Czytaj więcej:
Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X okładka

Średnia Ocena:Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X

Jak to jest dopaść jednego z najgroźniejszych, najbardziej nieuchwytnych seryjnych morderców i gwałcicieli? Rąbka tajemnicy uchyla w własnej książce pdf amerykański śledczy Paul Holes, który zasłynął dzięki schwytaniu – po śledztwie trwającym 20 lat! – przestępcy słynnego jako Golden State Killer. Rozwiązywanie zagadek kryminalnych to dla Holesa coś więcej niż satysfakcjonująca praca, więcej niż misja – to niemalże obsesja, która zrodziła się z głębokiej niezgody na rozpacz niewinnych ludzi. Dlatego poświęcał niemalże każdą wolną chwilę na odkurzanie akt niewyjaśnionych spraw, a dzięki własnej wiedzy i determinacji dokonał tego, co nie udało się nikomu przed nim: wytropił przestępców, którzy żyli już w przekonaniu, że popełnili zbrodnię doskonałą. W tej książce pdf dzieli się swoimi doświadczeniami nie tylko po to, by przybliżyć kulisy pracy śledczego, lecz również żeby pokazać, w jaki sposób tego rodzaju praca i wszystko, co z nią związane, odciska trwały ślad na psychice, życiu osobistym i rodzinnym. Kiedy na co dzień walczy się ze złem, przenika ono do wnętrza, dręczy i zmusza do zadawania sobie wielu pytań. Jedno z nich brzmi: „Czy to wszystko jest warte własnej ceny?”. Dla Holesa odpowiedź jest jedna. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X
Autor: Paul Holes
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Lidka

    Fantastyczna książka! Twórca omawia dużo spraw kryminalnych, przy których pracował, lecz na tle własnego życiorysu. Interesujące to i szczere. Nie mogłam się oderwać. Polecam!

  • Heather

    Co raz częściej sięgam po literaturę faktu a także reportaże, szczególnie te z kryminalnym tematem. Chętnie poznaje nowe info na temat psychiki morderców a także sięgam po tematy z zakresu słynnego do tej pory tylko policji. Kluczowe jest jednak, by dana książka ebook napisana była w sposób ciekawy, dostępny dla każdego i na pewno nie nużący. Czy zatem "Nieuchwytni" spełniła moje oczekiwania? I tak, i nie. Nie żałuję, że sięgnęłam po lekturę i przyznaję, że poznałam kilka interesujących informacji, lecz już na wstępie muszę zaznaczyć, że mimo wszystko czegoś mi brakowało. Zbyt łatwo został przedstawiony temat, zbyt dużo spraw zostało poruszonych wyłącznie powierzchownie, bez wdrażania się w szczegóły i wyjaśniania danych motywów czy śledztw. Z drugiej natomiast strony wszystko o czym wspominali autorzy było dla mnie naprawdę ciekawe, więc stąd pojawiło się moje łaknienie większej ilości detali. Amerykański śledczy Paul Hole, który schwytał przestępcę słynnego jako Golden State Killer opowiada o tajnikach własnej pracy. Widzimy jego zaangażowanie w prowadzone śledztwa, jego oddanie pracy, która jednocześnie nieustanna się pasją i metodą życia. Jednocześnie mamy nadzieję, że dzięki tak zaangażowanym i nieustępliwym ludziom świat będzie choć odrobinę lepszy. Niestety są też złe strony takiego życia, bo Holes jasno mówi jak wpłynęło to na jego życie prywatne i rodzinne. Próba rozdzielenia tych dwóch spraw okazała się mało skuteczna a tym samym zmusiła go do poświęceń na które nie był gotowy. Z jednej strony mu współczułam, lecz z drugiej miałam poczucie, że trochę usiłuje brać mnie na litość zamiast pokazać temat za który się zabrał. Gdyby nie nadmierna ilość spraw osobistych, książka ebook wypadłaby wiele lepiej. Niestety czasami miałam ochotę przerzucić strony do momentu, kiedy pojawią się wzmianki o śledztwach, które przecież jako jedyne miały być w tej lekturze. To mnie interesowało, z tego powodu zdecydowałam się przeczytać to co spisał Holes. Pozostałe sprawy były ciekawe, nieźle przedstawione, ponieważ twórca faktycznie był mistrzem w tym co robił, więc mimo wszystko nie mogę narzekać na lekturę a nawet więcej, zalecam ją tym, którzy są zainteresowani tematem. "Nieuchwytni. Jak rozwiązywałem sprawy z Archiwum X" ma zalety i ma również minusy, lecz w ostatecznym rozrachunku śmiało mogę lekturę polecić. Z przymrużeniem oka potraktujcie życiowe dylematy autora a wtedy zostanie sam proces śledztwa, który czasami intryguje a kiedy indziej po prostu przeraża, ponieważ w końcu czytamy o tym do czego zdolny jest człowiek.

  • Zuzanna

    Reportaże dotyczące prawdziwych zagadek kryminalnych zdecydowanie mnie intrygują. Sięgając po książkę byłam bardzo ciekawa, co kryje się na jej kartach i muszę przyznać, że jestem zadowolona z lektury. Już z uwagi na sam tytuł, nie wspominając o opisie, spodziewałam się, iż pozycja będzie dotyczyć stricte dokonań autora. „Nieuchwytni” opisują na swych kartach element życia Paula Holesa. Ciekawym doświadczeniem jest poznanie losów amerykańskiego śledczego, który dokonał znacznego osiągnięcia - schwytał niebezpiecznego mordercę. Inaczej czyta się o śledztwie, które istniało w rzeczywistości, a inaczej o fikcji literackiej. Książka ebook napisana jest w pierwszej osobie, a epizody poprzedzone są orientacyjnymi datami. Zalecam „Nieuchwytnych” dla osób, które są zainteresowane życiem śledczych. Książka ebook porusza tematykę problemów, które łączą się z wykonywanym zawodem - konfliktów z bliskimi i narażania zdrowia psychicznego.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!