeologii" jest książką udaną, w szczególności powinna przypaść do gustu wielbicielom archeologii i historii. Osobom z otwartym umysłem, które nie są zamknięte na nowe teorie i hipotezy. Całość napisana jest lekkim i barwnym piórem, czyta się dynamicznie i daje z lektury wiele satysfakcji. Z pewnością sięgnę jeszcze po kolejne pozycje z pod pióra autor, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto. Opisy budowli takich jak Göbekli Tepe czy zagadkowych wrót Aramu Muru sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Jak najbardziej polecam.