Czytaj więcej:
Niech zawiruje świat okładka

Średnia Ocena:Niech zawiruje świat

Książka ebook otrzymała prestiżową nagrodę International Impac Dublin Literary Award 2011 - idealny panoramiczny portret Nowego Jorku - uniwersalna historia o miłości i utracie niewinności - książka ebook nagrodzona m.in. National Book Award 2009 - Jeffrey Abrams, producent takich filmów jak "Star Trek", "Mission Imposible" i serialu "Zagubieni", planuje nakręcić film na jej podstawie Świeży Jork, sierpień 1974. Człowiek chodzi po niebie. Miasto zamiera w pełnym przerażenia podziwie. Facet idzie, podskakuje i błaznuje w powietrzu między nowo wzniesionymi bliźniaczymi wieżami. Sto dziesięć pięter niżej toczy się zwyczajne życie. Radykalny i zaangażowany irlandzki ksiądz pracuje w Bronksie z grupą prostytutek; bogata pani domu z Upper West Side cierpi po śmierci syna w Wietnamie; jej mąż, cyniczny sędzia, wydaje wyrok na drobnych bandytów w śródmiejskim sądzie; młoda artystka zmaga się z uzależnieniem narkotykowym i skazanym na niepowodzenie małżeństwem... Na tle gwałtownych zmian politycznych i społecznych a także dramatycznego ścierania się poglądów na temat wojny wietnamskiej, w obliczu kryzysu paliwowego i w początkach internetu odmienne egzystencje tych wyjątkowych postaci zderzą się w cieniu jednego beztroskiego czynu.

Szczegóły
Tytuł Niech zawiruje świat
Autor: McCann Culum
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niech zawiruje świat pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niech zawiruje świat Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niech zawiruje świat PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • justyna

    Pochodziłam do tej książki dwa razy – pierwsze podejście przerwałam po około 50 stronach. Za drugim razem również miałam pokusę, aby ją odłożyć, lecz mijał epizod za rozdziałem, a ja rozsmakowywałam się w niej coraz bardziej. Odłożenie jej byłoby olbrzymim błędem, ponieważ książka ebook okazała się doskonała. Niech zawiruje świat to dla mnie przykład książki, której postrzeganie znacząco się zmienia po ogarnięciu całości. Gdybym po przeczytaniu trzech czwartych ktoś mnie zapytał o opinię, powiedziałbym „słaba, ciężko się czyta”. Jednak po przeczytaniu całości mogę spokojnie stwierdzić: „przemyślana, niełatwa, ambitna, z powiewem geniuszu”. Zalecam wytrwałym czytelnikom i tym, którzy lubią odkrywać nowe książkowe smaki. Warto spróbować.

  • kasandra

    Książka ebook spodobała mi się, choć nie należy do prostych. Twórca poruszył cały szereg różnorakich tematów. Od zagadnień związanych z wojną i polityką, przez kłopoty różnorakich warstw społecznych, aż po sprawy duchowe i rodzinne. Dużo tu emocji, uczuć i więzi , choć i nie zabraknie codziennego zmagania się z szarzyzną i przytłaczającymi kłopotami. Mowa jest przystępny a styl dobry, choć oszczędny. Ogólnie po jej przeczytaniu mogę stwierdzić, że wymaga ona pewnego skupienia, żeby zobaczyć w niej to, co wartościowe. Dlatego zalecam czytać ją w ciszy, z dala od zgiełku i wrzawy. Myślę, że wówczas łatwiej będzie zrozumieć nam jej przesłanie. „Niech zawiruje świat” to książka ebook wielotematyczna, scalająca ze sobą liczne urywki z życia różnorakich bohaterów, łącząca je dziwną nicią przypadku, zrządzenia losu czy również przeznaczenia. Dużo w niej ciepła, dużo różnorakich historii, które z pewnością zmuszą nas do przemyśleń i refleksji. Zalecam serdecznie tę niełatwą powieść. Myślę, że i Wam przypadnie do gustu...

  • jusssi

    Świeży Jork to miejsce wyjątkowe, prędkość życia zadziwia prawdopodobnie samych nowojorczyków, jednak było kilka wydarzeń, które na chwile zatrzymało mieszkańców tego miasta. Jednym z nich był spacer po linie rozciągniętej pomiędzy bliźniaczymi wieżami. Twórca w książce pdf wykorzystał ten motyw, żeby ukazać przeplatające się dzieje mieszkańców Nowego Jorku w latach 70-tych. Bohaterami książki są ludzie, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, ponieważ co może łączyć prostytutkę z księdzem czy mieszkanki Bronksu i Park Avenue. Książka ebook jest mieszanką różnorakich warstw społecznych, osobowości i ras. Łączą ich emocje, do których człowiek posiada prawo przyrodzone i niezbywalne. Świeży Jork kojarzy mi się z szeroko pojętym indywidualizmem jednostki, jednak twórca w własnej książce pdf ukazał przeplatające się historie ludzi, których intymność i osobiste rozpacz znajdują punkt styczny. Każda z historii rozpatrywana z osobna jest poruszająca i ukazuje wrażliwość ludzkich czynów.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!