Czytaj więcej:
Nielekarz okładka

Średnia Ocena:Nielekarz

„Nielekarz” to najzabawniejsza, a jednocześnie najbardziej poruszająca z dotychczasowych ebooków Adama Kaya. Jest o byciu doktorem i o byciu pacjentem. Jest o wysadzeniu w powietrze całego własnego życia i o zszywaniu go na nowo. Ma 300 stron z hakiem. Książka „Będzie bolało” okazała się fenomenem wydawniczym stulecia. Odnalazła miliony czytelników, spośród których co najmniej pięćdziesięciu uznało ją za genialną. Na jej podstawie nakręcono serial telewizyjny. Jest jednak zaledwie częścią pewnej dłuższej, skomplikowanej historii… Oto i ona! „Nielekarz” to prześmieszna, przejmująca i szokująca opowiadanie o tym, co losy się, gdy doświadczony lekarz postanawia odwiesić stetoskop na kołek, lecz medycyna nie chce dać mu spokoju. To zaskakujące rozdziały z życia w szpitalnych murach i poza nimi napisane przez jednego z najbardziej utalentowanych brytyjskich autorów. To niepowtarzalna okazja, by przenieść się do czasów dawnej pracy Adama Kaya i zrozumieć, dlaczego rany, jakie po sobie pozostawiła, tak długo się goją. To humor ostry jak skalpel i szczerość, która chwyta za serce. Taki właśnie jest „Nielekarz”. "Genialna – jeszcze lepsza od Będzie bolało." Jacqueline Wilson, autorka cyklu „Dziewczyny” "Bardzo śmieszna, bardzo wzruszająca – Adam Kay, ten utalentowany s****syn, ponownie to zrobił!" Charlie Brooker, autor serialu „Czarne lustro” Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Nielekarz
Autor: Adam Kay
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nielekarz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nielekarz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nielekarz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • czytanie.na.platanie

  może by tak rzucić szanowany zawód lekarza i zostać początkującym pisarzem-komikiem? Czyli historia Adama Kaya. Jeśli znacie już „Będzie bolało” lub „Świąteczny dyżur”, to wiecie, że i w „Nielekarzu, czyli jak wyleczyłem się z medycyny” oprócz dawki humoru możecie spodziewać się również momentów poruszających, niełatwych i szczerości do bólu. "Humor od zawsze był moim metodą na ucieczkę od rzeczywistości” Najwieższa książka ebook autora jest z jednej strony zestawem zdarzeń, które doprowadziły do jego ostatecznego rozstania z medycyną, z drugiej bardzo osobistą próbą ukazania spustoszeń, jakich dokonało wtłoczenie go w ramy zbudowane z czyichś marzeń i oczekiwań. Wpływu, jakie wywarło na jego zdrowie i życie osobiste. Nie oszczędza w tej próbie siebie i innych. Obnaża własne najbardziej intymne traumy, co zdaje się być formą spowiedzi, lecz również aktem ogromnej odwagi, szczególnie u osoby nauczonej kryć emocje za fasadą profesjonalizmu lekarza. Twórca dzieli się z nami własnymi początkami na nowej drodze, chwilami zwątpienia, reakcją bliskich czy prozaicznym brakiem pieniędzy. Dzięki humorowi, który wcześniej był jego tarczą, metodą na zachowanie zdrowia psychicznego i wentylem bezpieczeństwa udaje mu się osiągnąć cel i znacząco przemienić własne życie. Tylko, czy poszedłby tą ścieżką nie mając doświadczeń w służbie zdrowia? I ile go ta przemiana kosztowała? Ta książka ebook jak wspomniałam jest bardzo intymna i szczera, a bezpośredniość autora niektórych może wręcz razić. Jednak dobitnie pokazuje, że nie warto brnąć drogą wybrukowaną cudzymi marzeniami, a mieć odwagę poszukiwać swojej ścieżki i nie obawiać się przyznać do błędu. Dla wielu osób jego historia może okazać się wręcz drogowskazem. Mam poczucie, że tym razem jej celem nie tyle było rozbawienie czytelnika (choć wielokrotnie śmiałam się w głos) i zwrócenie uwagi na luki i absurdy brytyjskiej służby zdrowia, co zmierzenie się autora z samym sobą. I choć momentami kontrowersyjna dzięki temu jest tak bardzo prawdziwa.

 • Lady Margot

  Tematyka medyczna. Podglądanie pracy lekarza przez dziurkę od klucza. TAK czy NIE? W moim przypadku zdecydowanie i z całą pewnością TAK. A kiedy podglądactwo odbywa się za pośrednictwem książki znakomitego Adama Kay’a, autora bestsellera „Będzie bolało”, to zyskuje ono zupełnie nową jakość. Kay przyzwyczaił czytelników do nieowijania w bawełnę: nie cacka się z nimi, wali prawdę łatwo z mostu przeważnie szokując, okraszając to wszystko sporą dawką humoru. Uwaga, naprawdę mocnego, wywołującego ataki obłąkańczego śmiechu humoru. Tak również jest w przypadku „Nielekarza”, najwieższej pozycji, która wyszła spod pióra tego… byłego już lekarza, który choć usilnie usiłował przed medycyną uciec, ta jak na złość, nie pozwalała się porzucić. To zdecydowanie najintymniejsza książka ebook Kay’a, pełna rozważań dotyczących obrania nowej drogi w życiu, okupionych chwilami zwątpienia, sprzeciwem rodziny, a nawet brakiem pieniędzy. To, co pozwalało mu zachować równowagę, to właśnie wspomniane wcześniej wyjątkowe poczucie humoru i wiara w to, że obrana droga jest tą właściwą. Wyjątkowo inspirująca pozycja, intymna i do bólu szczera, momentami można by pomyśleć, że aż za bardzo, ukazująca absurdy brytyjskiego systemu opieki medycznej (pomyślcie w takim razie, jaką „cegłę” można by napisać o polskim). Adam Kay niezmiennie przygważdża czytelnika do fotela, fascynuje, bawi i oburza. Następna znakomita, prześmiewcza i szokująca książka ebook w dorobku autora. O nieszczęściu bycia doktorem i pacjentem. Przeczytajcie koniecznie!

 • mateusz_oksiazkach

  Lubicie humor w książkach? Adam Kay to były już lekarz, który teraz jest komikiem. Wydaje mi się, że dużo z Was już go zna po wielkim sukcesie jego książki „Będzie bolało”. Porusza wątki trudne w lekkiej formie, ogólnie rzecz biorąc nie jestem wielbicielem takiego stylu, nierzadko jest tak, że przez humor twórca spłyca poruszany kłopot a same żarty są nie śmieszne. U Adama Kaya, aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, muszę przyznać, że robi to całkiem sprawnie. Nie bez powodu, zaczynam od wstępu o autorze. „Nielekarz” to książka ebook mniej o medycynie a bardziej o samym autorze. Co prawda przeplatana jest historiami ze szpitala, lecz w głównej mierze Kay, opowiada o życiu, o tym jak jest postrzegany, o problemach, które wiążą się z tym, że jest byłym lekarzem. To książka ebook bardzo autobiograficzna, twórca to interesująca postać – mierzy się z niezrozumieniem tego, że już nie chce być medykiem, a i też z kłopotami związanymi ze własną orientacją. Mocno wybija się jeszcze wątek, spełniania marzeń rodziców i otoczenia. Adam Kay dochodzi do wniosku, że tak naprawdę nigdy nie chciał być lekarzem. Chcieli tego jego rodzicie, a sam pozorancki prestiż tego zawodu, popchnął go w tę stronę. Kiedy porzucił medycynę na rzecz komedii, stawia czoła opinii ludzi, którzy uważają, że to przemiana absurdalna. Prezentuje jednak, że najistotniejsze jest to co czujemy sami. „Nielekarz” jest najbardziej osobistą książką Adama Kaya, nie jest najlepszą, nie jest odkrywczą, a jednak jest wartą przeczytania.

 • Kasia

  Czytaliście książkę "Będzie bolało", którą spisał Adam Key? 🤔 Trafiła ona w ręce milionów czytelników, a przez wielu krytyków została uznana za fenomenalną. 🏆 Była to jednak tylko element historii, którą chciał opowiedzieć autor. Jej resztę napisał na kartach "Nielekarza". Adam Key pochodzi z lekarskiej rodziny. 👨‍⚕️👩‍⚕️ Kiedyś sam był doktorem stażystą, 🩺 obecnie pracuje jako komik, jest też autorem książek. Najwieższa jego opowieść pokazuje, jak bardzo wybitnym. 🏅 Książka ebook przenosi nas do czasów dawnej pracy Adama. Prezentuje trudy wykonywanego przez niego zawodu i bez ogródek przedstawia obraz lekarskiej rzeczywistości. 💉 Dlaczego twórca postanowił zrezygnować z wykonywania zawodu? Czy ta praca wywarła na nim aż tak olbrzymią traumę? 😔 Książka ebook jest napisana z dużą dozą poczucia humoru. 😉 Jest to jednak humor dość specyficzny, który nie każdemu przypadnie do gustu. Ja akurat nie miałam z tym najmniejszego problemu. 😊 Niech Was jednak nie zmylą te miejscami naprawdę przezabawne momenty. "Nielekarz" to nie komedia, lecz poruszająca do głębi, wzruszająca i skłaniająca do rozmyślań książka. 😢 Chwilami jest też mega zaskakująca i szokująca. I choć napisana jest lekkim i łatwym w odbiorze językiem, to w ostateczności jest trudną lekturą. 😑 Podczas jej czytania towarzyszyły mi bardzo skrajne emocje, od śmiechu 😄 po łzy. 😭 Uważam, że jest to mega wartościowa książka, po którą naprawdę warto sięgnąć. Zdecydowanie polecam! 👍

 • zaBOOKowana

  A może by tak rzucić zawód lekarza i stać się pisarzem i komikiem? Co może pójść nie tak? Jeżeli znacie poprzednie książki Autora, takie jak Będzie bolało czy Świąteczny dyżur, też w Nielekarzu(…) prócz dawki humoru możecie spodziewać się momentów trudnych, bolesnych i zgoła obrzydliwych. Narracja skacze pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, opowiadając o mężczyźnie, który znajduje się na życiowym rozdrożu, zastanawia się ponad tym, jak to się stało, że dotarł do miejsca, w którym znajduje się obecnie. Adam Kay już w przeszłości miał wątpliwości do obieranej kariery zawodowej, jednak czuł presję otoczenia, rodziny, żeby wybrać tę konkretną drogę życiową. Zmagał się z zespołem stresu pourazowego, który pojawił się w wyniku traumy w życiu osobistym, którą za wszelką cenę usiłował ukryć. To nie jest taka książka, do jakich nas przyzwyczaił. Nazwałabym ją osobistym pamiętnikiem i monologiem do psychoterapeuty. Adam nie miał w życiu lekko, a konsekwencje wyborów wracają ze zdwojoną siłą. Wykazał się nie lada odwagą, by przeciwstawić się ojcu i całemu światu, by pokazać, że warto walczyć o swoje marzenia i komfort psychiczny. Miał odwagę, by zacząć życie od świeża i odbudować własne życie. Brawo Adam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!