Czytaj więcej:
Niewyjaśnione fakty II wojny światowej okładka

Średnia Ocena:Niewyjaśnione fakty II wojny światowej

Zagadki historii, które stale czekają na rozwiązanie. Poruszająca opowiadanie o tragedii ostatniej wojny, podczas której nie tylko słynni politycy i wybitni dowódcy, lecz także zwykli ludzie nierzadko stawali się bohaterami. Opisane przez Stanisława Zasadę spektakularne akcje wywiadu, ucieczki z obozów zagłady, zamachy czy katastrofy stale owiane są tajemnicą. Czy takie wątki, jak dramatyczna śmierć generała Sikorskiego, dylematy moralne Hubala lub miejsce pochówku plutonowego Szeweły mają szansę zostać wyjaśnione?

Szczegóły
Tytuł Niewyjaśnione fakty II wojny światowej
Autor: Zasada Stanisław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Publicat
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niewyjaśnione fakty II wojny światowej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niewyjaśnione fakty II wojny światowej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niewyjaśnione fakty II wojny światowej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • evah102

  Co prawda ja tej książki nie czytałam, lecz osoba obdarowana nią na święta, poleca jako lekturę dla osób które chcą wiedzieć więcej o czasach wojny.

 • Agnieszka Domżalska

  Opisy wszystkich akcji są wyjątkowo precyzyjnie i fajnym mową przekazane

 • erka

  Na temat II wojny światowej wiemy praktycznie wszystko. Na temat jej przebiegu, ofiar, poświęcenia zwykłych ludzi stworzono poruszające dzieła. Seriale, filmy to trochę inna sprawa, lecz i na tym polu nie mamy co narzekać, że tak to ujmę. Oczywiście są sprawy które do dziś wzbudzają emocje i nie zawsze mamy pełną wiedzę o jakimś wydarzeniu. Stanisław Zasada w własnej książce pdf przedstawia fakty, które do dziś nie doczekały się wyjaśnienia, a na ich temat powstały różnorakie teorie. Twórca zajął się pomiędzy innymi: -śmiercią Baczyńskiego -zagadką Enigmy, którą jak wiemy rozwiązali Polacy, lecz dopiero po latach Brytyjczycy byli skłonni to przyznać -kolaboranci -Niemcy którzy nie byli tacy źli"jak ich malują" -tajemnicza śmierć generała Sikorskiego i o dużo więcej Słowem podsumowania fascynująca lektura, po której nasza wiedza na pewno wzrośnie, jednocześnie mamy okazję się przekonać, że nie zawsze to co przedstawiano jako fakty jest prawdą. Pozycja wzbogacona zdjęciami, niektóre z nich są wyjątkowo interesujące i zapewne unikalne. Polecam, nie tylko fanom historii.

 • www.arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com

  Zestaw esejów, w których Twórca stara się przybliżyć niektóre z nie do końca zrozumiałych i osnutych mgłą tajemnicy zdarzeń, mających miejsce podczas II Wojny Światowej. Pewnie niewiele osób wie o bardzo interesujących, a zagadkowych sytuacjach nawet, jeżeli język jest o faktach powszechnie słynnych już uczniom szkół podstawowych. Każdy słyszał o bohaterskiej obronie Westerplatte, lecz już nieliczni o tym, że w tajemnicy zwiększono nad dwukrotnie ilość żołnierzy którzy, zgodnie z międzynarodowymi traktatami mieli tam służyć. Wiemy, że bój o Wojskową Składnicę Tranzytową toczyło (w zależności do źródła) od 182 do 210 żołnierzy. To jest, niezależnie od szacunków jakie podają źródła, co najmniej dwukrotnie więcej niż ustalone 88 oficerów, podoficerów i żołnierzy. A co jeszcze ciekawsze, byli oni weryfikowani przez polski kontrwywiad i dobierani pod wobec fizycznym (powyżej 170 cm wzrostu), musieli być narodowości polskiej, pochodzić z województw centralnych i południowo – wschodnich, być kawalerami. Jakie mieli zadanie? Dlaczego dobór świadczył o niezwykle utajnionej operacji o wielkim stopniu ryzyka? Takich pytań praktycznie do każdej omówionej historii można stawiać bardzo wiele. Dlatego ci, którzy chcą poszerzać własną wiedzę historyczną o tym, mającym olbrzymi wpływ na obecne czasy, czasie dziejów Polski, a także poznawać zaskakujące szczegóły wydawałoby się idealnie słynnych operacji, powinni się z tą pozycją zapoznać. Warto również wspomnieć, że publikacja zawiera dużo unikatowych zdjęć z czasów II Wojny Światowej. http://niestatystycznypolak.blogspot.com/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!