Czytaj więcej:
Nikt nie przyjdzie okładka

Średnia Ocena:Nikt nie przyjdzie

Przerażająca historia braci okrutnie maltretowanych i molestowanych w domu dzidziusia spisana przez autorkę bestsellerowych autobiografii Tylko nie mów mamie i Kiedy tata powracaZaalarmował ich hałas. Wybiegli z pokoju i zobaczyli tatę. Zwisał na sznurze ponad schodami…Robbie ma pięć lat, kiedy jego ojciec po samobójczej próbie trafia do szpitala psychiatrycznego. Matka, już wcześniej zajęta wyłącznie kolejnymi kochankami, teraz znika na dobre. Starszy brat Robbiego zostaje umieszczony w domu dziecka  Haut de la Garenne, a Robbie i jego trzyletni braciszek - w Sacre Coeur, sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne.Ogromny, ponury gmach przeraża chłopców od pierwszej chwili. Lecz gorsze jest to, co losy się za jego murami. Bicie, chłostanie pejczem, ciemny kurnik, w którym za karę zamyka się dzieci jak w karcerze. Okrucieństwo zakonnic jest niewyobrażalne. Uderzony w głowę brat Robbiego doznaje nieodwracalnego urazu mózgu…Kiedy Robbie zostaje przeniesiony do Haut de la Garenne, myśli, że to koniec horroru. Tu są książki, telewizor, ogród… i pokoje kar, gdzie wychowawcy znęcają się ponad chłopcami. I jeszcze bardziej koszmarne miejsca... Robbie spędził w sierocińcach dziesięć lat. I przez dziesięć la nikt nie przyszedł bezbronnym dzieciakom z pomocą.Prawda o tym, co działo się za murami domów dzidziusia na wyspie Jersey, wyszła na jaw, dopiero kiedy Robbie był już dorosły. Skandal poruszył opinię publiczną, lecz nie zwrócił dzieciństwa tym, którzy stracili je bezpowrotnie. Ludziom takim jak Robbie Garner.Jego wstrząsające wspomnienia spisała Toni Maguire - ofiara molestowania w dzieciństwie i autorka bestsellerowych autobiografii Tylko nie mów mamie i Kiedy tata powraca. Po sukcesie własnych ebooków dostawała tysiące listów od ludzi krzywdzonych w dzieciństwie. Postanowiła wykorzystać własne dramatyczne doświadczenia i własny niezwykły talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych w bestsellerowych biografiach.

Szczegóły
Tytuł Nikt nie przyjdzie
Autor: Maguire Toni, Garner Robbie
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nikt nie przyjdzie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nikt nie przyjdzie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nikt nie przyjdzie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Błażej Jarząb

    Jedyne co mogę napisać, żeby nie zdradzać fabuły - książka ebook dająca do myślenia, bardzo smutna, lecz pokazująca że z każdego środowiska można się wyrwać i być lepszym. Zalecam (nie na nostalgiczne samotne wieczory).

  • kessy16

    Wstrząsająca książka ebook godna polecenia. Najbardziej wzruszająca i wciągająca z całej serii. Głęboko porusza i zostaje w pamięci na zawsze. Nie można pozostawać obojętnym na takie bestialstwo względem dzieci! Dla ludzi o mocnych nerwach.

  • Mary

    Dramatyczne położenie głównego bohatera i jego braci niesłychanie porusza. Emocje potęguje fakt, że nie jest to literacka fikcja.Doskonale pamiętam, kiedy usłyszałam w głównym wydaniu wiadomości relację nt wyspy Jersey. Reporter dość powierzchownie i dynamicznie nadał relację traktując ją jak kolejnego newsa - zamierzchłe ofiary, stale zalęknione - chłopcy i dziewczęta - teraz natomiast dorośli mężczyźni i dziewczyny - mogli wyrazić zdawkowe cierpienie.Powieść "Nikt nie przyjdzie" jest pierwszą prawdopodobnie publikacją, która pozwala wypowiedzieć się ofiarom, przywraca o nich pamięć, wyjątkowo wstrząsające są owe wspomnienia. Warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!