Czytaj więcej:
Niewidzialny człowiek z Salem okładka

Średnia Ocena:Niewidzialny człowiek z Salem

Ostatnie dni lata. W sztokholmskim schronisku dla bezdomnych policja znajduje ciało zastrzelonej narkomanki. Światła radiowozów budzą mieszkającego w tej samej kamienicy zawieszonego w obowiązkach policjanta, Leo Junkera. Junker nie może jednak trzymać się z dala od tej sprawy – okazuje się, że morderstwo powiązane jest z jego swoją trudną młodością i dramatycznym zdarzeniem sprzed lat, które na zawsze odmieniło jego życie.  W ciemnych zaułkach miasta, opanowanych przez organizacje przestępcze, rozpoczyna się poszukiwanie mordercy a także prawdy o przeszłości Junkera… Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminałów za najlepszy szwedzki kryminał 2013.

Szczegóły
Tytuł Niewidzialny człowiek z Salem
Autor: Carlsson Christoffer
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niewidzialny człowiek z Salem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niewidzialny człowiek z Salem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niewidzialny człowiek z Salem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Gorąco polecam! Bardzo nieźle napisana, z raczej nieprzewidywalną i bardzo ciekawą fabułą.

 • markietanka

  „Niewidzialny człowiek z Salem” to intrygujący kryminał. Może nie powalił mnie na kolana, lecz przeczytałam go z zainteresowaniem. Narratorem powieści jest główny bohater, który przedstawia nam własną historię jakby na trzech poziomach czasowych. Mamy czas realny – zbrodnię, wspomnienia z przeszłości a także opowiadanie Junkera-nastolatka. Początkowo opowiadanie wydawała mi się dość chaotyczna i mało spójna, jednak po wczytaniu można przyzwyczaić się do sposobu pisania Carlssona. Opowiadanie jest intrygująca i dość tajemnicza, jednak tworzy zgraną całość. Twórca dużo miejsca i czasu poświęca swemu głównemu bohaterowi, poznajemy go „od podszewki” i lepiej rozumiemy jego działania. To doskonałe otwarcie serii, której były policjant jest bohaterem - ponieważ to nie ostatni tom z Junkerem. Postać jest bardzo wyrazista i ciekawie skonstruowana. Teraźniejszość splata się z tragiczną przeszłością Junkera i tworzy niezwykłą mozaikę. Kiedy do tego dodamy korupcję i kłopoty wewnątrz policji, wychodzi naprawdę dobra historia. Mnie się podobało, a Wy musicie przeczytać i ocenić sami!

 • Agnieszka

  "Niewidzialny człowiek" Christoffera Carlssona to następny kryminał z Czarnej Serii, która "zabrał" mi wczorajszą noc. Kryminał/ thriller jest to gatunek literacki, który uwielbiam. NIgdy mi się nie znudzi zagłębianie w meandry zagmatwanych, skomplikowanych , mrocznych zakamarków życia ludzi. Czarna Seria, to książki, które zawsze z największą przyjemnością biorę do ręki i spędzam z nią noc, jak z najlepszym przyjacielem. Christoffera Carlssona nie znałam. Teraz już wiem, że pisarz zadebiutował w 2010 roku. "Niewidzialny człowiek z Salem" jest jego trzecią powieścią, a pierwszą z cyklu o śledczym Leo Junkerze. Carlsson wykłada a także kończy doktorat na wydziale kryminalistyki uniwersytetu w Sztokholmie. Jest autorem wielu prac naukowych z zakresy kryminalistyki. Jak już wspomniałam powyżej "Niewidzialny człowiek z Salem" jest pierwszą częścią z cyklu o sprawach, którymi zajmuje się szwedzki policjant Leo Junker. Tym razem Leo Junker musi zmierzyć się z masakryczną zbrodnią. Trwa lato. Leo Junker tymczasowo zawieszony w obowiązkach służbowych mieszka sobie spokojnie. Do momentu, gdy w sztokholmskim schronisku dla bezdomnych zostaje odkryte ciało martwej kobiety, uzależnionej od narkotyków. Ciało dziewczyny nosi znamiona ran postrzałowych. Bohater mimo, że powinien trzymać się od tej sprawy z daleka, lecz nie byłby sobą gdyby tak zrobił. Leo Junker zaczyna własne śledztwo, tym bardziej, że zgon dziewczyny łączy się bezpośrednio z tragizmem przeszłości policjanta. Narratorem jest sam bohater, który przeplata teraźniejszość z licznymi retrospekcjami. Bohater poprzez powroty do lat dzieciństwa a także lat młodzieńczych przedstawia czytelnikowi własną sylwetkę. Przeszłość Junkera bynajmniej nie jest kryształowa i mimo, że Leo w dorosłym życiu wybrał profesje strażnika prawa, to także nie jest on całkowicie "normalny". Przeszłość tak bardzo wpłynęła na jego psychikę, że teraz jest tym kim jest. "Niewidzialny człowiek z Salem" to kryminał nie za ambitny. Bohaterowie byli trochę miałcy. Zabrakło mi tego skandynawskiego pazura. Patologia panująca w organie bezpieczeństwa nie jest niczym nowym. I nawet bym tego nie wymagała, przecież korupcja, zepsucie moralne w szwedzkiej policji bywa nierzadko wątkiem dominującym tamtejszej literatury.

 • Sebastian Krawczyk

  Już sam opis brzmi zachęcająco, a sama książka ebook to po prostu dzieło sztuki w kategorii kryminał. Naprawdę to jedna z najlepszych powieści tego gatunku, jakie miałem okazję przeczytać. Nie bez powodu książka ebook otrzymała nagrodę za najlepszy kryminał 2013 roku. Należało się! Polecam, idealna lektura.

 • eriken

  Mam ostatnio szczęście trafiać na same dobre skandynawskie kryminały. Na pewno do takich mogę zaliczyć Niewidzialnego człowieka z Salem. To nie tylko interesujący, zmyślny kryminał, ale także interesująca opowieść społeczno - obyczajowa. Spodobało mi się na tyle, że pewnie sięgnę po kolejne tytuły tego autora.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!