Czytaj więcej:
Nie waż się! okładka

Średnia Ocena:Nie waż się!

Brygida i Agata przyjaźnią się od podstawówki. Brygida jest czterdziestoletnią tłumaczką, zdystansowaną i autoironiczną fanką kultury Japonii. Agata to samotna matka, dziewczyna sukcesu – dyrektor finansowy międzynarodowej korporacji. Życie obydwu dziewczyn wydaje się ustabilizowane. Przyjaciółki są singielkami, uwielbiają podróże, oglądanie filmów i babskie pogaduchy. Wszystko się zmienia, gdy wychodzi na jaw, że Agata rozpacza na anoreksję. Chcąc pomóc przyjaciółce, Brygida postanawia poznać i zrozumieć świat anoreksji, lecz by to uczynić, musi się zmierzyć z demonami swojej przeszłości. Czy można pomóc dorosłej, świadomej własnych praw kobiecie, która nie chce się leczyć? Jak odnaleźć siłę i odpowiedzialność nie tylko za siebie samą? Witajcie w świecie mrocznych tajemnic rodzinnych, bolesnych decyzji i choroby, która niepostrzeżenie staje się nową wiarą, wymagającą najwyższej ofiary.

Szczegóły
Tytuł Nie waż się!
Autor: Czarkwiani Jolanta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Black Publishing
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nie waż się! pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nie waż się! Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nie waż się! PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Aneta Pimpis

  Jestem świeżo po lekturze "Nie waż się!" Książka ebook jest fenomenalna! Mądra, mocna przede wszystkim, wzruszająca. Z każdej jej strony możemy odczytać silne i tak kluczowe przesłania: Obserwujmy najbliższych nam ludzi, reagujmy gdy coś nas w ich stanie zaniepokoi, wspierajmy! Nie pozwólmy się odepchnąć i zwieść. Tak prosto można przeoczyć czasami to co powinno być oczywiste. Historia Agaty i Brygidy jest jak apel do każdego z nas. Przyjaciół, rodziców, bliskich. Rodziców przede wszystkim ponieważ przecież to Oni powinni zapewniać poczucie bezpieczeństwa, spokoju, pomóc w pozytywnym budowaniu samooceny, swojej wartości. Ta książka ebook udowadnia jak destrukcyjny wpływ na dorosłe życie, mają sytuacje i wydarzenia z dzieciństwa. Wyrządzone krzywdy, trauma i dorastanie, trwanie w błędnym poczuciu winy.. Wisienką na torcie jest pokazanie jak olbrzymią wartością jest w życiu człowieka przyjaźń. Ta nasza kobieca szczególnie! Dla tych, których kochamy jesteśmy w stanie zrobić wszystko.. Przezwyciężyć własne lęki, niepewności, demony. O przyjaźń warto walczyć z całych sił i na wszystkie sposoby! Agata i Brygida, mała Ania, matki bohaterek te ich poplątane relacje a przecież miłość pomiędzy nimi czuje się na każdej stronie... Autorka książki nie tylko gra na emocjach czytelnika, lecz sięga dna duszy. Jestem pod dużym wrażeniem tej książki! To pozycja obok, której po prostu nie można przejść obojętnie. Dla mnie jest jak świadectwo. Świadectwo poświęcenia, wielkiej potyczki o przyjaźń, zdrowie, miłości, sile i nadziei.

 • Michał Walczykiewicz

  Tematyka poruszona w książce pdf sprawiła, że dałem się porwać historii. Pozycja obowiązkowa dla każdego - nie tylko osób, których najbliżsi zmagają się z anoreksją.

 • leila

  Jestem stałą klientką empik.com i muszę powiedzieć, że taki zawód spotkał mnie po raz pierwszy. Odebrałam dzisiaj książkę i muszę omówić jej stan fizyczny. Mianowicie książka ebook ma pogięte rogi i zażółcony grzbiet kartek. Wygląda jakby zdjęto ją z dawno zapomnianej półki, gdzie przeleżała szmat czasu. Jestem rozczarowana, nie sądziłam że można tak potraktować klienta. I to jeszcze nierzadko robiącego zakupy. Zastanawiam się ponad reklamacją. Wielki minus, DUŻY :(

 • Magdalena Paź

  „Nie waż się” to idealna retrospekcja choroby jaką jest anoreksja. Ze szczegółami omówiony jest jej przebieg a także zachowania człowieka, który na nią choruje. Wbrew utartym przekonaniom na anoreksję nie chorują tylko nastolatki, które chcą się podobać swoim rówieśnikom. Autorka książką tą udowadnia nam, że zachorować można w różnorakim wieku i jej początek ma różnorakie podłoża.Czytając tę książkę miałam mieszane uczucia. Wręcz czasami byłam na nie. Zdarzały się momenty, gdy mnie nużyła i miałam ochotę ją odłożyć. Nie miałam takiego uczucia jak przy innych książkach, kiedy się myśli: jeszcze jeden rozdział. Lecz postanowiłam dać książce pdf jeszcze jedną szansę. Jest ona przede wszystkim o anoreksji. Na okładce czytamy taki tekst: „O sile prawdziwej przyjaźni i poświęceniu dla tych, których kochamy”. Nie do końca zgodzę się z tym stwierdzeniem. Bo, że książka ebook jest o przyjaźni to fakt. Lecz o takiej bezpiecznej, asekuracyjnej, wygodnej. Dla mnie Brygida za długo się wahała, nie chciała widzieć problemu własnej przyjaciółki. A już o poświęceniu tutaj nie może być mowy. Przynajmniej ja tak myślę. „Nie waż się” to książka, która wywołała we mnie silne emocje. Strasznie się irytowałam czytając ją, bywało, że spociły mi się oczy. Jest pełna sekretów i niedomówień. Udowadnia nam jak prosto jest pochopnie oceniać kogoś a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Mam na myśli chociażby relacje Brygidy z matką. Dopiero jej choroba nowotworowa otwiera córce oczy.W książce pdf tej autorka usiłuje nawiązać dialog z czytelnikiem zwracając się bezpośrednio do niego, zadając pytania. Trochę to dla mnie dziwne, niepotrzebne. Moim zdaniem w książce pdf zbyt powierzchownie nakreślone są główne bohaterki. Po przeczytaniu tej książki czuję pewien niedosyt. Zabrakło mi wyjaśnienia co z Brygidą i jej pracą?Polecam tę książkę, lecz nie młodym kobietom czy również innym osobom zagrożonym anoreksją. Zalecam ją rodzinom, przyjaciołom i tym wszystkim, którzy przebywają w pobliżu chorego. Aby wiedzieli jak się zachować, jak reagować, jak nie dopuścić do najgorszego. A przede wszystkim, aby wiedzieli jak wychwycić pierwsze symptomy choroby. Jedno jest pewne. Ja nie zachowałabym się tak jak Brygida.

 • aliana

  Tematyka książki jest bardzo na czasie, na dodatek w ciekawym ujęciu. Anoreksja jak każda choroba wymaga ze strony osoby nią dotkniętej jak i jej bliskich osób wyjątkowej siły. Potrzeba również większej świadomości, a książka ebook Jolanty Czarkwiani trafia w samo sedno. Polecam, ponieważ to doskonała, precyzyjnie naświetlająca kłopot opowieść.

 • caranna

  Bardzo interesująca książka ebook poruszająca wyjątkowo niełatwy i zarazem delikatny temat. Dość rzadko spotykam się z tematem anoreksji w lietraturze, więc tym bardziej chciałam sięgnąć po tę książkę. I napiszę, że nie zawiodłam się, a nawet więcej, jestem mile zaskoczona. To opowiadanie napisana w sposób dojrzały, interesujący, koniecznie do przeczytania.

 • kwiatusia

  Czytając opis książki "Nie waż się!" moją uwagę przykuło słowo "anoreksja". Bardzo delikatny i niełatwy temat z którym zetknęłam się na studiach kilka lat temu. Literatura naukowa przybliżyła mi wówczas tę chorobę. W międzyczasie miałam możliwość obejrzeć programy na autentycznych zdarzeniach przedstawiające ludzi, którzy się z nią zmagali. Nie mogło być inaczej - książka ebook "Nie waż się!" musiała znaleźć się w moich rękach, ponieważ byłam interesująca jak pani Jolanta Czarkwiani ukaże "uzależnienie od niejedzenia" w własnej powieści. Głównymi bohaterkami książki są dwie przyjaciółki: Brygida i Agata. Obie spełniają się zawodowo. Pierwsza z nich jest tłumaczką, a druga dyrektorem finansowym w znacznej firmie. Żadna z nich do tej pory nie poznała faceta z którym chciałaby spędzić resztę życia. Dwie kobiety, lecz tylko jedna z nich jest narratorem całej opowieści. To Brygida ukazuje nam wydarzenia, które miały miejsce. To ona zauważa, że z Agatą zaczyna dziać się coś złego. Usiłuje dociekać i rozmawiać na ten temat z przyjaciółką, jednak ta zaprzecza i zapewnia ją, że wszystko jest w porządku.Brygida jednak się nie poddaje. Stara się być blisko, obserwuje ją i chce jej pomóc choć początkowo raczej nieporadnie, ponieważ nie wie co jej dolega. Agata przez którą teraz przemawia zdradliwa dolegliwość - nie widzi problemu i bagatelizuje własny pogarszający się stan zdrowia. Jej waga coraz bardziej spada, a ona stale nie jest zadowolona ze własnego wyglądu i stale chce go "poprawiać" - ograniczając jedzenie. Stawanie na wadze stało się jej obsesją...Nawet jej ciąża jest ledwo zauważalna...Poza tym jest bardzo ambitna, pnie się po drabinie kariery. Praca jest dla niej najważniejsza. Dziewczyna cały czas jest w biegu.Podoba mi się, że cała historia spisana jest w formie pamiętnika prowadzonego przez kilka lat, podzielonego na rozdziały, które posiadają tytuły. Przy każdym z nich wskazana jest dokładna data i waga Agaty. W własnych zapiskach Brygida dużo razy zwraca się bezpośrednio do nas czytelników. Jej wypowiedzi są pełne emocji.Styl autorki już od pierwszych stron - całkowicie mnie wciągnął."Nie waż się!" - jest bardzo wartościową lekturą, obok której nie powinniście przejeść obojętnie.Może powiecie, że książka ebook wygląda niepozornie i że jest to debiut.Tak jest to debiut, lecz bardzo nieźle napisany i najważniejsze: niosący w sobie kluczowy przekaz.Uświadamia nam że anoreksja może dopaść każdego, nie tylko młode dziewczyny...cd. recenzji na blogu

 • PaniKa

  Brygida i Agata znają się od lat. Pomimo iż w młodości straciły kontakt, w życiu dorosłym spotykają się ponownie, dzięki czemu ich przyjaźń rozkwita na nowo. Brygida jest tłumaczką i olbrzymią fanką kultury Japonii, Agata zaś to dziewczyna sukcesu, pracuje jako dyrektor finansowy w znacznej korporacji. Obie dziewczyny są singielkami, a ich życie wydaje się być ustabilizowane. Wszystko się zmienia gdy Agata oznajmia przyjaciółce że jest w ciąży. Jakby tego było mało dziewczyna zaczyna się odchudzać. Brygida jest zszokowana, nie dość że jej przyjaciółka będzie miała dziecko, to jeszcze twierdzi że jest za gruba, choć jej waga i wygląd sugerują zupełnie co innego. Jak się okazuje Agata choruje na anoreksję. Mijają lata, a w życiu dziewczyny nie zmienia się nic, tylko waga ciągle leci w dół. Brygida jest zaniepokojona, zwłaszcza że choroba przyjaciółki ma destrukcyjny wpływ nie tylko na nią samą, ponieważ też na jej rodzinę, a zwłaszcza córkę. Dziewczyna postanawia poznać i zrozumieć świat anoreksji. Musi pomóc Agacie nim będzie za późno, zwłaszcza że przyjaciółka wcale nie zamierza się leczyć. Jednak zanim to nastąpi, Brygida musi uporać się z demonami swojej przeszłości, co niestety nie będzie takie proste.„Nie waż się!” Jolanty Czarkwiani to debiut literacki. I muszę przyznać że bardzo udany. Książka ebook wciąga od pierwszych stron, zmusza do refleksji i wywołuje w czytelniku niesamowitą burzę emocji. Odkąd zaczęłam czytać, wiedziałam że przepadłam bez reszty. Historia Brygidy i Agaty jest wstrząsająca i boleśnie prawdziwa, wzrusza, a jednocześnie daje nadzieje. Książka ebook opowiada przede wszystkim o anoreksji, lecz nie tylko o niej. To też opowiadanie o krzywdach które nie dają o sobie zapomnieć, o ranach które nie chcą się zagoić, o niewyobrażalnym bólu i traumatycznych przeżyciach z przeszłości które mają znaczący wpływ na dalsze życie. Brygida jako dzidziuś przeżyła koszmar, który zepchnęła w najdalsze zakamarki pamięci. Od lat nie daje jej to spokoju, wspomnienia stale powracają i sprawiają niewyobrażalny ból. Choroba Agaty uzmysławia jej że najwyższa pora stawić czoło przeszłości, wie że jeśli nie upora się z swoimi lękami nie będzie w stanie pomóc przyjaciółce. Brygida odnajduje w sobie siłę i wiarę, wie że jest gotowa by zmierzyć się z prawdą. Brygida na początku nie zauważa że z jej przyjaciółką zaczyna dziać się coś złego. Lata mijają, a Agata chudnie w oczach, do tego coraz bardziej narzeka na własny wygląd, twierdząc że jest za gruba. Brygida nie może dalej tego ignorować, zwłaszcza że stan fizyczny i psychiczny Agaty pogarsza się z dnia na dzień. Wszystko staje się jasne, jej przyjaciółka choruje na anoreksję. Choroba wyniszcza ją coraz bardziej, do tego dziewczyna zaczyna mieć kłopot z alkoholem. Brygida musi jej pomóc, wie że nie może zostawić przyjaciółki, zwłaszcza że jest jeszcze Ania, córka Agaty, która przygląda się wszystkiemu z boku. Jednak co zrobić gdy dorosła i świadoma własnych praw kobieta, nie chce się leczyć? Zwłaszcza że Agata nie widzi problemu, uważa że jest zdrowa i za żadne skarby nie da się namówić na leczenie. Anoreksja całkowicie przejmuje kontrole ponad jej życiem. Nie ma dla niej nic ważniejszego od tego by schudnąć, nic ani nikt nie jest w stanie jej zatrzymać. Brygida wie że żeby ocalić Agatę będzie musiała zaryzykować ich przyjaźń.Jolanta Czarkwiani przybliża czytelnikowi kłopot anoreksji. Zdawać by się mogło że tylko młode kobiety cierpią na tą chorobę. Niestety prawda jest brutalna. Chorują też dorośli. Anoreksja to choroba podstępna, choroba ciała jak i duszy. Autorka tworząc Agatę, prezentuje nam jak destrukcyjny wpływ ma na nią anoreksja, jak zmienia się jej życie i codzienność. Widzimy też jak olbrzymi wpływ ma na jej bliskich, a zwłaszcza dorastającą córkę.„Nie waż się!” to książka ebook obok której nie można przejść obojętnie. To na co muszę zwrócić przede wszystkim uwagę, to język. Jest niesamowity! Wręcz hipnotyzujący. Moim zdaniem, to główny atut tej książki. Autorka pisze z niezwykłą lekkością i precyzją. Nie koloryzuje, nie wyolbrzymia. Ot, prawdziwe życie. Też bohaterowie są wykreowani w fantastyczny sposób, zwłaszcza Brygida ze swoim niezwykłym zamiłowaniem do Japonii. Od samego początku wzbudziła moją sympatię.Książka Jolanty Czarkwiani to debiut wybitny. To opowiadanie o ciężkiej chorobie jaką jest anoreksja, opowiadanie o przyjaźni, poświęceniu i odkrywaniu siebie. Jest to też krótka historia o miłości. To książka ebook która pomimo iż wstrząsa i wywołuje smutek, potrafi również rozbawić. To jedna z takich historii które nie dają o sobie prosto zapomnieć, zagnieżdżają się w pamięci i tkwią tam przez bardzo długi czas. Jeśli macie ochotę na świeżą i nietuzinkową lekturę to „Nie waż się!” będzie w sam raz. Gorąco polecam!

 • Malwina Latko

  O anoreksji czytałam po raz pierwszy. To właśnie w książce pdf Jolanty Czarkwiani spotkałam się z tym kłopotem w literaturze. Cóż my wiemy o tej podstępnej chorobie? Ciągle za mało.Sądzimy, że dotyka ona rozkapryszone nastolatki, a prawda jest daleka od tej teorii. Anoreksja to choroba o podłożu psychicznym objawiająca się jadłowstrętem. Osoba chora ma zaburzony obraz swojej osoby, nierzadko nawet ważąc niewiele nad 40 kilogramów ciągle wydaje się sobie za gruba. Odmawianie jedzenia a także wywyływania wymiotów prowadzi do skrajnego wycieńczenia organizmu a później do śmierci."Nie waż się" to historia dwóch przyjaciółek, Brygidy i Agaty. Obie znają się od dziecka, dzisiaj są już dziewczynami po 40-stce.Agata jest samotną mamą Ani i dziewczyną sukcesu w korporacji a Brygida to tłumaczka ciągle walcząca z otyłością i samotnością. Po latach przerwy w utrzymywaniu kontaktów znów spotykają się by walczyć o swą przyjażń i o siebie nawzajem.Historię przyjaciółek poznajemy z perspektywy Brygidy, to ona jest narratorką powieści. Książka ebook jest napisana w formie dziennika,czytelnik poznaje dzieje Agaty i jej zmagania z chorobą niemalże od początku.Wszystko zaczęło się tak niewinnie. Agata była zawsze chuda, markowo ubrana, dbająca o to co je i w jakich ilościach. Nawet w ciąży niewiele przytyła, a tuz po urodzeniu Ani zadziwiająco dynamicznie powróciła do formy. Brygida zostaje matką chrzestną Ani i stara się jak najlepiej spełniać własną rolę. Niestety Agata zachowuje się coraz dziwniej, ciągle chudnie, mało je a o sobie ciągle mówi że jest gruba i w nic się nie mieści. Brygide zaczyna to przerażać i pragnie pomóc Agacie. Niestety dziewczyna nie przyjmuje pomocy, złości się gdy przyjaciółka odsyła ją do lekarza i ciągle uważa że wszystko jest w porządku. Ważąc nad 30 kilogramów, prawdopodobnie nie może być "w porządku", prawda?"Nie waż się" to idealny debiut literacki.Od samego początku tryska emocjami i wywołuje w czytelniku ciekawość. Sposób napisania powieści jest tak szczery i prawdziwy, że nie sposób książki odłożyć na potem. Chciałam czytać i czytać...dowiadywać się co dalej z Agatą, co dalej z Brygidą i małą Anią?Jak to możliwe, że w umyśle inteligentnej i atrakcyjnej młodej kobiety zachodzą takie zmiany i obrazy samej siebie? Czy to mozliwe by samemu doprowadzić się do skrajnego wychudzenia, nie widząc w tym niczego złego?Przeczytajcie "Nie waż się" a znajdziecie odpowiedzi na te pytania, a także zobaczycie ogrom potyczki jaki stoczyła Brygida, by ratować koleżankę.To wszystko Jolanta Czarkwiani umieściła w własnej książce pdf i tym mnie zaskoczyła. Dojrzałością pisania i niesamowitą znajomością ludzkiej psychiki."Nie waż się" porusza, wzrusza, daje do myślenia. To jedna z tych ebooków o których długo się nie zapomina. To przesłanie dla tych, którzy o anoreksji niewiele wiedzą. To także idealna lekcja przyjażni i oddania, która zapada w pamięci,serdecznie polecam!

 • misunderstanding

  Wbrew powszechnie panującym opiniom anoreksja nie jest chorobą, która dotyczy jedynie nastolatek. Chorują mężczyźni, osoby starsze, dziewczyny w ciąży. W powieści Jolanty Czarkwiani "Nie waż się" choruje świadoma siebie i własnych praw, inteligentna dziewczyna w średnim wieku. Choruje ona, a z nią chorują jej najbliżsi. Lecz debiut Jolanty Czarkwiani to nie tylko książka ebook o anoreksji. To opowieść o wyzwalającej prawdzie i poszukiwaniu przyczyny, która tkwi głęboko w człowieku. Brygida i Agata razem wychowywały się na jednym z otwockich osiedli. Potem ich dzieje rozeszły się, lecz spotkały się znowu jako dorosłe dziewczyny i ich przyjaźń wybuchła na nowo. Brygida jest czterdziestoletnią, nieco otyłą, zdystansowaną do siebie i świata kobietą. Agata natomiast od młodszych lat pilnuje diety, ubiera się tylko w markowych butikach i jest dyrektorem finansowym w międzynarodowej korporacji. Kiedy Agata zachodzi w ciążę i zostaje samotną matką, decyzja, iż to właśnie Brygida będzie matką chrzestną jej córki wydaje się być naturalna. Brygida z niepokojem obserwuje Agatę, kiedy ta stale powtarza, że jest tłusta i obleśna, mimo iż waga prezentuje coś innego. Mijają lata, a Agata pogrąża się w własnej obsesji. Powoli i konsekwentnie niszczy własny organizm, a na próby rozmowy na temat leczenia reaguje gniewem. Brygida postanawia zaryzykować ich przyjaźń, żeby ocalić Agatę. Czy można pomóc dorosłej kobiecie, która stanowczo odmawia leczenia?"Nie waż się" to jeden z tych niezwykłych debiutów, które zdarzają się naprawdę rzadko. W moim odczuciu opowieść Jolanty Czarkwiani jest debiutem na miarę pojawienia się "Motylka" Katarzyny Puzyńskiej w roku ubiegłym, chociaż gatunkowo te dwie książki dzielą lata świetlne. "Nie waż się" jest publikacją dopracowaną w najmniejszym szczególne, o niesamowitej sile rażenia. Historia, która jednocześnie wstrząsa, wzrusza, rzuca na kolana, potrafi mocno sponiewierać człowieka. Książka ebook o prawdzie i dążeniu do niej. Dawno nie czytałam tak pełnego i silnego debiutu. Bohaterowie to wyraziste, prawdziwe postacie, a opowiadanie o nich zachwyca prawdą i mądrością życiową. "Nie waż się" trafi do szerokiego grona odbiorców. Anoreksja jest głównym, lecz nie jedynym tematem powieści. To też opowiadanie o głęboko zakorzenionych krzywdach, ranach, które, mimo upływu lat, stale nie chcą się zabliźnić, tkwią w człowieku i czekają na moment prawdy. Jest moc i siła, prawda i oczyszczenie. Jolanta Czarkwiani wnosi nowe spojrzenie na kłopot anoreksji. Podążając za powtarzanymi frazesami, anoreksja miałaby być chorobą ludzi, którzy jeść nie chcą. Czarkwiani z niesamowitą wrażliwością tworzy portret chorej kobiety, szczególną uwagę poświęcając jej psychice a także postrzeganiu Agaty przez pryzmat świata. "Nie waż się" jest niepozbawioną empatii, prawdziwą historią. Wiernym portretem choroby, która w ciągu lat wyniszcza organizm atrakcyjnej, inteligentnej kobiety. Jolanta Czarkwiani zaskakuje nie tylko nieprzewidywalnym zakończeniem, lecz też szeregiem wniosków, jakie płyną z lektury. "Nie waż się" jest książką o przyjaźni silniejszej niż choroba, o kobiecie, która postanawia ratować własną przyjaciółkę wbrew lojalności i jej woli. Na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń. "Nie waż się" budzi tęsknotę za przyjaciółką, jaką jest Brygida. "Nie waż się" to debiut wybitny. Napisany świeżym, soczystym językiem, prawdziwy i mocny. Historię poznajemy z perspektywy Brygidy, która przez cały czas zwraca się do nas bezpośrednio, jakby opowiadała historię własnego życia i przyjaźni z Agatą. Podczas lektury miałam wrażenie, że oto spotkałam się z dobrą znajomą przy kawie i wysłuchuję jej zwierzeń. Przywiązałam się do tej lektury i ciężko było mi pożegnać się z jej bohaterkami, kiedy opowiadanie dobiegła końca. Dla mnie - dziesięć na dziesięć.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!