Czytaj więcej:
Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii okładka

Średnia Ocena:Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii

Artystki, pisarki, naukowczynie, polityczki, psycholożki, filozofki, a nawet jedna morderczyni – niezwykłe kobiety, które wpłynęły na dzieje świata. Historia pełna jest kobiet, które zostały zepchnięte do ról żon sławnych mężów, ich muz, asystentek, opiekunek. Z ich dokonań świat czerpał i czerpie garściami. Awanturnice i działaczki walczące o prawa mniejszości, dzielne, dumne i utalentowane. Niezwykłe! Zmarginalizowane, wyklęte lub zapomniane w patriarchalnej rzeczywistości. Autorki tego swoistego kalendarium postanowiły przywrócić równowagę w opowieści o przeszłości i dać głos kobietom, tym dobrym i tym złym, szlachetnym i kierującym się mniej idealistycznymi pobudkami, wszystkim, których nie uwzględniono w podręcznikach historii albo o których opowiedziano za mało – od Beyoncé po Dorię Shafik, od Marii Kaczyńskiej po Lillian Biloccę. Pamiętając o nich, mamy szansę uzyskać wiarygodny obraz ludzkiej egzystencji. Czas przywrócić dziewczyny na karty historii, dzień po dniu. Projekt @OnThisDayShe powstał, gdy Ailsa Holland dostała kalendarz kluczowych zdarzeń z historii świata pod tytułem "On this day" – i doprowadziło ją do szału, że ledwie wspomniano w nim o kobietach. Kiedy dała upust własnej wściekłości przed przyjaciółkami Jo Bell i Tanią Hershman, podzieliły one jej gniew i wszystkie trzy postanowiły, że coś trzeba z tym zrobić. Przez lata publikowały na Twitterze jeden wpis dziennie. Przedstawiały dziewczyny z całego świata, żyjące w różnorakich epokach i działające w różnorakich obszarach. Poświęcony każdej bohaterce tweet pojawiał się w kluczowy dla niej dzień: pod datą, kiedy zgłosiła patent, zwyciężyła w wyborach, zdobyła złoty medal w którejś z dyscyplin sportowych, została skazana za ohydną zbrodnię... Wpisy autorek regularnie spotykały się z podobnymi reakcjami: „Czemu o niej nie słyszałam?” czy „Ktoś powinien napisać o niej książkę lub sztukę, a nawet nakręcić film!”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii
Autor: Bell Jo , Hershman Tania , Holland Ailsa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Koncept
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Monika

    Niewiele jest takich ebooków jak ta. Może to za wcześnie, aby już tak pisać na samym wstępie, jednak to prawda. Książka ebook „Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii” to wyjątkowa podróż w czasie. Dzięki tej książce pdf odkrywamy jak silne, mądre i zdolne są kobiety. Ta książka ebook to swego rodzaju kalendarium. Każdego dnia przedstawiona jest inna kobieta. Ten dzień to nie tylko dzień urodzenia, lecz głównie dzień, w którym zrobiła coś kluczowego albo przełomowego. Nawet nie zdawałam sobie sprawy o ilu świetnych kobietach świat zapomniał lub mówi się o nich zdecydowanie za mało. Projekt autorek, który najpierw miał miejsce na Twitterze, teraz czytelnicy mogą podziwiać w postaci książki. Ta książka ebook to fascynująca przygoda. I tak jak stwierdziły autorki to nie jest książka ebook historyczna o kobietach, to po prostu książka ebook historyczna, ponieważ czy trzeba dzielić historię na tą dla facetów i tą dla kobiet? Książka ebook jest godna polecenia, nie tylko kobietom. Odsłania nam zapomniane karty historii, o których powinniśmy pamiętać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!