Czytaj więcej:
Niezrównani okładka

Średnia Ocena:Niezrównani

Sunset Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i z grubym portfelem w kieszeni. Jeżeli jakimś cudem dostaniesz się na listę VIP-ów, wejdziesz do najlepszych nocnych klubów w Los Angeles, hedonistycznego nieba dla młodych, stylowych i bogatych. Lecz wstępując do tego świata, musisz pamiętać, że już się z niego nie wyrwiesz. Trójka osiemnastolatków, Layla, Aster i Tommy, wchodzi do kręgu wybrańców. Zgłaszają się do konkursu, którego celem jest przyciągnięcie do klubu rozchwytywanych celebrytów, zwłaszcza Madison Brooks, najpopularniejszej młodej gwiazdy z Hollywood. Nagrodą są wielkie pieniądze. Kiedy już się wydaje, że uśmiechnie się do nich szczęście, okazuje się, że Madison zaginęła.  Niezrównani to pierwsza element serii Beautiful Idols, w której najładniejsze marzenia zmieniają się w koszmar.

Szczegóły
Tytuł Niezrównani
Autor: Alyson Noel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Harper Collins Publishers
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niezrównani pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niezrównani Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niezrównani PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • The Book Hothead

  Nie ukrywam, że opis zdecydowanie zachęcił mnie do przeczytania tej książki. Motyw konkursu pojawia się wprawdzie nierzadko w literaturze młodzieżowej, lecz zachęcona obietnicą rywalizacji, postanowiłam się z nią zapoznać. Od samego początku lekko przypominała mi „Panikę" i „Startera".Zarówno początek, jak i znaczna element powieści niestety nie wywarły na mnie wielkiego wrażenia. Niewiele się dzieje, natomiast jest tu bardzo wiele odniesień do dzisiejszej kultury. Pojawia się Facebook, Twitter, a także wzmianki o gwiazdach: Michael Jackson, Johny Ramone. Zaginięcie Madison, o którym czytamy w opisie, to sprawa, pojawiająca się dopiero pod koniec książki i to właśnie wówczas robi się ciekawie: akcja przyspiesza, a czytając, można odczuć lekki niepokój.Ciekawą rzeczą, z którą spotkałam się po raz pierwszy są tytuły piosenek, stanowiące nazwy rozdziałów. Nie zauważyłam jednak związku między tytułem , a treścią rozdziału, lecz mimo to uważam, że jest to interesujący pomysł.Trudno jest napisać o tej książce pdf więcej. Autorka wyraźnie chciała trafić do młodych czytelników, używając wielu określeń ze świata internetu i wspominając o trendach i celebrytach, lecz było tego, jak dla mnie, trochę za dużo. Jak już wspomniałam, wszystko zaczyna się rozgrywać pod koniec i zatrzymuje się w najbardziej ciekawym momencie, każąc czekać na następny tom z serii Beautiful Idols. Właśnie to zakończenie ratuje moją opinię o „Niezrównanych".Bohaterowie to młode osoby, wkraczające dopiero w dorosłe życie, które raz dają się lubić, a w innej chwili rozczarowują swoim zachowaniem. Każdy z nich ma coś na sumieniu, co nie pozwala zapałać do niego sympatią.Ta opowieść nie była ani dobra, ani zła. Przeczytałam, skończyłam i ... nic. Książka ebook jak książka. Nic wielkiego. Mimo to uważam, ż może się spodobać wielu młodym osobom, właśnie przez nawiązanie do świata współczesnego i przystępny język. Stanowi dobrą pozycję na jeden wieczór :)http://thebookhothead.blogspot.com/2016/08/konkurs.html

 • Anna Drzyzga

  Sława, pieniądze i niezła zabawa. Tak można omówić Sunset Boulevard. Ulicę, która jest ikoną kultury Hollywood. To miejsce, do którego wstęp posiadają tylko najlepsi z najlepszych. Jeśli uda ci się tam przedostać, pochłonie cię ono całkowicie. Trójka osiemnastolatków postanawia zaryzykować i zasmakować lepszego życia.Layla, Aster a także Tommy zgłaszają się do konkursu organizowanego przez Irę, osobę która w hollywoodzkim świecie jest rozpoznawalna i szanowana. Ich zadaniem jest wypromować konkretne kluby nocne, by odwiedzane były przez celebrytów. W szczególności przez młodą gwiazdę o pięknym imieniu - Madison. Ta jednak w niewyjaśnionych okolicznościach staję się osobą zaginioną. Pierwsze, co warto powiedzieć o lekturze Niezrównani to fakt, iż została ona opowiedziana z paru perspektyw. Autorka decydując się na ten krok, otworzyła czytelnikowi drzwi na różnorodność bohaterów. Bowiem Layla, Aster i Tommy mimo że są rówieśnikami różnią się od siebie. Każdy z nich posiada inne pobudki, które pchnęły ich do przystąpienia do konkursu. Jednak to, co każdy z bohaterów myślał o własnej konkurencji, w jaki sposób postrzegał innych członków budujących powieść, było czymś niesamowitym.Wspomniana mnogość narratorów posiada też cechę, o której ciężko mi się wypowiedzieć w sposób pozytywny, lecz również negatywny. Niezrównani przybliża świat osób sławnych opowiedziany przez różnorakie charaktery. Jeden jest całkowicie przeciwny takiemu życiu, drugi opowiada o nim z pełną ekscytacją. Ta odmienność z jednej strony pozwala czytelnikowi wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat, dając długą listę za i przeciw. Z drugiej strony ciągłe przeplatanie przeciwnych poglądów wprowadza lekkie zamieszanie. Bałagan, który czasem przeszkadza w odbiorze powieści.Niezrównani to przede wszystkim lektura skierowana dla młodzieży z fragmentem lekkiego thrillera, której głównym zadaniem jest zapewnić rozrywkę najmłodszej części czytelników. Przyznaję, że spełnia ona tę rolę. Jest książką napisaną prostym językiem, który doskonale nadaje się dla tej kategorii wiekowej. Nie posiada zawiłych wydarzeń. Dla mnie jest jedynie okryta nutką tajemnicy. Z pewnością następna opowieść Alyson Noël przypadnie do gustu tym czytelnikom, którzy nie wymagają od książki chwil do zastanowienia się ponad przeczytanym fragmentem.

 • Wąchając książki

  Nie mając na swoim koncie spotkania z twórczością Alyson Noël, sięgnęłam po Niezrównanych z czystej ciekawości i bez żadnych uprzedzeń, co pozwoliło mi się skupić na tym, co czytam, a nie na próbie wykrycia wpływy wcześniejszych sukcesów twórczyni na tę powieść. Nie mogę również ukryć faktu, że zarówno powieść, jej oryginalna fabuła i styl autorki zrobiły na mnie ogromne wrażenie, co tylko wzbudziło mój apetyt na kolejne dzieje trójki bohaterów. Sięgając po pierwszy tom Beautiful Idols, spodziewałam się czegoś zupełnie innego, niż otrzymałam. Nie wyszło to gorzej, mogę nawet powiedzieć, że zostałam mile zaskoczona. Przede wszystkim wyjątkowość Niezrównanych podkreśla tajemniczość, którą autorka idealnie się posługuje i korzysta z niej w każdym możliwym momencie, lecz przy tym nie nudząc czytelnika. Ogranicza również wątek miłosny, co dla mnie było dość istotne, lecz w tym przypadku kompletnie mi to nie wadziło.Jak już wspomniałam wcześniej, autorka postawiła przed sobą całkiem wysoką poprzeczkę, czyli zabranie się za opisywanie losów trójki, a nawet czwórki bohaterów, którzy z założenia różnią się od siebie diametralnie. Noël jako pierwszą pokazuje nam młodą gwiazdę kina, która jest charakterem tak pięknie skonstruowanym, że od razu zapałałam do niej mieszanką niechęci, lecz też ciekawości.Pozostała trójka, która według mnie odgrywa największą rolę, to Layla, Aster i Tommy. Każda z tych postaci jest unikatowa a także przedstawiona za każdym razem w innym świetle. Na wielki plus zasługuje różnorodność głównych charakterów, lecz też pobocznych, drugoplanowych. Layla jest dziewczyną, która pała niewyobrażalną ambicją, planami na przyszłość i zdolnością do wyciągania sarkastycznych uwag z rękawa o dowolne porze i przy dowolnej sytuacji. Aster, chociaż na początku wydaje się bardzo schematyczna, dynamicznie mogłam przekonać się, że wcale tak nie jest. Natomiast Tommy to bohater, którego od samego początku polubiłam, chociaż nie do końca się na nim poznałam. Jego zmiana niesamowicie mnie zaskoczyła.Kolejną olbrzymią zaletą, zaraz obok idealnie wykreowanych postaci, znajduje się styl autorki. Czytałam historię hollywoodzkich młodych ludzi z zapartym tchem i nawet nie wiem, kiedy tak dynamicznie zdołałam przeczytać całą książkę. Mowa pisarki jest lekki, przystępny i przyjemny. Czyta się naprawdę szybko, a historia dynamicznie wbija się do głowy i nie chce wyjść.Zamiast normalnych słów polecenia mogę tylko napisać, że nawet moja mama, przeciwniczka tego typu powieści, wciągnęła się w historie zaginięcia Madison a także dzieje głównych bohaterów - a o to nie jest łatwo. Ja sama mogę tylko powiedzieć, że nie jest to następna przesłodzona, nierealna historia z miastem gwiazd w tle. Na pewno jest to jedna z tych historii, które zasługują na osobne miejsca w każdej głowie.

 • Juliet

  Hollywood Boulevard – Najbardziej rozrywkowa ulica Hollywood w Los Angeles. Najlepsze kluby, gwiazdy estrady i nocne życie. To właśnie tam młodzi mieszkańcy miasta aniołów próbują wbić się w ciasny krąg amerykańskiej elity. Właśnie to osiągnąć chcą Layla, Aster i TommyTrójka nastolatków musi ściągnąć Madison Brooks – gwiazdę Hollywood do jednego z takich klubów. W nagrodę może spełnić marzenia, wyjechać na studia bądź udowodnić otoczeniu na co ich stać. Jak potoczą się sprawy kiedy Madison zostanie zamordowana??O śmierci gwiazdy dowiadujemy się już na początku książki. Bohaterka czeka na spotkanie i niespodziewanie bum! I już po niej. Był to bardzo intrygujący zabieg.Okładka jest supraśnie prześliczna! Polskie książki zaczynają być coraz ładniej wydawane z czego bardzo się cieszę. Co prawda od oryginalnej rożni się tylko kolorem tła, jednak myślę, że czarny bardziej oddaje charakter opowiadania Truskawka z okładki jest wypukła i lekko chropowata. Jestem interesująca oładek kolejnych części serii.Sama treść a także styl autorki przypominał mi książki z serii Pretty Little Liars. Epizody podzielone na bohaterów, markowe ciuchy, cudowne kobiety a także morderstwo. Alyson pisze zwyczajnie. Nobla literackiego nie dostanie, lecz nie woła to o pomstę do nieba. Jest przeciętnie i taka wydaje mi się ta książka.Wiem, że mają powstać kolejne części i jestem interesująca co się w nich wydarzy. Lubię czytać o bogatych nastolatkach i świecie pełnym sławy i niebezpieczeństwa. Prawdopodobnie dlatego polubiłam tę książkę. Nie jest ona jednak dla każdego. Jeśli gardzisz Plotkarą i nie znosisz Słodkich kłamstewek nie masz w niej czego szukać.

 • Świat Książkoholiczek

  Opis fabułyLayla, Aster i Tommy są zupełnie różni. Wszystkich łączy jednak uczestnictwo w konkursie organizowanym przez Irę Redmana. Każdym z nich kierują inne pobudki, inne pragnienia. Wszystkim zależy jednak na nagrodzie głównej. Wszyscy są równie zdeterminowani, by osiągnąć własny cel. Zapytanie tylko, jak daleko są gotowi się posunąć...OcenaKsiążkę czyta się bardzo przyjemnie. Epizody są dość krótkie, czyta się je szybko, lecz jednocześnie nie chce się kończyć czytania powieści. Przy paru ostatnich stronach w głowie miałam tylko jedno: to przecież nie może być koniec! Bohaterowie są bardzo nieźle wykreowani, każdy ma w sobie coś indywidualnego, przez co nie możemy przejść obojętnie obok żadnego z nich. Każdy ma własne mniej albo bardziej wstydliwe sekrety, każdym kieruje coś innego przy podejmowaniu decyzji. Akcja toczy się wyjątkowo dynamicznie. Książka ebook jest naładowana masą intryg, sekretów i niedopowiedzeń, co jest jej kolejnym plusem. Jest też ukazany pozornie kolorowy świat celebrytów od przysłowiowej kuchni. Okazuje się, że nie wszystko jest tak piękne, jak ukazują to tabloidy. Co jest bardzo interesujące i czyni opowieść oryginalną, nazwy epizodów to tytuły piosenek, np. ,,Summertime sadness" albo ,,Shake it off". Nie próbowałam czytać i słuchać piosenek z tytułów epizodów jednocześnie, lecz może to polepszyłoby klimat powieści. Bez tego i tak książka ebook była świetna. Zostały tutaj połączone typowe fragmenty z powieści młodzieżowych. Alyson Noël zrobiła to jednak z taki sposób, że całość jest wyjątkowo oryginalna - nie spotkałam się z drugą taką książką. Mamy rywalizację, gwiazdy, sekrety a także przystojniaków - to wszystko daje nam wyjątkowo intrygującą pozycję czytelniczą.Wydanie powieści jest piękne - kolory okładki przywodzą mi na myśl piękne wydania ,,Parku Jurajskiego" od DreamBooks. Natomiast urocza truskaweczka ma fakturę prawdziwego owocu.,,Niezrównanych" zalecam każdemu bez względu na humor, porę czy wiek. Z niecierpliwieniem czekam na kolejną element ,,Beautiful Idols", ponieważ zakończenie jest równie intrygujące, co reszta powieści.Ines de Castro

 • PaniKa

  „Wszystkie nasze działania przynoszą określone konsekwencje.”Trójka osiemnastolatków, Layla, Aster i Tommy stają przed życiową szansą. Zgłaszają się do konkursu promującego kluby Nierównane Nocne Życie Iry Radmana. Mogą zwyciężyć ogromne pieniądze, lecz również zdobyć to czego tak bardzo pragną – sławę. Ich calem jest przyciągnięcie do klubów jak największej liczby rozchwytanych i słynnych celebrytów, a zwłaszcza Madison Brooks, jednej z największych gwiazd Hollywood. Każdy z trójki uczestników zrobi wszystko żeby wygrać. Nagle sprawy się komplikują gdy okazuje się, że Madison zniknęła...Alyson Noël zabiera nas w podróż do Los Angeles, na Sunset Boulevard, miejsca pełnego przepychu i bogactwa, gdzie można spotkać celebrytów i duże sławy. Wstęp do najbardziej prestiżowych nocnych klubów mają tylko wybrani. Jednak nie wszystko tu wygląda tak cudownie jak można przypuszczać. To świat pełen mrocznych sekretów i sekretów, gdzie za zamkniętymi drzwiami dzieją się rzeczy o których zwykli szarzy ludzie nie mają pojęcia. Tutaj liczy się sława, bogactwo i grubość portfela. A to co wydaje się cudowne i kuszące, po bliższym poznaniu może okazać się zepsute i przerażające.Bohaterzy książki „Niezrównani” marzą o sławie, o tym by zabłysnąć i wyjść z cienia. Szansą jest konkurs który pozwoli im wejść do świata VIP-ów i sław. Gra jest warta zachodu, dlatego każde z nich nie cofnie się przed niczym żeby zdobyć główną nagrodę. Okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste, a marzenia o sławie dynamicznie przeistoczą się w gorzką i bolesną rzeczywistość. Życie cudownych i bogatych wcale nie jest tak wspaniałe jak piszą w kolorowych magazynach i w portalach społecznościowych. A wie o tym najlepiej Madison Brooks, która choć osiągnęła sukces, to jednak o swoim prywatnym życiu i przeszłości nie mówi zbyt wiele. Ukrywa wszystko pod fasadą pozorów, dbając o własny wizerunek i skrywając mroczne tajemnice. Co wydarzyło się w jej życiu? I dlaczego nagle znika? Jak dużo poświęcą bohaterowie książki żeby osiągnąć sukces?„Niezrównani” to opowieść kierowana przede wszystkim do młodego czytelnika. I choć napisana jest lekkim i przejrzystym językiem, to jednak obawiam się, że dorosły czytelnik będzie miał kłopot z przebrnięciem przez nią. Trzeba przyznać, że pomysł na fabułę wyglądał bardzo kusząco. Gorzej niestety z wykonaniem. Autorka nie wykorzystała potencjału który drzemał w tej powieści. Bohaterowie się sztuczni, mało wyraziści i bezbarwni. Żaden z nich nie wzbudził mojej sympatii, a to co wyrabiali w niektórych momentach sprawiało, że miałam ochotę rzucić książką w kąt. Mówiąc krótko, nie grzeszą za bardzo inteligencją, a swoim mało dojrzałym zachowaniem tylko budzą irytację i zdenerwowanie. Plus należy się za dość wartką akcję, jednak całość pokazuje się niestety dość przeciętnie. Nie wyniosłam absolutnie nic z tej książki i jestem pewna, że dość dynamicznie o niej zapomnę.Warto jednak wspomnieć o pomyśle na rozpoczęcie rozdziałów, którymi są tytuły piosenek takich wykonawców jak chociażby Metallica, The Rolling Stones albo Madonna. Stanowi to dość interesujące urozmaicenie powieści i jestem pewna, że spodoba się on wielu czytelnikom. Na moje oko jednak książka ebook Alyson Noël jest niedopracowana, zwłaszcza, że dużo wątków zostało potraktowanych dość powierzchownie. Zabrakło mi też emocji, niepewności i elementu zaskoczenia.„Niezrównani” to mało oryginalna opowieść z której trudno wyciągnąć jakieś wartości i przesłania. Ot, zwykłe czytadło jakich wiele. Jestem jednak pewna, że znajdzie własnych zwolenników, zwłaszcza wśród młodzieży. Dorosły czytelnik może czuć się odrobinę zawiedziony. Nie polecam, nie odradzam, wybór zostawiam Wam.

 • Cynamonkatiebooks

  Hollywood Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i bez wszelkich nadziei. Jeśli jednak spojrzysz wystarczająco uważnie (i cudem dostaniesz się na listę VIP-ów), zobaczysz oazę najlepszych klubów w mieście - hedonistyczne niebo dla młodych, stylowych i bogatych. Lecz wchodząc do tego świata musisz pamiętać, że możesz już nigdy się z niego nie wyrwać. Trójka kalifornijskich nastolatków wchodzi do kręgu dla wybrańców – nocnego życia elit Los Angeles. Zostają wciągnięci do gry o wysoką stawkę, którą jest gwiazdka Hollywood Madison Brooks. Ryzykowną zabawę w fascynującym świecie intryg i pieniędzy przerywa wstrząsający news – Madison zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach…Zaczynając czytać "Niezrównanych", nie spodziewałam się czegoś spektakularnego. Opis niby był interesujący, lecz pomysł na fabułę wydawał mi się trochę że tak powiem mało wymagający. No ponieważ z czym Wam się to kojarzy? Jakaś gra, tróje uczestników, tylko jedna osoba może wygrać.. Hmm..dystopia, prawda? Jednakże w życiu nie spodziewałabym się, że ta opowieść tak bardzo mnie zaskoczy. Naprawdę, trudno mi określić jaki to gatunek, lecz jest to zdecydowanie jedna z oryginalniejszych pozycji jakie czytałam w ostatnim czasie.Największym plusem, a w zasadzie główną przyczyną mojej dozgonnej miłości do tej książki, jest miejsce akcji. A mianowicie Hollywood. I nie, to wcale nie jest oklepane. Los Angeles, Hollywood.. ahh.. zobaczenie tych miejsc na swoje oczy to zawsze było jedno z moich największych marzeń. Dzięki "Niezrównanym" mogłam chociaż przez chwilę poczuć się jakbym sama przechadzała się tymi samymi ulicami, po których stąpają największe gwiazdy na świecie. Ale LA nie jest przedstawione tutaj tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. Stała potyczka o sławę..po trupach do celu..nie możesz nikomu ufać, gdyż wszyscy czekają tylko na twoje potknięcie. Brzmi strasznie, lecz przez to jeszcze bardziej ciągnie mnie do tego miejsca!Jeżeli chodzi o bohaterów... Jak dla mnie byli oni trochę z tyłu, gdyż moja żądza wiedzy o LA była tak ogromna, że tylko czekałam na opisy tego wspaniałego miejsca a bohaterowie.. pff. kto by się niby przejmował! Aczkolwiek naprawdę byli w porządku, wszyscy troje, czyli Layla, Aster i Tommy. Polubiłam ich tak samo i niestety nie jestem wstanie wytypować własnego ulubieńca. Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała czegoś o wątkach miłosnych, które miały tutaj miejsce. Nawet shipowałam jedną parę, lecz niestety....Na początku książkę czytało mi się dosyć opornie. Mój nieustanny problem, czyli niemoc wbicia się w fabułę, lecz jakoś tak po stu pierwszych stronach poszło z górki. A zakończenie było.. nie wiem czego się spodziewałam, lecz prawdopodobnie nie tego. W każdym razie, skończyło się tak, że na pewno muszą powstać kolejne tomy, które mam nadzieję, uda mi się kiedyś przeczytać.Podsumowując: Mimo moich uprzedzeń, książka ebook okazała się fantastyczną lekturą, głównie dzięki miejscu akcji. I zdecydowanie nie była to pozycja, którą zapomnę po tygodniu, gdyż..ahh.. piękne LA! Jeżeli tak jak mnie fascynuje Was Hollywood, show biznes i inne rzeczy o których się nie mówi dotyczące właśnie życia gwiazd, to "Niezrównani" są dla Was obowiązkową pozycją!cynamonkatiebooks.blogspot.com

 • lilyyanna

  Niezrównani to wciągająca opowieść z intrygująco przedstawionym rozwojem wydarzeń. Kiedy zobaczyłam okładkę i przeczytałam o czym jest ta książka, czułam że na pewno mi się spodoba. To co staje się znamienne dla Niezrównanych, to towarzysząca wciąż atmosfera tajemnicy, zakończenie również było inne niż się tego spodziewałam. Dlatego już nie mogę się doczekać sięgnięcia po kolejną element z tej serii, klimat przedstawiony w Niezrównanych w jakimś stopniu zawładnął moimi myślami i wyobraźnią, mawiam wówczas, że książka ebook wywarła na mnie mocny wpływ. Kto ma ochotę na mroczne sekrety Los Angeles-polecam.

 • Victoria z Czytelniczych Myśli

  Książką, którą chciałabym Wam dziś polecić jest "Niezrównani" Alyson Noel. Jest to pierwsza element serii "Beautiful Idols". Jest to historia trojga młodych ludzi z Los Angeles, którzy biorą udział w konkursie, których nagrodą jest wielka suma pieniędzy, której potrzebują. Wchodzą do świata sławnych i muszą dać z siebie wszystko.Aster pochodzi z dobrego domu i jej jedynym celem jest zostanie sławna aktorką. Za namową własnego agenta zgłasza się do konkursu Iry, żeby mieć możliwość wybicia się. Nikt z jej rodziny nie wie, co tak naprawdę robi dziewczyna, ponieważ jej marzenia są olbrzymią przeszkodą dla tradycji rodziny.Tommy pochodzi z małego miasteczka. Jest dużym wielbicielem muzyki chciałby występować. Wyjechał z rodzinnego miasta, żeby zrobić karierę, lecz nie wszystko ułożyło się po jego myśli. Los Angeles wcale nie jest takie, jakie się być wydaje. Konkurs jest jego jedyną szansą na zarobienie pieniędzy i dostanie pracy w branży muzycznej.Layla jest córką artysty. Oboje ledwo wiążą koniec z końcem, a marzeniem kobiety jest wyjazd na studia dziennikarskie do Nowego Jorku. Potrzebuje gotówki na dalszą edukację, dlatego pomimo stanowczym protestom własnego chłopaka decyduje się wziąć udział w konkursie.Każdy z tej trójki jest inny, lecz to właśnie z ich perspektywy poznajemy całą tą historię. Do tego świat przedstawiony jest również oczami Madison, która jest sławną aktorką z sekretami, lecz nie chcę psuć Wam całej książki, dlatego o niej się zbyt nie rozpisuję ;)Bardzo podobał mi się pomysł autorki, żeby każdy epizod zatytułować piosenką. Akurat jeden z nich był "Shut up and dance", a ja kocham ten singiel! Dlatego również taki niecodzienny podział, zachęcił mnie do czytania. Myślę, że ta książka ebook miała być przestrogą dla ludzi, którzy dążą do sławy. Prezentuje ona dość brutalnie cały świat show-biznesu. Tego, jak bardzo oparty jest na kłamstwach, żeby tylko osiągnąć lepsze sukcesy. Główni bohaterowie mają nieco inny sposób spoglądania na świat, dlatego prosto można się z którymś z nich zżyć. Ja prawdopodobnie nie mogę wybrać własnego ulubieńca, ponieważ każdy z nich miał w sobie to coś, co zdecydowanie trafia na jego korzyść. Epizody nie są zbyt długie, dlatego dynamicznie się tę książkę czyta. W szczególności wieczorami, gdy "tylko jeden rozdział" ciągnie się przez pół godziny, ponieważ jest się ciekawym, co będzie dalej. W każdym razie ja byłam, gdyż lubię takie książki ze sławą, tajemnicą w tle, które nie wymagają zbyt dużo od czytelnika.Moja ocena książki: 9/10Nie jest może to książka, która wstrząsnęła mną bardzo, lecz miło mi się ją czytało. Co więcej, zaskakiwała mnie, co nie zdarza się już tak nierzadko i mam wrażenie, że jej tematyka była inna niż pozostałe. Dlatego zalecam tę opowieść wszystkim! :)

 • Beata Grecka

  Alyson Noel to słynna autorka ebooków dla młodzieży. W Polsce słynna głównie dzięki bardzo poczytnej serii "Nieśmiertelni". Niestety nie miałam do tej pory okazji poznać twórczości Noel, dlatego również zdecydowałam się na lekturę "Niezrównanych", nowego cyklu, przyciągającego wzrok piękną okładką, o nazwie PIĘKNI IDOLE.Layla, Tommy i Aster to trójka osiemnastolatków, których nie łączy nic poza jednym - pragnieniem sławy, blichtru, luksusu i rozpoznawalności. Trio pochodzi z różnorakich warstw społecznych, prowadzą znacząco inne życie. Poznają się w momencie podjęcia pracy w sieci klubów w Los Angeles. Jako promotorzy owych klubów, muszą przyciągnąć do nich jak najwięcej celebrytów i gwiazd. Nagrodą jest prestiż i wielkie pieniądze, czyli dokładnie to o czym marzą nasi bohaterowie. Czy nieznany muzyk, początkująca aktorka i niszowa blogerka poradzą sobie z tym zadaniem?Pierwsze tomy większości serii kuszą nas opisem fabuły, lecz zostawiają okropny niedosyt, nie wyjaśniają wielu sytuacji, wątków i tak naprawdę człowiek kończąc lekturę czuje się wyjątkowo zagubiony. Tyle niewiadomych, tyle zagadek i duży znak zapytania. Remedium na tę sytuację byłoby niewątpliwie posiadanie drugiego tomu i przeczytanie go zanim zapomni się, o co chodziło w tym pierwszym. Mam więc nadzieję, że następna element będzie w miarę szybko."Niezrównani" to książka ebook przeznaczona dla młodzieży, lekka, nieobciążająca, prosta w odbiorze. Czyta się ją dynamicznie i z ciekawością. Naprzemienna narracja pierwszoosobowa pozwala nam zapoznać się z myślami i uczuciami wszystkich bohaterów. Przyznam, że nie budzą oni sympatii, lecz nie zawsze chcę spotykać w czytanych ebookach DOBRYCH i MIŁYCH ludzi. Ostatnio częściej trafiam na tych mniej kryształowych i nawet mi się to podoba. Tym bardziej, że cała trójka dostaje dobrze w kość, wszak życie w Hollywood kolorowe jest tylko w telewizji i babskich pisemkach. Młodzi ludzie mają jednak szansę na zmianę własnego postępowania i zachowania, lecz czy z niej skorzystają? Tego nie wiem, gdyż tak jak wspomniałam wyżej, pierwszy tom pozostawia dużo niewiadomych, nieodkrytych sekretów i niedomówień. Naprawdę jestem interesująca co będzie dalej. Obecnie moja ciekawość skupia się głównie na Aster, bogatej kobiecie z dobrego domu, która postanowiła walczyć o własne marzenia, co zaowocowało strasznymi konsekwencjami. Książka ebook nie była wybitna, lecz przyjemnie spędziłam z nią czas i na pewno przeczytam następny tom. "Piękni idole" to cykl, który na pewno spodoba się wielbicielom serialu "Plotkara" a także ebooków z serii "Pretty little liars", na podstawie których powstał serial "Słodkie kłamstewka". Znajdziecie tu lekką fabułę, idealną na wakacyjne dni, mnóstwo kłamstw, intryg i tajemnic. www.greczynkaaczyta.blogspot.com

 • Książkomaniacy

  Witajcie w świecie celebrytów. Wykreowanym przez media jako świat niesamowity, fascynujący, intrygujący. Świat wiecznego szczęścia, zabaw, uciech. Sięgnijcie po "Niezrównanych", by przekonać się, że nie do końca tak jest. W rzeczywistości świat celebrytów oparty jest na kłamstwach, plotkach. Wejdźcie do świata, którego głównym fundamentem są pieniądze, a dla sławy jest się w stanie zrobić dosłownie wszystko. Madison stwarza pozory księżniczki z bajki, której życie usłane jest różami. Jednak tak naprawdę pod tą otaczającą ją skorupą znajduje się całkiem inna dziewczyna. Wspaniałe życie jest tylko przykrywką, kłamstwem.. Kobieta skrywa przeszłość przed innymi. Jednak mimo wielu przeszkód udało jej się odnieść sukces. Lecz czy mimo tego co zyskała jest szczęśliwa? Popularność, pieniądze... to wszystko czego jej trzeba?Z drugiej strony Layla - nastolatka marząca o studiach dziennikarskich. Niestety jej chłopak - surfer może stanąć na drodze do spełnienia tych marzeń. Layla nienawidzi celebrytów, pragnie udowodnić wszystkim jak zakłamany i ograniczony jest ich świat. Jak płytcy i bezwartościowi są celebryci. Tommy nie przyjechał do Los Angeles, by tak jak zaplanował dla niego los, pracować w sklepie z gitarami Farringtona. Miał duży talent. Grał na gitarze, śpiewał. Pragnął być traktowany serio, wykonywać wiele bardziej poważną pracę, być kimś. No i Ira - bogaty, elegancki, wysoko pozycjonowany mężczyzna, który staje na jego drodze.Aster - pochodzi z zamożnej rodziny, w której wykształcenie jest ważne, lecz nie wykorzystywane w dalszym życiu. Inteligencja na papierze wystarczy. Dziewczyny mają rodzić dzieci, włóczyć się po luksusowych sklepach, a o pracy nie ma mowy. Ich drogi zejdą się za sprawą konkursu mającego promować kluby Iry Redmana. Udział w nim to dla nastolatków prawdziwa szansa. Szansa na wybicie się, lecz też na prosty zarobek. Bohaterowie nie zważają na konsekwencje jakie niesie za sobą ta forma sprawdzenia się. "Niezrównani" to lekka, przyjemna powieść. Nie zaskoczyła mnie ani nie urzekła. Mowa równie łatwy co fabuła. Mało intrygująca, jednak na własny sposób interesująca i z morałem. Wydaje mi się, że Alyson Noel swą powieścią chciała przestrzec nastolatków przed upartym, nieracjonalnym dążeniem do sławy, która zmienia życie całkowicie. Popularność = koniec prywatności, podporządkowanie własnego życia. Ciągłe dbanie o wizerunek, żądza pieniądza i zatracenie się w świecie całkowicie tego nie wartym. Zagubienie swojej tożsamości wśród błysków lamp, reflektorów. "Niezrównani" to książka-przestroga i właśnie dlatego jest warta przeczytania. Wszyscy zafascynowani światkiem celebrytów, a może i Ci planujący karierę powinni po nią sięgnąć.

 • Sauron

  Wyobraź sobie własne życie w odsłony all-inclusive. Codziennie rano śniadanie do łóżka, potem przymierzanie najwieższych kreacji, a wieczorami, ponieważ tego momentu najbardziej wyczekują Twoi wielbiciele, niespieszny spacer w stronę modnych klubów. Stać Cię na wszystko. Nie ma dla Ciebie ograniczeń. A potem... budzisz się. I wiesz jedno. Po prostu musisz zwyciężyć ten konkurs. Wówczas spełnią się Twoje najskrytsze marzenia.Tytuł: NiezrównaniAutor: Alyson NoëlWydawnictwo: HarperCollins PolskaLos Angeles to miasto, które nigdy nie śpi. Kluby, imprezy i zabawa do białego rana kuszą niejednego. Na miejscu okazuje się jednak, że ten przyjemny wizerunek nie jest dostępny dla każdego. Pieniądze, kolejki przed wejściem, zagadkowe miejsca a także ostentacyjne „VIP only”. Jeśli nie należysz do śmietanki towarzyskiej możesz najwyżej podziwiać kreacje gwiazd wysiadających z limuzyn. Trójka głównych bohaterów, marzy tylko o jednym. Pragną, by miasto leżało u ich stóp. I są gotowi zrobić wszystko, by to osiągnąć. Wówczas zostaje ogłoszony Konkurs. To on rozstrzygnie o ich marzeniach. Jego zwycięzca trafi do kalifornijskich elit towarzyskich, a przede wszystkim pozna Madison Brooks. Piękną, utalentowaną, bardzo młodą i niesamowicie popularną celebrytkę. Znajomość z nią to wejściówka do najlepszych klubów a także dojście do wpływowych ludzi. Na początku jest to rodzaj gry. Nastolatki dają z siebie wszystko, jednak jeszcze nikt nie wyczuwa zagrożenia. Zagadkowe zaginięcie młodziutkiej gwiazdki zmienia wszystko. Sieć intryg staje się coraz bardziej gęsta. Kto okaże się zwycięzcą?Długo zastanawiałam się przed sięgnięciem po akurat tę książkę. Fabuła brzmi jak pomysł na kolejną opowieść dla młodzieży. Jednak właśnie ten gatunek potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć. Tak było i tym razem. Czemu? Z paru powodów.Nie bez powodu programy oparte na rywalizacji cieszą się taką popularnością. Ten pomysł sprawdził się i w formie książkowej. Za pośrednictwem Niezrównanych Czytelnik staje się obserwatorem konkursu, w którym wszystkie chwyty dozwolone. A do tego „kamery” sięgają wiele dalej, niż do tej pory... Zaintrygowani?Jest czym. Bohaterów tylko pozornie dużo łączy. W praktyce są różni tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Kłócą się ze sobą już od pierwszej sceny. W końcu są rywalami. A może powinni współpracować? Ta myśl wydaje się absurdalna. Poza chęcią wygrania nie łączy ich zupełnie nic. Każdy pochodzi z innych światów, ma inne cele, a przede wszystkim... powody. I nie wszystkie są szlachetne. Za to każdy, bez wyjątku, wart jest uwagi. Narracja płynnie przenosi się z jednego na drugiego bohatera, jak gdyby dodatkowo zabiegali oni o uwagę Czytelnika.Niezrównani to też możliwość obejrzenia świata celebrytów z różnorakich perspektyw, zarówno oczami osoby stojącej na zewnątrz, jak i tej będącej w centrum uwagi. Wszystko cudownie wygląda na fotografiach, jednak za kolorowymi obrazami stoi praca wielu ludzi. Tak samo uciążliwa i nużąca, jak każda inna.Książka porusza również temat showbiznesu, prezentuje jego blaski i cienie, stawiając jednocześnie zapytanie o sens całej tej „farsy”. I chociaż historia dedykowana jest raczej do młodego odbiorcy, zarówno fabuła, jak i przekaz, zainteresują też starszych odbiorców. Opowiadanie jest lekka, lecz nie banalna, ciekawa, bez krzty trywialności.Ciekawym smaczkiem jest również nazwanie poszczególnych rozdziałow tytułami słynnych piosenek. Idealnie pasują do akcji, a jednocześnie podkreślają atmosferę powieści. Są to słynne utwory, a ich słuchanie podczas czytania dodatkowo podkreśla nastrój historii.Niezrównani to dopiero pierwsza element cyklu Beautiful Idols i stanowi bardzo niezły początek dla serii. Świeżość i lekkość powieści młodzieżowej w połączeniu z dokładnym studium bohaterów dało zaskakująco wciągające połączenie. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chociaż przez chwilę marzył o byciu sławnym. Z tej gry przecież zawsze można się wycofać. Lecz czy żeby na pewno?

 • Wiktoria Rówińska

  "Z przyrodą nie wygrasz, mawiał. Musisz ją szanować, doceniać, grać według jej reguł. To szaleństwo myśleć, że ją pokonasz - przyroda zawsze będzie miała ostatnie słowo"Najnowsza opowieść Alyson Noel opowiada o tym, ile młody człowiek jest w stanie poświęcić, by dojść do określonego celu i zdobyć sławę. Autorka w stworzonej przez siebie historii posłużyła się trójką osiemnastolatków, aby móc pokazać, że z czasem każdy - nieważne jakie wartości są dla niego kluczowe - da się wciągnąć w wir brudnych spraw, którymi zaśmiecone jest Los Angeles. Jest to temat, którego nie uwzględnia się nierzadko w przypadkach książek, mówiących o przelotnych miłościach ze słynnymi sławami. Podjęcie się jednak tego wyzwania przez autorkę było dobrym ruchem, co nie znaczy jeszcze, że wykorzystała potencjał, który utkwił na kartach powieści. Mam nadzieję, iż w kolejnych częściach pokaże coś więcej niż wewnętrzne rozterki i użalanie się ponad sobą postaci a także nieczystą rywalizację w tle. Każdy z trójki głównych bohaterów - Layla, Aster i Tommy - pochodzi z różnego środowiska, z całkiem innych powodów postanawiają wziąć udział w konkursie organizowanym przez Irę Redmana. Jeśli chodzi o moje osobiste odczucia co do postaci, nie zachwyciły mnie zbytnio i nie przywiązałam się do nich. Wyjątek stanowi Madison, która mnie za to zaintrygowała wraz z jej przeszłością i tym, że zaginęła...Tym, co bezapelacyjnie spodobało mi się w tej powieści, jest to, w jaki sposób został zatytułowane epizody - są to tytuły wielu piosenek, które nawiązują do treści danego rozdziału. Do tego muszę przyznać, że wydanie ma własne klimaty - złoto połączone z czernią a także tą truskawką daje świetne połączenie. Wydaje mi się, że własną ocenę książka ebook zawdzięcza w większości swojemu wyglądowi, co nie zdarza mi się często. "Najwyraźniej to, co się mówi o sukcesie, jest prawdą. Pociąga za sobą zawiść"Mimo początkowych trudności, opowieść "Niezrównani" okazała się szybkim czytadłem z niewykorzystanym potencjałem. Jeśli ktoś ma ochotę sięgnąć po coś, co nie jest typową młodzieżówką z kwitnącą miłością wystającą z każdej kolejnej kartki, mogę z czystym sumieniem polecić tę historię. Uprzedzam jednak, że może to być dla Was jedynie lektura 'odmóżdżająca' i chyba zaopatrzona w parę irytujących bohaterów.Za możliwość przeczytania "Niezrównanych" dziękuję Wydawnictwu HarperCollins!http://oxu-czytanie.blogspot.com/2016/06/niezrownani-alyson-noel.html

 • Sachiko

  Niezrównani” to książka ebook traktująca o zabawie, zabawie i jeszcze raz zabawie. W końcu nie na darmo akcja toczy się w słynnym Hollywood, o którym słyszano na każdym kontynencie. Nocne kluby każdej nocy otwierają swe drzwi i wręcz pożerają głodnych wrażeń imprezowiczów. Bazuje na tym Ira Redman, właściciel paru klubów, który jako bogacz może sobie pozwolić na wydawanie horyzontalnych kwot na byle zachcianki. Jednak mało jest mu osób bawiących się w jego klubach. Ogłasza konkurs, który polega na promowaniu jego działalności. Osobiście wybiera promotorów i łączy ich w grupy. Co tydzień liczba śmiałków się wykrusza, a niewinna z początku zabawa przeradza się w coś niebezpiecznego. Brzmi ciekawie? Coś innego, fakt. Jednak kiedy patrzę na wszystko z perspektywy czasu, mam nieco mieszane uczucia. Już tłumaczę dlaczego.Książka jest przede wszystkim pierwszym tomem serii Beautiful Idols, a zatem od początku mogłam się spodziewać wielu krzywych akcji. Nie pomyliłam się. Z czasem główni bohaterowie – a było ich paru – zaczęli sami zaciskać wokół siebie sieci, które z czasem nieustanny się ich więzieniem. Innymi słowy – chęć zarobienia i chęć bycia sławnym nie zawsze popłaca. Konkretna karuzela osobowości, które czytelnik poznaje z każdą kolejną przeczytaną stroną. Lecz muszę powiedzieć, że jak dla mnie każda z osób omówiona jest pobieżnie. Niby są przemyślenia, niby można wniknąć w ich światy, lecz czułam i czuję spory niedosyt. Chętnie dołożyłabym te 50 stron, byleby móc lepiej ich wszystkich poznać i mieć pełniejszy obraz. Jednak głównym atutem tej książki jest psychologia. Ira Redman – przypominam, iż jest to sprawca całego zamieszania; właściciel klubów – tak miesza wszystkim w głowach, że ostatecznie każdy spogląda na każdego krzywo. Robi im dobry bałagan w głowach, i raz okazuje się dobry, by za chwilę być złym – ewentualnie na odwrót. Mój absolutny faworyt. Ze znacznym zainteresowaniem czytałam, jak ustawia sobie wszystkich po swojemu, nie wysilając się naprawdę wcale. Z jednej strony to fascynujące, a z drugiej przerażające – jak prosto można wodzić kogoś za nos i jeszcze wmówić mu, że to on panuje ponad sytuacją. Pod tym wobec naprawdę zalecam „Niezrównanych”.

 • chabrowacczytelniczka

  Niezrównani to pierwsza element nowej serii Beautiful Idols, kolejnych ebooków spod pióra Alyson Noel.na Hollywood Boulevard najlepiej spoglądać zza okularów przeciwsłonecznych z dodatkowym filtrem w postaci niskich oczekiwań.Wyobraźcie sobie Sunset Boulevard, z pozoru niczym nie wyróżniającą się ulicę. Dopiero po zmroku wszystko się zmienia. Ekskluzywne kluby tętnią życiem. Layla, Aster i Tommy zgłaszają się do konkursu, mają być promotorami najsłynniejszych klubów, przyciągać do nich jak najwięcej młodych ludzi, zwłaszcza gwiazd słynnych z okładek gazet. Sami nie wiedzą do jakiego brutalnego świata zostają wciągnięci.Od czasu do czasu lubię sięgnąć po jakąś kompletnie odmóżdżającą i lekką lekturę, która nie będzie ode mnie zbyt dużo wymagała, a jednak dostarczy mi rozrywki na kilka godzin. Taka jest właśnie ta historia.Opowiada o bogatym i zakłamanym świecie, w jakim żyją gwiazdy. Gdzie każdy gest i emocje są starannie wyreżyserowane. Tylko po to żeby czasopisma i blogi plotkarskie miały o czym pisać, a wielbiciele mieli powód do emocjonowania się poczynaniami ulubionej aktorki czy aktora.Gdzieś w tym wszystkim trójka z pozoru zwykłych nastolatków Okazuje się, że konkurs bardzo ich zmienia. Już nie boją się dążyć po trupach do celu. Liczy się tylko popularność i pieniądze. Layla, Aster i Tommy. Nie jestem w stanie polubić żadnego z nich. Zwłaszcza Layla zaszła największą przemianę, z dobrej kobiety nieustanna się jadowitą blogerką czyhającą na każde potknięcie sławnej osoby.Książkę przeczytałam w jeden dzień. Zostałam wciągnięta w intrygę, właściwie mało zostało wyjaśnione. Jestem interesująca co będzie działo się w kolejnych tomach serii. Podsumowując, to lekka i odprężająca lektura pokazująca zakłamany i kolorowy świat z pierwszych stron gazet. Może nie najwyższych lotów lecz można przy niej przyjemnie spędzić czas.

 • Angela

  Większość młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie, szuka pracy, mieszkania, własnego swojego miejsca na ziemi i zajęcia, dzięki którym się spełni i odnajdzie szczęście. Nic jednak nie jest za darmo - na wszystko trzeba mniej albo bardziej trudno zapracować. Nie jest więc dziwacznym fakt, że młodzież wyjątkowo chętnie korzysta z ofert łatwego wielkiego zarobku, nawet jeśli wiąże się to z różnorakimi niepożądanymi konsekwencjami. Lecz czy na pewno gra zawsze jest warta świeczki?„Niezrównani” to opowieść wprowadzająca czytelnika w świat sławy, pieniędzy, przepychu, lecz także jego mrocznych kulisów. Poznajemy Madison Brooks - celebrytkę, która chętnie bywa na imprezach, pozwala się na nich fotografować, chce żeby media plotkowały o tym, jak idealnie potrafi się bawić. Jej prywatne życie i przeszłość pozostają jednak w ukryciu - Madison wyjątkowo skrupulatnie pilnuje tego, żeby owe info nie wyszły na światło dzienne i nie przykryły jej obecnego, wypracowanego wizerunku. To właśnie postać celebrytki łączy ze sobą dzieje trójki osiemnastolatków - Layli, Aster i Tommy'ego, którzy dostają od życia wyjątkową szansę. Każde z nich ma marzenia, pragnienia, potrzeby, które są zdeterminowani spełnić. Layla chce pójść na kosztowne studia dziennikarskie, Aster chce zostać znaną aktorką, a Tommy chce założyć swój zespół i koncertować, oddając się własnej pasji. Kiedy więc trafiają na ogłoszenie, mówiące o nietypowym konkursie, w którym główna nagroda to niewyobrażalnie znaczna suma pieniędzy, a także możliwość poznania największych sław Hollywood, wszyscy podejmują się wyzwania. Nie wiedzą jednak, jak bardzo owa praca wpłynie na ich życie prywatne... „Niezrównani” to powieść, która troszkę namąciła mi w głowie w ostatnich dniach. A wszystko dlatego, że miałam poważny dylemat jak sprawiedliwie ją ocenić. Moja przygoda z nią zaczęła się niestety negatywnie - w pierwszych rozdziałach bardzo zawiódł mnie infantylny język, płascy bohaterowie i wydarzenia niczym z pierwszego lepszego reality show na MTV. Mimo wszystko brnęłam dalej, licząc na poprawienie się owej nieciekawej sytuacji. Przeczytałam kilkanaście stron, kilkadziesiąt, wkroczyłam w pierwszą setkę... i nawet nie wiem kiedy, lecz w końcu wciągnęłam się w tę historię. Powoli przyzwyczaiłam się do stylu autorki, bohaterowie nabrali nieco więcej barw, a fabuła naprawdę przybrała bardzo interesujący obrót. Nie mówię oczywiście o jakiejś całkowitej metamorfozie w fantastyczną powieść, ponieważ stale zdarzały się sytuacje i zachowania bohaterów, które w moim odczuciu były infantylne i irytujące, aczkolwiek lektura całości nieustanna się przyjemna i byłam w stanie przymknąć oko na pewne niedociągnięcia czy to w stylu autorki, czy w kreacji postaci.Pomimo własnej prostoty i ogólnego rozrywkowego wydźwięku, książka ebook ta zawiera kilka bardzo fajnych, wartościowych fragmentów moralizatorskich i refleksyjnych. Alyson Noël ukazała kulisy świata celebrytów, świata, który pospolity człowiek zna głównie z telewizji, prasy, internetu, czyli źródeł, które nie są do końca wiarygodne, ponieważ bazują przede wszystkim na sensacji i rozgłosie. W „Niezrównanych” autorka w bardzo bezpośredni sposób prezentuje jak to wszystko wygląda naprawdę, jak celebryci muszą podporządkować życie prywatne życiu zawodowemu, jak każde ich publiczne posunięcie wpływa na całokształt ich wizerunku. Czytelnik ma też okazję dostrzec jak niebezpieczne i niszczące potrafią być konsekwencje wynikające ze sławy i pościgu za pieniądzem. „Niezrównani” to książka, którą czyta się prosto i szybko, a fabuła potrafi zainteresować i porwać czytelnika. Co prawda, miałam z nią pewne kłopoty na samym starcie, jednak z biegiem historii wciągnęłam się w dzieje bohaterów i z czystej ciekawości sięgnę po drugi tom. Opowieść tę zalecam wielbicielom ebooków i seriali Pretty Little Liars a także Plotkary, a także wszystkim zainteresowanych kulisami świata celebrytów i fanom lekkich, niewymagających thrillerów młodzieżowych.

 • Olivie Fray

  Zacznę od tego, że cały motyw książki przypomina mi Plotkarę autorstwa Cecily von Ziegesar czy chociażby kultową serię Pretty Little Liars. Bogate nastolatki, markowe ciuchy, szampan, afery, trochę "kryminału", ktoś niespodziewanie zaginął. Muszę natomiast przyznać, że mimo iż nie zawsze mam ochotę sięgać po coś tak banalnego, Niezrównani naprawdę mi się spodobali. Nie spodziewałam się, że historia trójki nastolatków walczących o pieniądze, kluby i celebrytów wywrze na mnie aż takie wrażenie a także że z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych tomów. Niezrównani to dopiero początek serii Beautiful Idols i szczerze w to wątpię, żeby zakończyła się ona tylko na dwóch/trzech tomach.Styl pisania Alyson Noel nie jest wybitny, lecz zdecydowanie przewyższa ten, na który możemy się natknąć w co drugiej młodzieżówce. Zero zbędnych opisów drzewa/stolika na kawę, zero nudzących rozmyślań głównych bohaterów, zero tandetnego filozofowania - czego pragnąć więcej? Warto też dodać, że historię poznajemy z perspektywy trzech bohaterów o zupełnie różniących się charakterach, dzięki czemu rywalizacja o wygraną staje się znacznie ciekawsza. Każdy ma inny cel, Aster zależy na poznaniu wpływowych ludzi, Layla chciałaby, żeby stworzony przez nią blog o celebrytach przyniósł jej pieniądze i sława a Tommy marzy o zrobieniu kariery muzycznej.Fabuła urwała się w dziwacznym miejscu, myślałam, że zanim autorka skończy książkę, choć jeden wątek zostanie zakończony, a nie przeniesiony do kontynuacji. Mam jednak nadzieję, że Alyson Noel ani go nie zlekceważy, ani o nim nie zapomni.Niezrównani okazali się naprawdę dobrą książką młodzieżową, od której ciężko było mi się oderwać. Zacięta potyczka pomiędzy uczestnikami konkursu a także wątek lekko kryminalny z pewnością zasługuje na uwagę, jestem wyjątkowo interesująca jak to wszystko się potoczy w następnych tomach. Bohaterowie w książce pdf zostali ciekawie wykreowani, każdy z nich miał własny unikalny charakter a także sposób bycia. Aster a także Layla nie okazały się nierozsądnymi nastolatkami, które non stop podejmowały niedojrzałe decyzje i nie miały swojego zdania. To bohaterki z krwi i kości, obie były żądne sławy i wygrania konkursu. Książka ebook lekka, niewymagająca myślenia, natomiast mimo tego warto się z nią zapoznać, ponieważ klimat celebrytów i samego Los Angeles pochłonął mnie do reszty. Nie jest to jednak opowieść bez skaz, jednak nie da się ukryć, że w dostarczeniu rozrywki spisze się wyśmienicie.

 • Nevermore

  Alyson Noel zdecydowanie nie jest moją ulubioną autorką. Kiedy próbuję przypomnieć sobie fabułę jej książek, mam w głowie pustkę. Jeżeli chodzi o "Greckie wakacje", to nie pamiętam absolutnie nic - ani o czym była ta historia, ani zakończenia, ani nawet imienia głównej bohaterki. Co do nieco bardziej fantastycznych historii jej autorstwa, to kojarzę tylko, że prawdopodobnie były skierowane do najmłodszych czytelników i być może właśnie dlatego nieszczególnie przypadły mi do gustu. Mimo wszystko, "Niezrównani" mnie zaintrygowali - przede wszystkim dlatego, że okładka od razu przykuwa wzrok. Jest również coś w opisie tej powieści, co sprawiło, że nie mogłam doczekać się premiery. Czy dobre przeczucia okazały się słuszne?Markowe cichy, szybkie samochody i wstęp do każdego klubu - nasi bohaterowie lub to mają, lub bardzo pragną mieć. To jednak nie wszystko co ich łączy. Są młodzi, piękni i właśnie dostali pracę, o której większość rówieśników może tylko pomarzyć. Layla, Aster i Tommy rozpoczynają karierę jako promotorzy najmodniejszych klubów. Ich celem jest ściągnięcie do lokalu jak największej liczby gości, a przede wszystkim - gwiazd. Co więcej, ten, którego praca przyniesie najlepsze efekty, mimo i tak już znacznej wypłaty, zostanie sowicie nagrodzony."Niezrównani" to historia, jakich ostatnio wydaje się naprawdę niewiele. Klimat przypomina choćby kultową - "Plotkarę". Wokół pełno cudownych i bogatych, nawet jeśli bohaterowie nie zaliczają się do tej drugiej grupy. Każdy marzy tu o wielkiej karierze, pieniądzach i sławie, po prostu... każdy na własny swoich sposób. Lubię czasami przenieść się w świat pełen złota, a o ile nieźle pamiętam, jedyna książka ebook utrzymana w podobnym klimacie, na jaką trafiłam w ciągu ostatnich paru lat to "7 grzechów głównych".Akcja toczy się przede wszystkim wokół trójki głównych bohaterów, którzy biorą udział w konkursie. Mamy więc Aster, dziewczynę z dobrego domu, której rodzice są w stanie sprezentować córce nawet najdroższy ciuch. Co z tego, skoro mimo pełnoletności nie jest w stanie samodzielnie podjąć żadnej decyzji - wszystko, nawet zakup stroju kąpielowego, musi konsultować z matką. Nic dziwnego, że kobieta postanawia sama decydować o sobie. Dalej mamy Tommego, który pracuje w sklepie i marzy o muzycznej karierze. Też jego sytuacja rodzinna nie należy do najłatwiejszych. Ostatnia jest Layla - blogerka, która słynie z wyśmiewania młodych celebrytów. Chce pokazać, jakie zagrożenia niesie ze sobą ten migoczący świat i wie, że najlepiej będzie mogła go poznać od środka. Które z nich okaże się najlepsze?Czym byłby ten migoczący światek bez wielkiej gwiazdy? Tak więc mamy i Madison, młodą dziewczynę, która już teraz odniosła olbrzymi sukces. To akurat postać dość enigmatyczna. Od początku wiemy, że dużo ukrywa, jednak trudno domyślić się, co takiego. Dodam tylko, że doskonała Madison musi mieć oczywiście idealnego chłopak, a i on odgrywa tu znaczącą rolę. Wszystkie te postacie (i jeszcze kilka dodatkowych) są ze sobą powiązane. Całość łączy masa intryg, kłamstw i wzajemnych oskarżeń. Czego pragnąć więcej?Na koniec dodam jeszcze, że opowieść jest napisana w bardzo przyjemny sposób (choć przyznam szczerze, że w przypadku innych ebooków autorki, nie zwróciłam na to uwagi). Jeżeli tak jak ja macie sentyment do "Plotkary" albo po prostu lubicie historie, w których intrygi i popularność odgrywają dużą rolę, "Niezrównani" to coś w sam raz dla Was.

 • Anna Zborowska

  Sunset Boulevard – raj dla młodych i bogatych poszukiwaczy niestandardowych atrakcji. Miejsce, które staje się marzeniem wielu imprezowiczów i nastolatków. Bilet wstępu do tego prestiżowego Edenu należy się tylko wybranym. Właściciel klubów organizuje konkurs, mający na celu zwiększenie popularności młodzieżowej arkadii i przyciągnięcia do niej rozchwytywanych gwiazd. Trójka zwykłych nastolatków zgłasza się do zawodów. Z każdą kolejną rundą poziom trudności wzrasta. Jak bohaterowie poradzą sobie z świeżymi wyzwaniami?Książka ,,Niezrównani” Alyson Noel wciąga. Nie jest to proza przeintelektualizowana, skłaniająca do myślenia, ale przeładowana wydarzeniami, o których czyta się z napięciem i ciekawością. Ukazuje egoizm, niekiedy arogancję nastolatków wychowywanych w blasku fleszy i pod kloszem zamożnych rodziców. Napisana przystępnym językiem, zapewnia należytą rozrywkę.Młody człowiek doświadcza wielu trudności związanych z wchodzeniem w dorosłe życie. Mierzy się z odpowiedzialnością, poszukiwaniem szczęścia i miłości. Brak nieustannej hierarchii wartości i jasno określonych celów sprawia, że niekiedy znajduje się w różnorakich niełatwych i szkodliwych sytuacjach. Tak losy się w przypadku Layli, Tommy’ego i Aster. Łączy ich wspólny cel: zdobycie sławy, pieniędzy i uznania celebrytów, w tym szczególnie rozpoznawalnej młodej gwiazdy, Medison Brooks.Fabuła książki oscyluje wokół poczynań trójki bohaterów, przemyśleń i nie zawsze uczciwych sposobów na zdobycie popularności. Stawia to czytelnika przed pytaniem: czy warto tracić siebie, zdrowie i poukładane życie na rzecz spełnienia marzeń?Z niecierpliwością czekam na kolejne części!

 • Jeanelle

  Na samym początku dostajemy całe mnóstwo różnorodnych postaci, których dzieje splatają się ze sobą dzięki pewnemu właścicielowi nocnych klubów. Ira Reedman to bohater intrygujący od pierwszej wzmianki o nim, przy czym nie do końca w pozytywnym sensie, jeśli wiecie, o co mi chodzi. Za każdym razem, gdy się pojawiał miałam wrażenie, że coś knuje, choć na pierwszy rzut oka nie dotyczyły go żadne z głównych wydarzeń. Zarówno Layla jak i Aster sprawiały wrażenie ambitnych dziewczyn, które będą dążyć do celu po trupach. Polubiłam kobiety na początku, a następnie moje uczucia skakały od niechęci do sympatii, aż w końcu nie jestem pewna, gdzie skończyłam z Laylą, jednak jest mi żal Aster. Nie zdradzę Wam dlaczego, lecz w ostatecznym rozrachunku w sumie jej współczuję.Tommy wydawał się najsympatyczniejszy z nich wszystkich, lecz czułam tam pewien zgrzyt i zastawiało mnie, czy faktycznie tak jest, czy po prostu ukrywa własną mroczną stronę lepiej niż dziewczyny.Świat przedstawiony przez autorkę jest niezwykle płytki. Domyślam się, że taki właśnie był jej zamysł - przedstawienie Hollywood jako miejsca gdzie króluje próżność i fałsz. Do takiego obrazu właśnie pasują bohaterowie tej książki, a ostatnie zdanie opisu w sumie doskonale oddaje sens fabuły.Akcja rozkręca się powoli, chociaż z ciekawością śledziłam pomysły i zmagania uczestników konkursu, oczekiwałam jakiegoś BUM, które sprawi, że fabuła nabierze tempa. Mam wrażenie, że autorka zdecydowała się na zbyt dużo zapychaczy, w sumie przez co , po pierwszych stu stronach obawiałam się, że Niezrównani będzie kolejną powieścią o niczym. Chociaż początek był dosyć niemrawy, to okazało się, że momentem, na który czekałam było zniknięcie Madison, ponieważ od tego miejsca nie mogłam się oderwać od powieści. Już wcześniej czytelnik wiedział, że otaczało ją dużo sekretów, co sprawiało, że pomimo barku spektakularnych zwrotów akcji nie mogłam się doczekać, aż je poznam. Zaginięcie aktorki przysporzyło trzem głównym bohaterom dużo kłopotów i dostarczyło jeszcze więcej tajemnic, które czekają na wyjaśnienie. Jeśli Alyson Nöel utrzyma tempo z ostatnich stu stron to ta seria zdecydowanie będzie warta uwagi. ----------------------------------------------------http://zatracona-w-innych-swiatach.blogspot.com/2016/05/50-recenzja-niezrownani.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!