Czytaj więcej:
Nie zostawiaj mnie okładka

Średnia Ocena:Nie zostawiaj mnie

Prawdziwa miłość, przywiązanie i to co naprawdę kluczowe w kontakcie z drugim człowiekiem. Ujmująca i sugestywna historia paru osób, których dzieje przecinają się w pełnym wspomnień warszawskim mieszkaniu. Fryderyka to fanka brydża i stanowcza starsza pani, która pewnego dnia przyjmuje pod własny dach Małgorzatę.Małgorzata to młoda, znerwicowana i nieufna  dziewczyna na życiowym zakręcie, której całym światem jest  jej kilkuletnia córka.Aleksander to bratanek Fryderyki, emerytowany sędzia, który stale nosi w sercu ból po dramatycznej śmierci ukochanej dziewczyny i toczy zawzięte boje z Małgorzatą. Co połączy tych troje z pozoru tak różnorakich ludzi? Opowieść, która zagarnia czytelnika dla siebie, świat i postacie trzymają w szachu do samego końca lektury.

Szczegóły
Tytuł Nie zostawiaj mnie
Autor: Jeromin-Gałuszka Grażyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nie zostawiaj mnie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nie zostawiaj mnie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nie zostawiaj mnie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jolanta Świderska

  nie mam zwyczaju sięgać po książki, których ktoś nie czytał i mi nie polecał albo twórców których znam i moę książkękupić w ciemno, a tu proszę, przeczytałam recenzję na empik .com, kupiłam i cieszę się, że mam tą książkę w swoim domowym zbiorku. To jedna z niewielu książek, które się czyta w ten sposób,że chce się już wiedzieć co będzie dalej i dobrnąć do końca, ale.... jak się skończy to jest jakaś pustka i ochota by dalej toczyły się dzieje bohaterów... cóż, może autorka napisze drugą element :) wówczas od razu bez namysłu ją kupię.

 • anetapzn

  Grażyna Jeromin-Gałuszka poprzez własnych bohaterów i opowiedzianą ich słowami historię chciała nam coś przekazać i to moim zdaniem coś bardzo ważnego. Z tym, że Nie zostawiaj mnie jest książką o tyle wspaniałą, co wieloznaczną i każdy owe przesłanie, ową naukę, przekaz może zinterpretować inaczej.Nie zostawiaj mnie jest idealna lekturą dla osób szukających mądrych, dających nadzieję lektur o życiu.Gorąco zachęcam do lektury. Jest to opowieść wspaniała, mądra, życiowa, z dużą domieszką melancholii, marzeń, lecz i optymizmu, powieśc, która całkowicie mnie porwała, opowieść która dotknęła sensu życia.

 • limonka

  Każdy z bohaterów ma za sobą jakąś przeszłość. Ktoś przeżył olbrzymią tragedię, czyjeś życie nie ułożyło się tak, jak powinno, ktoś inny miał kiepski start w dorosłe życie. Mimo tych różnic, Aleksander, Małgorzata i Fryderyka spotykają się w pewnym punkcie i muszą odnaleźć się w tej sytuacji, wyciągnąć z niej tak dużo dobrego, jak tylko się da. "Nie zostawiaj mnie", broni się własną formą i dość oryginalnym pomysłem na fabułę. Może spodobać się czytelnikom, którzy oczekują od lektury, by zawierała w sobie dużo życiowych prawd i skłaniała do refleksji ponad międzyludzkimi relacjami.

 • kasandra

  Jestem bardzo zaskoczona tą książką i to w sensie pozytywnym.Każdy z bohaterów stworzył niezwykłą historię,od której nie sposób się oderwać. „Nie zostawiaj mnie” to wzruszająca, nostalgiczna opowiadanie z niemałą nutą zadumy, refleksji i melancholii, która zmusza do głębszego przeanalizowania własnego życia. Jak się okazuje, jest ono ulotne, trwa tyle co mrugnięcie okiem i nim się spostrzeżemy z dzidziusia jesteśmy już u progu starości,rozpamiętując przeszłość, zatracając się we wspomnieniach, powracając do zamierzchłych chwil. Jednak już nie jesteśmy w stanie ich nieźle odtworzyć, więc tęsknimy za czymś, czego czasami nawet nie potrafimy nazwać. To książka ebook o życiowej mądrości, samotności, miłości i nienawiści, tęsknocie, marzeniach, stracie ukochanej osoby, zawiłych ludzkich losach, lecz przede wszystkim o przemijalności, jak i cieszeniu się z drobnych chwil, docenianiu ich, czerpaniu przyjemności z drobnostek zanim na zawsze znikną i nie powrócą. To właśnie ich bowiem najbardziej potem brakuje..

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!