Czytaj więcej:
Naga cytra okładka

Średnia Ocena:Naga cytra

Następna po Cesarzowej wielowątkowa opowieść historyczna Shan Sy, której akcja toczy się na początku IV w. i pod koniec VI w. Galeria idealnie narysowanych, wyrazistych i różnorodnych postaci. Barwny fresk historyczny i obyczajowy, w którym autorka ukazuje życie biedoty i bogaczy, pokazuje piękno arystokratycznej etykiety, dworskich rytuałów i obyczajów. Na początku IV w. młoda dziewczyna z arystokratycznego rodu została uprowadzona przez wojownika o imieniu Liu. Choć zdobył ją siłą i był niskiego pochodzenia Młoda Matka została jego wierną towarzyszką. Dzieliła z nim trudy życia i stopniowo razem wspinali się po kolejnych szczeblach drabiny społecznej. W końcu ambitny Liu został cesarzem i założył nową dynastię a Młoda Matka cesarzową. Wkrótce Liu zmarł a cesarzowa schroniła się w buddyjskim klasztorze. Żyła tam spokojnie przez dwadzieścia lat aż do czasu gdy oskarżona o spisek została zmuszona do popełnienia samobójstwa.Pod koniec VI w. Shen Feng wybitnie uzdolniony lutnik pomaga przyjacielowi zakochanemu w mniszce z buddyjskiego klasztoru zdobyć pieniądze. W tym celu postanawiają ograbić grobowiec pewnej arystokratki. Nie znajdując bogactw kradną wieko trumny wykonane z wyjątkowego drewna. Materiał doskonale nadaje się na cytrę. Shen Feng ucieka na statek rzecznych piratów, towarzyszy mu widmowa cudowna kobieta, której duch wniknął w wieko trumny i którą Shen przywołał z powrotem na świat. Zakochał się w niej bez pamięci. Nikt inny jej nie widział lecz Młoda Matka wiernie mu towarzyszyła.

Szczegóły
Tytuł Naga cytra
Autor: Sa Shan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Naga cytra pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Naga cytra Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Naga cytra PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • justyna

  Daleki Wschód, a dokładnie Chiny, zagadkowy tytuł z cytrą - niecodziennym instrumentem, cudowna okładka – oto co sprawiło, że uznałam to zestawienie idealne. W trakcie czytania trafność wyboru potwierdzała się strona po stronie. Ta trudna opowieść trudnego do określenia gatunku przesycona jest poetyką, barwnym językiem, plastycznymi obrazkami stworzonymi ze słów, z subtelnością i delikatnością, jakich mało. Prócz fragmentów fantastyki i magii Shan Sa wprowadza tło historyczne i kulturowe zamierzchłych Chin a także prezentuje bogactwo zwyczajów i tradycji. Tworzy ciekawą przeplatankę składającą się z dwóch opowieści, z których każda ma własnego głównego bohatera. Opowieści te są umiejscowione w okresie dzielącym je o około dwieście lat.Cytra - symbol tego, co w życiu cenne – rodzinnych wspomnień , miłości, historii, tradycji, lecz również tego co w życiu nieuchronne - bólu i samotności, przyciąga i czaruje. Dałam jej się zaczarować kompletnie. Wam oferuję to samo.

 • Karolina.Gajewicz

  Przenieś się do świata malowniczych i cudownych Starożytnych Chin. Przeżyj przygodę wraz z bardzo urodziwą Młodą Matką a także z młodym lutnikiem o imieniu Sheng. Na początku tej książki poznajemy Młodą Matkę, która rodzi dzidziuś w powozie podczas ucieczki z niebezpiecznego miejsca. Jak potem się okazuje ta wysoko urodzona młoda kobieta zaledwie 16 letnia żyjąca w IV n.e. została porwana z rąk narzeczonego przez młodego wojownika wywodzącego się z chłopskiej rodziny. Facet ten jest bardzo podstępny i zaradny. Wraz z żoną zaczyna się wspinać po drabinie społecznej, nie zważając na krzywdy, które dotykają jego małżonkę a także pozostałych członków rodziny. Dla swego zysku nie powstrzymuje się przed niczym. Młoda małżonka pozostaje przy nim do końca jego dni, mimo iż nie czuje się szczęśliwa. Własne smutki topi w muzyce grając na cytrze, która jest instrumentem samotników.

 • Miqa

  „(…)cytra nie jest instrumentem muzycznym. To dar niebios…”Cytra jest to dawny, ludowy instrument muzyczny o płaskim pudle rezonansowym. Posiada struny, gra się na nim szarpanymi ruchami.Shan Sa, chociaż narodziła się w Pekinie, obecnie tworzy i mieszka w Paryżu. Wszystkie jej powieści są więc tłumaczone z francuskiego. Mimo to, pisarka utrzymuje własne książki w konwencji kultury chińskiej, co czyni je ciekawszymi i bardziej unikalnymi. „Naga cytra” to książka ebook pełna magii i wplecionej w fabułę powieści, historii Chin.Nie zabraknie tu także wielu barwnych opisów miejsc i wydarzeń, a dzięki zabiegowi retrospekcji opisana historia staje się jeszcze ciekawsza. Bohaterowie powieści są bardzo precyzyjnie wykreowani. Ich historia wciąga i budzi w czytelniku dużo emocji. Warto też zwrócić uwagę na okładkę, której stonowane kolory i świetne fotografia ukazujące kobietę z głównym rekwizytem książki, naprawdę przyciągają wzrok.

 • Anna Jurczyk

  „Naga cytra” ma delikatność jedwabiu i porcelany, siłę i giętkość bambusa a także wdzięk motyli fruwających ponad rzeką Jangcy. To dwie równolegle poprowadzone historie osób, które rozdziela niemal dwieście lat, a łączy miłość do muzyki i do gry na cytrze. To opowiadanie o marzeniu o bliskości, która dla Niej urzeczywistnia się po śmierci, a dla Niego staje się snem na jawie.Pisarstwo narodzonej w Pekinie Shan Sa jest pełne zarówno wyrafinowania, jak i konkretu. Cechuje je dogłębna znajomość rodzimej chińskiej kultury, tradycji i historii a także harmonia w łączeniu jej z dziejami fikcyjnych bohaterów. Autorka przytacza całe tło obyczajowe - od sposobów bycia chińskich arystokratów, ich intelektualnych zabaw po dworski ceremoniał, opowieści o duchach, zamierzchłych królach, egzotycznych północnych plemionach a także legendy.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!