Czytaj więcej:
Nie odpuszczę okładka

Średnia Ocena:Nie odpuszczę

Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała kolejną sprawę – która może ją przerosnąć. Zabójca zabija młode dziewczyny w sposób charakterystyczny dla mordercy jej siostry. Sawicka ma pewne podejrzenia i mówi o nich komisarzowi Michalskiemu. Ten zaczyna badać sprawę zabójstwa Moniki Sawickiej. Podobieństwo do aktualnych zbrodni jest ewidentne. Lecz grzebanie w przeszłości sprowadza na niego poważne kłopoty i lepiej by było, gdyby się wycofał. Gabriela nie zamierza jednak odpuścić. Komu zależy na zatuszowaniu sprawy sprzed lat? Czy trauma, którą nosi w sobie Sawicka, sprawi, że prokurator przekroczy granice prawa? W drugim tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej atmosfera wokół niej i Michalskiego jeszcze bardziej się zagęszcza. Tym razem Sawicka, zawsze tak profesjonalna, może nie zachować zimnej krwi... Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Nie odpuszczę
Autor: Brzezińska Diana
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nie odpuszczę pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nie odpuszczę Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nie odpuszczę PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • agga

  Słowo daję, nie wiem jak Michalski z nią wytrzymuje… Prokurator Gabriela Sawicka nie zwalnia tempa. Nie poskramia również języka i nie powściąga zachowania. Jest jeszcze gorsza niż w tomie pierwszym. Z zewnątrz, dla świata, suka jakich mało (jakich nie ma), a w środku krucha jak porcelanowa lalka. Jeszcze kurz nie opadł po tym, jak w poprzednim tomie Gabi brawurowo zwyciężyła sprawę Madury-Zajączkowskiej, przez co wpakowała się w kłopoty, a już po Szczecinie grasuje zabójca młodych kobiet. Jego zbrodnie do złudzenia przypominają zabójstwo, którego trzydzieści lat wcześniej ofiarą padła starsza siostra Gabrieli, a ją samą, wtedy sześciolatkę, z nieznanych przyczyn zabójca oszczędził. Tym razem prokurator Sawicka nie zamierza odpuszczać. Z pomocą własnych wiernych piesków, Michalskiego i Klimka, zamierza nie tylko rozgryźć sprawę mordercy młodych kobiet, lecz również, a może przede wszystkim zadość uczynić nieżyjącej siostrze i samą siebie uwolnić od traum. A wszystko to za wszelką cenę, nie bacząc na konsekwencje, działając poza prawem. Moim zdaniem, Diana Brzezińska z każdą kolejną książką staje się coraz lepsza. Styl autorki ewoluuje, staje się swobodniejszy. Akcja powieści jest skondensowana, z minimalną ilością opisów, a te które są, stanowią pewien niezbędnik do zrozumienia historii. Bohaterowie zachowują wszystkie cechy, którymi autorka obdarzyła ich w tomie pierwszym. Wyjątkiem może być tutaj Michalski, który na skutek pewnych okoliczności opuszcza ramy swojej prawości, lecz wnioskując z fabuły, jest to zamierzone działanie autorki. Fabuła opiera się na podobnym schemacie jak w tomie pierwszym. Jest zbrodnia a także mozolne dochodzenie do wykrycia sprawcy i jej wyjaśnienia. Wielokrotnie tropy są mylone, pojawiają się luźne nitki przypuszczeń, domniemań, mnóstwo ślepych uliczek, aż do zaskakującego finału. Przyznam, że „Nie odpuszczę” kończy się brawurowo. Czy wiarygodnie i możliwie do zajścia? Cóż…, w ebookach możliwe jest wszystko, więc tego nie oceniam. Inna rzecz, że ostatnie strony były emocjonujące, idealnie pokazywały, że w imię miłości, lojalności i zemsty człowiek jest w stanie zrobić naprawdę wiele, nie odpuszczać do końca, stawiając na szali samego siebie. Jak zwykle u Diany, aspekty psychologiczne odrywają istotną rolę. Analizowanie motywów sprawcy, wgłębianie się najczarniejsze zakamarki jego duszy i rozbieranie na czynniki pierwsze wszystkich jego ułomności, zboczeń i dewiacji. Tym razem nie upiekło się również samej Gabrieli. Ją też poddano psychoanalizie i przyznam, że wg mnie jest to najbardziej absurdalny rozdział w powieści. Po prostu nie wiem, czy taki rodzaj psychoterapii, uwzględniając wzajemne relacje terapeutki i pacjentki a także ich wspólną, niezbyt chlubą przeszłość, jest moralny i etyczny. Warto było czekać na tę powieść. Mam nadzieję, że kolejne spotkanie z tą okropną prokuratorką nastąpi równie szybko.

 • Czytam_bez_wstydu

  Drugi tom serii o niepokornej prokurator Gabrieli Sawickiej trafi do Was już 1 czerwca. Ja już jestem po lekturze i muszę przyznać, że było... intensywnie. Przede wszystkim fabuła była intensywna. Szczecin zyskał nowego seryjnego zabójcę, który w brutalny sposób morduje młode blondynki. Jednak miejsce znalezienia jednej z ofiar jest znamienne. Dokładnie w tym samym lesie, trzydzieści lat temu, została zamordowana Monika Sawicka, starsza siostra Gabi, a ona sama dotkliwie zraniona. Komisarz Michalski podejmuje się pomocy przy uzyskaniu informacji na temat morderstwa Moniki. To może się okazać wyjątkowo trudne, ponieważ ktoś bardzo stara się zatrzeć ślady, ukryć dowody, a sprawa została zamieciona pod dywan i przez trzydzieści lat pozostawała nierozwiązana. Biedy napyta sobie zarówno on jak i Gabi. Jednak zacięcie i determinacja tej dwójki nie pozwoli na odpuszczenie. Nie spoczną dopóki nie rozwiążą bieżącej sprawy jak i tej sprzed lat. Intensywne były również postacie, zarówno pierwszo, jak i drugoplanowe. Gabi to istna zmora dla przełożonych, ponieważ nie wykonuje ich poleceń, dla podwładnych, ponieważ nie przebierając w słowach rozstawia wszystkich po kątach, dla rodziny, ponieważ nigdy nie słucha rad. Jednak czy ta sprawa nie doprowadzi do złamania twardej psychiki dziewczyny i da radę nie odpuścić? By dopaść mordercę siostry została prokuratorem. Co się stanie jeśli już go złapie? Czy nie straci motywacji? Michalski jest opanowany, stateczny, sumienny. W pełni oddany pracy, jak i przyjaźni. Czy ta sprawa będzie warta tego, by postawił wszystko na szali? Cała akcja książki była intensywna. Wydarzenia następowały jedno po drugim nie dając czytelnikowi na chwilę oddechu i nie pozwalając na odłożenie książki przed przewróceniem ostatniej strony. Nawet moje tempo czytania musiało być intensywne. Inaczej by się po prostu nie dało. Całość została spisana jeszcze lepszym stylem, niż wcześniejsze powieści Autorki. Choć sama nie wiem jak to możliwe 🤷🏼‍♀️. Co najważniejsze, nie jest to ostatni tom serii, dlatego już wyglądam na horyzoncie następnego. Za możliwość przedpremierowego zrecenzowania tomu dziękuję wydawnictwu Otwarte, a Autorce za doręczenie całej gamy buzujących emocji.

 • aniakulig

  PREMIERA 01. 06. 2022 "- Rodzice po prostu mnie nieźle wychowali - objaśnił Michalski. - Jestem nauczony uczciwości, cierpliwości, szacunku i niesienia pomocy kobietom. To moje brzemię. - Nie jestem damą w opałach. - Damą na pewno nie, lecz klnącą jak szewc dziewczyną mającą masę problemów, z którymi nie potrafisz sobie poradzić, to już bardziej - odparł Michalski." ⠀ Koleżanko, jesteś z tych, które nie używają niecenzuralnych słów, czy raczej z tych, gdzie takie słowa są na porządku dziennym? Kolego, czy dziewczyna przeklinająca Ci przeszkadza? Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie rzucił soczystym wyrazem! ⠀ Po przeczytaniu "Nie dopniesz swego" moje myśli cały czas uciekały w stronę prokurator Sawickiej. Byłam bardzo interesująca Jej dalszych losów, szczególnie po ostatnich stronach tamej powieści. Autorka i tym razem daje nam mnóstwo niezwykłych chwil z bohaterami, lecz mam wrażenie, że tym razem jest nieco spokojniej, co wcale nie jest złe. Tym razem Gabriela Sawicka będzie musiała stanąć oko w oko ze własnymi demonami. Zabójca bowiem, który zabija młode kobiety, robi to w sposób charakterystyczny dla mordercy jej starszej siostry - Moniki. Wspomnienia które wracają, cieniem kładą na życiu Pani prokurator, która nie zamierza odpuszczać, bowiem od kilkudziesięciu lat ma jeden cel - za wszelką cenę dorwac zabójcę siostry. Główna bohaterka dzięki się własnymi przemyśleniami z Michalskim. Ten, grzebiąc w starych aktach odkrywa pewne fakty, które powodują dużo nieprzyjemnych sytuacji. Ktoś ewidentnie nie chce, by sprawy zostały wyciągnięte na wierzch. Komu może na tym zależeć? Jaką cenę będzie musiała zapłacić Sawicka, by doprowadzić sprawy do końca? O tym możecie przeczytać oczywiście w tej wciągającej lekturze!

 • Betka666

  Gabriela Sawicka nie pozwala o sobie zapomnieć. Wraca z kolejną trudną sprawą, która tym razem dotyczy jej osobiście. Jest jeszcze bardziej zdeterminowana, bezwzględna i nie cofnie się przed niczym, bez względu na konsekwencje. Także i tym razem w śledztwie pomagają jej Michalski i Klimek. Śledztwo jest wyjątkowo intrygujące, a kolejne zdobyte info coraz bardziej zagęszczają atmosferę i powodują więcej pytań. Co więcej, twarda jak skała i zazwyczaj niewzruszona Gabriela musi stawić czoła demonom przeszłości, które teraz wypełzają na wierzch i nie pozostają bez wpływu na nią i jej działania. Diana Brzezińska po raz następny serwuje nam idealny kryminał z delikatnym wątkiem obyczajowym, który fajnie uzupełnia prowadzone śledztwo. Autorka ciekawie poprowadziła znajomość Sawickiej i Michalskiego, która rozwija się zupełnie inaczej, niż wszystkim od razu przychodzi na myśl 😉 Cała fabuła trzyma w napięciu, trudno przewidzieć kto jest sprawcą, kto kłamie i jaki ma w tym interes. Niespodziewanie okazuje się, że nikomu nie można ufać, a najlepsze jest oczywiście zakończenie. Wbiło mnie w fotel. Nie mogłam oderwać się od książki. Spędziłam z nią fantastyczny czas. Za każdym razem w powieściach Brzezińskiej zachwyca mnie połączenie zbrodni i niepokoju z ciętym mową bohaterów i tą nutką czegoś specjalnego, co jednocześnie sprawia, że opowieść jest lżejsza, nie przytłacza i nie jest ponura. Jaka ta książka ebook była dobra! Chcę więcej tych błyskotliwych dialogów i napięcia, które trzyma do ostatniej strony. To trzeba przeczytać!

 • bookdiary_kate

  Fabuła jest bardzo intensywna i emocjonalna. Podobało mi się pojawienie Ady i Krystiana Wilka choć dość okazjonalne. Gabriela Sawicka znajduje się w top moich ulubionych bohaterek. Ma w sobie zadziorność, bezkompromisowość i charyzmę, którą można by obdzielić drużynę piłkarską. Nie zawsze jej decyzje są racjonalne, nierzadko podejmuje je pod wpływem chwili. Tak również było w przypadku tej sprawy. Zagadka z pozoru dość łatwa, poprowadzona podobnym schematem jak w poprzedniej części, jednak wzbudziła moją ciekawość. Uważam, że wprowadzone niuanse policyjno – prokuratorskie wzbogacają całą fabułę. Dodatkowo autorka w tym tomie pokusiła się o sięgnięcie dalej, czyli psychologiczne zachowanie ofiary. Przeprowadzenie jej przez traumę i wyparcie. Na kolejną pochwałę zasługuje również postać komisarza Michalskiego. Idealnie równoważy „dzikie” zachowanie Sawickiej, wprowadzając pewny i nieustanny element, Jedynym moim maleńkim zarzutem są dosłownie 3 ostatnie rozdziały. Zupełnie nie tego się spodziewałam, poczułam lekkie rozczarowanie „lekkomyślnością” bohaterów. Dynamicznie kończąc, sądzę tę książkę za nieodkładalną, napisaną w idealnym stylu, naprawdę ciekawie wykreowanymi bohaterami. Pomimo, że końcówka nie zaskarbiła mojej sympatii, z niecierpliwością będę wyglądać kolejnego tomu. Żadne z trojga tego „uroczego” trójkąta nie powiedziało ostatniego słowa.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!