Nazizm. Struktura władzy okładka

Średnia Ocena:


Nazizm. Struktura władzy

Państwo narodowosocjalistyczne powstało w 1933 roku po przejęciu władzy przez Hitlera. Proces przejmowania władzy odbył się drogą ewolucyjną, choć podstępnie, frazesami przykrywano brutalne zawłaszczanie Niemiec przez jedną partię. „Jakie to szczęście dla rządzących, że ludzie nie myślą” – miał powiedzieć uśmiechnięty Hitler jako kanclerz Rzeszy wśród zaufanego kręgu współpracowników. Były późne lata trzydzieste XX wieku: ponad ulubionym domem wodza w alpejskiej wiosce Berchtesgaden świeciło wiosenne słońce, o którym już duża element Niemców „wiedziała”, iż zapala się rzekomo z woli „ich” Führera. Już niebawem jego poddani mieli wprowadzić w życie słowa ministra propagandy Goebbelsa: „pójść na wojnę – jak na mszę”, przynosząc piekło najpierw Europie, a później sobie samym. Żeby tego dokonać, musieli jednak być posłuszni na tyle, by nie cofnąć się przed żadną zbrodnią. Musieli nie myśleć. Myśleniem zajęły się struktury partyjno-państwowe. Z tej racji nierzadko słyszano potem na procesie norymberskim: „Myśmy tylko wykonywali rozkazy”.

Szczegóły
Tytuł Nazizm. Struktura władzy
Autor: Aftyka Waldemar
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Nazizm. Struktura władzy w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Nazizm. Struktura władzy PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Katarzyna Mosur

    W niniejszej publikacji Twórca wpisuje się w nurt dyskusji na temat nazizmu zarówno w odsłony historycznej, jak i współczesnej. Książka ebook o charakterze edukacyjnym napisana przystępnym mową . Wielokrotnie wykracza poza omawiany okres. Przewodnim wątkiem jest jednak ukazanie struktury władzy w III Rzeszy na jej najniższym poziomie. A także analiza ewolucji jej struktur. Publikacja godna polecenia, szczególnie zainteresowanych problematyką niemiecką.

  • Anonim

    Twórca zdołał zasadnie przedstawić jakimi sposobami posługiwał się faszyzm na najniższym szczeblu organizacji niemieckiego społeczeństwa i dlaczego ta zbrodnicza forma sprawowania władzy odnalazła tak masowe poparcie. (...) Twórca uzasadnił, że w strukturze faszystowskiej władzy i faszyzmu jako systemu ideologiczno-politycznego, w którym wojna, podboje i zagłada całych narodów stanowiły przesłankę gospodarczą i zarazem napędzały ją. Po prostu wojna stawała się siłą napędową niemieckiej gospodarki, która do ostatnich chwil Trzeciej Rzeszy wykazywała wielkie zdolności organizacyjne i produkcyjne. Wszędzie obowiązywała zasada wodzostwa odnosiło się to nie tylko do struktury władzy, lecz także gospodarki i obowiązywało od najniższych do najwyższych szczebli. Wkraczano również w sferę życia prywatnego. Na poparcie tego w książce pdf spotykamy dużo przykładów z dwóch omawianych powiatów. Jednym z nich jest miasto i powiat Głogów. (...)