Nienawiść w czasach internetu okładka

Średnia Ocena:


Nienawiść w czasach internetu

"Nienawiść w czasach internetu" to opracowanie na kluczowy w kontekście współczesnych mediów i środków komunikacji temat. Książka ebook przedstawia analizę zjawiska charakterystycznego dla komunikacji w internecie. Autorka rozpatruje rolę hejterów w kształtowaniu przestrzeni komunikacyjnej, usiłuje dociec źródeł hejtingu w strukturze i specyfice komunikowania się w sieci a także świeżym typie społecznych interakcji. Dokonuje także przeglądu najpopularniejszych form analizowanego zjawiska, ze szczególnym zwróceniem uwagi na charakterystyczne dlań formy językowe, tyle barwne co zaskakujące zawartą w nich agresją, pogardą i nienawiścią. Monografia ta daje wgląd w niepokojący aspekt współczesnych form komunikacji, które zrodziła właściwa dla Internetu szybkość, anonimowość i bezpośredniość komunikacji oraz, na głębszym poziomie, zanik hierarchii.

Szczegóły
Tytuł Nienawiść w czasach internetu
Autor: Naruszewicz-Duchlińska Alina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Nienawiść w czasach internetu w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Nienawiść w czasach internetu PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • PannaKac

    Budowa książki jest wyjątkowo logiczna - we wstępie otrzymujemy próby zdefiniowania zjawiska, następnie autorka tworzy listę uwarunkowań a także przyczyn, a także najpopularniejszych obiektów ataków. Tekst jest oparty na prawdziwych wypowiedziach zaczerpniętych ze stron internetowych różnego typu, są to m.in.: wyborcza.pl, eurosport.onet.pl, student.wm.pl, kultura.gazeta.pl, gazetaolsztynska.pl. Dostrzec można, że autorka stara się analizować zarówno wpisy z dużych, ogólnopolskich serwisów, jak i bardziej regionalnych, tych zajmujących się docelowo sportem, kulturą albo ogólną informacją.Niektóre z określonych przez autorkę uwarunkowań i przyczyn hejtingu w internecie to: agresja, narzekanie jako przejaw polskości i rodzaj normy komunikacyjnej, dążenie do pozyskania uwagi czy negacja norm. Jako najpopularniejsze obiekty ataków wskazuje na przykładach m.in. przynależność partyjną, polskość, emigrację, inne narody a także religię. Rzeczywiście, wydaje mi się, że w Zawiści w czasach internetu zaprezentowane zostały najbardziej słynne i powszechne źródła a także przejawy hejtingu, te, których obecność możemy zauważyć na którejkolwiek ze stron internetowych. Nie będę oceniać, na ile są to obserwacje odkrywcze, bo nie znam aktualnego stanu badań a także innych opracować dotyczących wrogich zachowań w internecie. Jeśli analizujemy to, co autorka postawiła za cel własnej książki w stosunku do tego, co zostało w niej przedstawione - wszystko wskazuje na to, że założenia zostały zrealizowane. Mowa wywodu jest dla mnie, studentki filologii polskiej, bardzo przejrzysty - jednak nie jest to literatura popularnonaukowa i należy to mocno podkreślić. Książka ebook obfituje w odwołania się do źródeł, począwszy od polskich językoznawców, takich jak Piotr Fliciński czy Jerzy Bartmiński, skończywszy choćby amerykańskim psychologu, Philipie Zimbardo.Zastanawia mnie, dlaczego książkę tę wydano w Novae Res. Ranga tego wydawnictwa jest dość ...wątpliwa, niezwiązana raczej z opracowaniami naukowymi. Im więcej ebooków z Novae Res czytam, tym bardziej skłaniam się ku przekonaniu, by wydawnictwo to omijać. Stąd moje ostateczne wahania i wątpliwości dotyczące tej pozycji. Nie rozumiem tego wyboru i zastanawiam się, do kogo w takim razie książka ebook ta jest kierowana.Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2015/06/nienawisc-w-czasach-internetu-alina.html