Czytaj więcej:
Nimona okładka

Średnia Ocena:Nimona

Prace ponad ekranizacją już trwają! Nimona jest młodą i porywczą zmiennokształtną. Marzy o zostaniu łotrzycą. Lord Ballister Czarneserce to arcyłotr pragnący zemsty. Oboje szykują potężną rozróbę. Zamierzają udowodnić mieszkańcom królestwa, że sir Ambrozjusz Złotobiodry i jego kamraci z Instytutu Porządku Publicznego i Bohaterstwa nie są tak szlachetni, jak się powszechnie wydaje. Gdy drobny sabotaż kończy się zaciekłą bitwą, lord Czarneserce uświadamia sobie, że moce Nimony są równie mroczne i zagadkowe co jej przeszłość… Jej nieprzewidywalna, dzika natura może być o dużo groźniejsza, niż gotów jest przyznać. Eksperymenty naukowe, eksplozje, zacięta walka, smoki i… rekiny – to wszystko znajdziecie w tej przewrotnej i zuchwałej opowieści N.D. Stevenson.  Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Nimona
Autor: N.D. Stevenson
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: We need YA
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nimona pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nimona Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nimona PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Aleksandra Gustaw

    Mieliście kiedyś styczność z komiksami? Ja tak i to ostatni raz całkiem niedawno. Nimona jest młodą i porywczą zmiennokształtną. Marzy o zostaniu łotrzycom. Lord Ballister Czarneserce to arcyłotr pragnący zemsty. Oboje szykują potężną rozróbę. Zamierzają udowodnić mieszkańcom królestwa, że sir Ambrozjusz Złotobiodry i jego kamraci z Instytutu Porządku Publicznego i Bohaterstwa nie są tak szlachetni, jak się powszechnie wydaje. Gdy drobny sabotaż kończy się zaciekłą bitwą, lord Czarneserce uświadamia sobie, że moce Nimony są równie mroczne i zagadkowe co jej przeszłość… Jej nieprzewidywalna, dzika natura może być o dużo groźniejsza, niż gotów jest przyznać. Eksperymenty naukowe, eksplozje, zacięta walka, smoki i… rekiny – to wszystko znajdziecie w tej przewrotnej i zuchwałej opowieści N.D. Stevenson. Bardzo lubię taki rodzaj książek. Wówczas nie muszę sobie wyobrażać poszczególnych wydarzeń, a mogę widzieć to tak, jak widzi to autor! Zdecydowanie jest to największy plus komiksów. Takie książki też mają przesłanie. Tutaj dowiadujemy się, kto tak naprawdę jest dobry, a kto jest tym czarnym charakterem. Czasem trudno jest wybaczyć błędy przeszłości, jednak niekiedy warto to zrobić. Ta pozycja czyta się sama. Zasługą są przede wszystkim obrazki, mała ilość tekstu i to, że jest on przystępny dla czytelnika, miejscami prymitywny do tego stopnia, że można się pośmiać. Lecz nie dajcie się złudzić. Pod tym wszystkim kryje się głęboka historia. Ilość przygód naszego Ballistera i Nimony sprawia, że nie można odłożyć tego komiksu na bok nawet na chwilę. Jeśli lubicie powieści graficzne, ogromnie zalecam wam tę pozycję. Jeśli jednak nie mieliście okazji wcześniej poznać tego typu literatury, nic straconego, ta pozycja będzie idealna, aby zacząć własną przygodę z komiksami. Czytajcie, poznawajcie Niminę, która jest żądną krwi, śliczną dziewczynką, a już za jakim czas będziecie mogli zobaczyć to na ekranie.

  • Neverland_book_

    „Nimona” N. D. Stevenson Nimona chce zostać łotrzycą, dlatego dołącza do sławnego Ballistera Czarneserce, aby razem z nim położyć kres rządom Instytutu Porządku Publicznego i Bohaterstwa. Młoda zmiennokształtna to istny huragan, razem ze statecznym arcyłotrem tworzą bardzo ciekawą drużynę. Do tej mieszanki wybuchowej dochodzi zawiła przeszłość, łącząca Ballistera i bohatera Instytutu Ambrozjusza Złotobiodrego (najlepsze imię, przydomek w historii!♥️) A także mroczne moce Nimony i ich źródło. A wszystko to w świecie złoczyńców, rycerzy, nowoczesnej technologii i odrobiny magii. Zaczynamy tę historię jako zabawną opowiadanie o łotrach, którzy mają trochę racji. Na tym etapie myślałam, że będzie to jedynie przyjemna komedia, ze zwariowaną bohaterką i tym starszym próbującym wszystko ogarnąć mentorem. Jednak komiks w interesujący sposób porusza także trudnie i ważne tematy. Poznajemy świat rządzony przez jedną organizację mającą w zasadzie nieograniczoną władzę. Czytamy o okropnych eksperymentach, wykluczeniu i próbach wyplenienia inności. Całość jest idealnie wyważona i opowiedziana. Ciężko się od tego komisu oderwać. To wciągająca i ekscytująca przygoda, z trójką cudownych, wyrazistych postaci. Nimona i jej relacja z Ballisterem, kooocham! Uwielbiam jak w naturalny sposób, między napadem na bank, a grą w planszówki widzimy, jak tej dwójce zaczyna na sobie zależeć. Ambrozjusz i jego złota zbroja, też pozostanie w moim sercu na długo. Każdy chciałby takiego arcywroga. ✨ Przez relacje i ciepełko, które od nich bije, komiks czyta się idealnie i bardzo komfortowo. Jestem pewna, że będę do niego wracała. Żałuję, że całość nie jest dłuższa. Chętnie obaliłabym z tym postaciami kilka innych rządów a także obrabowała jeszcze parę banków. 😉

  • Julita

    Ostatnimi czasy czytam dość dużo powieści graficznych. Jedne są lepsze, drugie troszkę gorsze, natomiast "Nimona" nieustanna się moim numerem jeden wszech czasów. Myślę, że najistotniejszy w tej historii jest przekaz, a mianowicie przyjaźń. Nimona, lecz też Ballister 'lubili' wpadać w kłopoty, ale nie było takiej sytuacji, w której jeden nie mógł liczyć na drugiego. Różnili się od siebie niezmiernie mocno, lecz mimo tych różnic dogadywali się świetnie. Jeżeli chodzi o tytułową bohaterkę, Nimonę - kocham ją. ✨SHE'S AN ICON.✨ Uwielbiam jej specyficzne poczucie humoru, które po części za sprawą świetnego tłumaczenia, sprawia, że jej postać jak tak wyrazista i nie dająca o sobie zapomnieć 🫶🏻 Ma kobieta charakterek, i love it. Sama historia jest GENIALNA, a przez strony dosłownie się leci z niesamowitą prędkością. Do tego prześliczna kreska i grafika, która jeszcze dopełnia świetności tej powieści. Zdecydowany komiksowy must read!! ❤️‍🔥

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!