Czytaj więcej:
Najbliższa rodzina okładka

Średnia Ocena:Najbliższa rodzina

Pewnego letniego dnia najgorszy koszmar staje się prawdą. Dramatyczna w skutkach pomyłka zniszczy o dużo więcej niż jedno istnienie. Leila Syed odbiera telefon, który na zawsze odmieni jej życie. Głos Andrew, jej szwagra, przepełnia panika. Max, siostrzeniec Leili, od rana powinien być w żłobku, lecz nie ma go tam. Tego dnia w ogóle tam nie dotarł. Leila czuje, jak jej serce przestaje na moment bić. To ona miała zawieźć chłopca, lecz zaaferowana kłopotami w pracy zapomniała. Pędzi na parking, gdzie dociera do niej to, co zrobiła. Maluch został zamknięty w jej samochodzie na trzy godziny w najgorętszy dzień roku. Rozpoczyna się burzliwy proces. Sąd usiłuje odpowiedzieć na pytanie: czy śmierć chłopca była karygodnym zaniedbaniem, czy kryje się za nią coś więcej? „Najbliższa rodzina” to porywająca, wstrząsająca i pełna napięcia powieść, która sprawi, że nie odłożysz jej aż do ostatniej, zapierającej dech w piersiach strony.

Szczegóły
Tytuł Najbliższa rodzina
Autor: Abdullah Kia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mova
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Najbliższa rodzina pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Najbliższa rodzina Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Najbliższa rodzina PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Rude Kadry

    Macierzyństwo… poświęcono mu dużo uwagi w literaturze i sztuce, lecz nigdy nikt do końca pojął siły matczynej miłości. Co nieosiągalne dla głowy, serce przyjmuje bezwarunkowo, bez pytań. Wiecie, że kobieta, która straci męża, nazywana jest wdową, a dziecko, gdy traci matkę nazywane jest sierotą? Oczywiście, wie to każdy. Nie ma jednak określenia na matkę, która utraciła dziecko… I właśnie to nienazwane, najboleśniejsze, stało się główną osią fabularną powieści Kii Abdullah: macierzyństwa bolesne, niespełnione, utracone. Gdy umiera dziecko, cały świat, jakby stanął w miejscu. Ile bólu i szoku przynosi śmierć małej istotki. Z tą niewyobrażalną tragedią spotyka się rodzina Leili Syed, a co gorsze, to właśnie ona przez nieuwagę zostawiła własnego siostrzeńca w rozgrzanym aucie, w najgorętszy dzień roku. Kia Abdullah nie brała jeńców: na kartach „Najbliższej rodziny” już od pierwszych stron czytelnik mierzy się z olbrzymim żalem, traumą i niczym nieuzasadnioną, zupełnie niepotrzebną śmiercią. Gdy śledztwo nabiera tempa, tym więcej czynników wychodzi na jaw, a podjęte przed bohaterów decyzję zdają się mieć sens, lecz czy na pewno? Czy Leila jest naprawdę przysłowiową „królową lodu”, dla której kariera była ważniejsza od życia synka siostry? Czy można było uniknąć tej tragedii? Emocjonalna ruletka, tragiczne konsekwencje, niewyobrażalna strata – autorka w swej powieści porusza tematy trudne i bolesne. Wzajemne oskarżenia, burzliwy proces, czy ta ta dramat na pewno była tylko nieszczęśliwym wypadkiem? Dylematy moralne zawarte w „Najbliższej rodzinie” sprawiły, że w mojej głowie kłębiło się setki myśli. Jak? Dlaczego? Czy to możliwe? Poczynając od wyjątkowo dramatycznego początku, po zawiły proces sądowy, po samo zakończenie – Kia Abdullah żonglowała uczuciami czytelników, by podkreślić tragiczny oddźwięk powieści. „Najbliższa rodzina” to tytuł, który wzbudza silne emocje, wyjątkowo bolesne i trudne. To kij w przysłowiowe mrowisko, długa polemika ponad wyborem mniejszego zła – lecz czy da się wybrać? Moja silna reakcja na tę książkę sprawiła, że prędko o niej nie zapomnę. Poruszyła najczulsze struny mojej duszy, wywołała łzy i dużo skrajnych emocji. Dla fanów thrillerów prawniczych i powieści, które poruszają tematy trudne tematy, jest to książka ebook idealna. Zdecydowanie zalecam przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!