Czytaj więcej:
Ninja. 1000 lat wojowników cienia okładka

Średnia Ocena:Ninja. 1000 lat wojowników cienia

DROGA NINJAPodstawową lekcją dla ninja jest to, by myśleć więcej o sposobie wyjścia, niż dostania się do środka.Jest dużo zasad, których ninja powinien się nauczyć, ale najważniejszą to zbliżyć się do wroga.Jeśli błyskawica jest za tobą, to niezły znak; jeśli przed tobą, bądź ostrożny.O każdej rzeczy decyduje twój umysł i sposób myślenia. Nigdy nie trać czujności i nie przestawaj panować ponad swoim umysłem.Jeśli zawsze będziesz zakładał, że masz przed sobą wroga, nigdy nie stracisz czujności.Wierz niezachwianie w to, że zwyciężysz, zawsze kiedy wyruszasz z misją ninja, a będziesz mógł zwyciężyć, nawet jeśli wydaje się to mało realne.Oto jak funkcjonuje niezły ninja: poznaje ludzi, nie pozwalając, by oni poznali jego.Nawet jeśli ninja nie ma imponujących możliwości fizycznych, powinien pamiętać, że najistotniejsza jest umiejętność bacznej obserwacji.Ninja. Dzisiaj są mitycznymi postaciami z komiksów, filmów i gier komputerowych. Lecz kiedyś byli rzeczywistym, średniowiecznym odpowiednikiem służb specjalnych: szpiegami, sabotażystami, skrytobójcami. W własnej tajemniczości, sekretnych działaniach i silnej woli przetrwania stanowili całkowite przeciwieństwo samurajów – z ich ostentacją i autodestrukcją.Czy umieli latać? Stawać się niewidzialni? Oczywiście, że nie. Lecz ich zdumiewające umiejętności sprawiały, że towarzyszyła im magiczna aura. W rezultacie artyści zafascynowani sztukami potyczki i pisarze stworzyli z nich różnorakie postacie i fantastyczne istoty, od Jamesa Bonda po Żółwie Ninja.W tej książce pdf John Man wyrusza na poszukiwanie prawdy. Objaśnia podłoże atmosfery tajemniczości, jaka otaczała – i otacza do dzisiaj – wojowników cienia, i obala głęboko zakorzenione mity. Śledząc historię ninja, prowadzi nas od ich początków przed tysiącem lat, przez epokę rozkwitu w czasach wojen domowych, po zniknięcie z areny dziejów, kiedy Japonia została zjednoczona, zapanował pokój i ninja stali się niepotrzebni. To jednak nie był koniec ich etosu, który znowu ożył w latach II wojny światowej. Droga ninja przetrwała w osobie „ostatniego ninja", Hiroo Onody, który przez trzydzieści lat po wojnie ukrywał się w filipińskiej dżungli…Fascynująca opowiadanie historyczna przeplata się ze średniowiecznymi japońskimi kronikami, wspomnieniami autora z podróży i rozmowami z napotykanymi podczas niej ludźmi.Od feudalnej Japonii po Hollywood XXI wieku omawia rzeczywistość - ludzi, miejsca i wydarzenia - leżącą u podstaw jednej z najpopularniejszych legend świata.Tysiącletnia historia wojowników cienia odarta z mitów i legend w fascynującej opowieści autora Czyngis-chana.

Szczegóły
Tytuł Ninja. 1000 lat wojowników cienia
Autor: Man John
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ninja. 1000 lat wojowników cienia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ninja. 1000 lat wojowników cienia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ninja. 1000 lat wojowników cienia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • lukbar

    Man John odkrywa przed nami sekrety japońskich wojowników

  • Ben

    Biorąc pod uwagę cenę tej książki i jej treść - nie mogłem trafić lepiej. Bardzo interesująca pozycja dla wszystkich którzy interesują się podobną tematyką.

  • Hermi

    Wszystkich zainteresowanych tematem tych zabójczych wojowników odsyłam do tej książki. Interesowałem się tym tematem odkąd pamiętam i wydawało mi się, że już wszystko o nich wiem, jednak ta książka ebook udowodniła mi jak bardzo się mylę! Moim zdaniem jest najlepszą pozycją obejmującą całość tematu. Moja ocena 5/5.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!