Czytaj więcej:
Nadzieja okładka

Średnia Ocena:Nadzieja

Lilianę poznajemy, gdy jako mała, samotna dziewczynka wędruje przez las, szukając miejsca, gdzie będzie bezpieczna i szczęśliwa. Zamiast Arkadii znajduje rannego Aleksieja, syna sąsiadki, który od tego dnia staje się najserdeczniejszym - i jedynym - przyjacielem. Dzieci dorastają razem, dzieląc się największymi tajemnicami i lękami. Niestety, los wkrótce je rozdziela i choć wydaje się, że ich drogi nigdy się nie skrzyżują, Lilianę i Aleksieja połączyły na zawsze dwa uczucia, silniejsze od przeznaczenia: miłość i nienawiść.Mężczyzna ciągle powraca do kobiety, mimo że ta potrafi jedynie go ranić. Ona, Lilith, jest jak ogień, on, jak ćma. Ona jak lód, on jak płomień. Miłość staje się obsesją, przeznaczenie – fatum, owładnęły obojgiem, a Liliana i Aleksiej nie potrafią, a może nie chcą się temu przeciwstawić. Pozostaje tylko Nadzieja…

Szczegóły
Tytuł Nadzieja
Autor: Michalak Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Termedia
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nadzieja pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nadzieja Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nadzieja PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Kaniuk

  Kim jest Katarzyna Michalak z pewnościom nikomu z was moi kochani nie trzeba pisać.Powieści tej wybitnej pisarki literatury kobiecej rozchodzą się jak świeże bułeczki, a coraz większe grono wiernych czytelniczek autorki z niecierpliwością oczekuje jej kolejnych dzieł.Zanim po raz pierwszy sięgnęłam po książkę Pani Kasi nierzadko zastanawiałam się na czym polega fenomen jej twórczości. Dzisiaj już to wiem. Jej książki wręcz hipnotyzują.Czyta się je z zapartym tchem. Jeśli raz weźmiecie książkę do ręki, to przepadliście z kretesem.Nie uda wam się jej odłożyć ani na chwilę do puki nie doczytacie do końca. Zapomnicie o jedzeniu, piciu, toczącym się w okuł was życiu,a chwilami nawet o oddychaniu.Jedną z takich właśnie ebooków jest książka ebook "Nadzieja".Jest to utwór o przyjaźni, pragnieniu miłości lecz też o smutku, bólu,osamotnieniu i tęsknocie.Ścieżki życia głównych bohaterów los, a może przeznaczenie splata kiedy oboje są dzieciakami Liliana ma 6 lat a Aleksander 8.Od dnia kiedy spotykają się po raz pierwszy stają się dla siebie bratnimi duszami.Życie obojga nie jest łatwe.Codzienność nie szczędzi im cierpień i upokorzeń od małego.Liliana jest wychowywana przez ojca i macochę.Przez całe własne dzieciństwo jest przez niego bita i upokarzana.Mężczyzna obwinia ją za śmierć matki.Aleksander jest sierotą wychowywanym przez ciotkę.Chłopiec staje się obiektem stałych drwin i szykan ze strony otoczenia i szkolnych kolegów, ponieważ jest"Ruskiem z Czarnobyla".Choć ciotka Anastazja bardzo miłuje własnego podopiecznego, nie jest w sranie uchronić dzidziusia przed złem,które go spotyka. Dzieci pocieszają się i wspierają,a chłopczyk stawia sobie za punkt honoru bronić przyjaciółki przed ojcem i każdym, kto zechce ją skrzywdzić.I tak się w istocie losy ale dziewczynka pomimo,że miłuje chłopca ponad życie wielokrotnie przysparza mu wielu cierpień...Drogi obojga rozchodzą się na kilka lat.Anastazja wraz z chłopcem wyprowadzają się do rodzinnego domku Nadzieja.Mimo upływu lat ich uczucia nie osłabły,a wręcz przeciwnie po latach samotności i tęsknoty lgną do siebie jak pszczoły do miodu.Choć miłość jaką Liliana, dorosła już dziewczyna darzy mężczyznę stale wydaje się destrukcyjna, a wręcz toksyczna oboje nie mogą,a może wcale nie chcą się ze sobą rozstać.Dokąd zaprowadzi ich to uczucie, czy znajdą ukojenie i spokój w miłości, czy wręcz przeciwnie być może właśnie ta miłość, która przyciąga jak magnez ich zniszczy...Lektura tej książki wzbudziła we mnie dużo skrajnych emocji.Raz byłam zła na bohaterów za ich takie,a nie inne wybory i decyzje,by w jednej chwili być urzeczoną siłą ich miłości.Czasami coś we mnie krzyczało:"Aleksiej odejdź od tej kobiety jej miłość tylko cię krzywdzi", by za chwilę myśleć "Nie zostawiaj jej,wróć i walcz o nią, przecież ona ma tylko ciebie". Kochaj mimo wszystko,bo to jest właśnie miłość.Książka jest REWELACYJNA!!!Moja ocena to:10/10Pozdrawiam,Agnieszka Kaniuk

 • Zuzanna Gasiuk

  "Nadzieja" wzruszyła mnie, jak jeszcze żadna z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek. Łzy lały się strumieniami, co w moim przypadku nie zdarza się często. Nie sądziłam, że tak bardzo mnie wciągnie, a jednak! Gratuluję autorce tak idealnej powieści i proszę o więcej!

 • Jadwiga

  Ksiazka o tresci smutnej, lecz takie jest czesto zycie. Warto przebyc droge wraz z boheterami ksiazki, bowiem nadzieja umiera ostatnia.J.B.

 • Tadeusz Sołtys

  Idealna książka! Gdy kończyłem ja czytać, to łzy płynęły mi z oczu. Jest to opowiadanie o miłości - wprawdzie ranionej, nieraz druzgotanej, a jednak takiej, która stale wraca. Nie przypominam sobie, aby jakaś książka ebook tak mnie poruszyła.

 • izabela

  Uwielbiam książki Pani Katarzyny tylko dlaczego one zawsze źle się kończą,dlaczego główny bohater umiera tak było w Nadziei, Bezdomnej ,Mistrzu, Zaciszu Gosi.Może już czas na szczęśliwe zakończenie.....

 • Natalia Zdziebłowska

  Gdybym wierzyła w bajki stwierdziłabym, że ta książka ebook napisana przez Panią Katarzynę, jest niemalże natchniona magią samą w sobie., Jest ona doskonałością w doskonałości. Jej rytm, niemalże serca, czułam gdy zagłębiłam się w niej całej do reszty. Sposób opisania wszystkich wydarzeń, gotuje czytelnikowi niezapomniane kilka godzin pięknej i przyjemnej lektury. Jej smak zaś, zostaje - a to Wam obiecuje- na całe życie. Ta wzruszająca opowieść wywarła na mnie pozytywne wrażenia i nieustanna się moją "przystanią". Bezpieczną ścieżką która ukazała mi, że moje nikłe (ależ duże jak myślałam) kłopoty są niczym, w porównaniu z rozpaczą bohaterów. Dziękuje pisarce że stworzyła taka książkę. Odkryłam i zrozumiałam dzięki niej dużo rzeczy -mam w życiu wszystko co mi potrzeba. Jestem szczęśliwa!

 • Andżelika Przybek

  Wyjątkowa opowiadanie o miłości, potarganiu uczuć, zaufaniu i odnajdywaniu siebie. To nie jest książka ebook na jeden wieczór, mimo iż czyta się jednym tchem. To książka ebook na lata. Pozostaje w nas, niczym blizna po oparzeniu. Lata PRL, restrykcyjne wychowanie tak bliskie wielu z nas. Do tego niesmak do wschodniej granicy, cóż nie bez przyczyny. A co za tym idzie, pokaleczone emocjonalnie pokolenie ludzi, którzy za wszelką cenę starają się tworzyć wokół siebie świeży lepszy świat, tworząc szczelny mur. I wychodzi, jak wychodzi. Podobnie jest z główną bohaterką. Jej poszukiwanie miłości odbywa się poza rodzinnym domem. Tym samym gmatwa się w codziennym życiu, uczuciach, przynależeniu do kogoś. Jedyną opoką jest On, chłopczyk który wkrótce zostaje mężczyzną. Jaka niemoc rozdzieli tych dwoje? Jaka siła pozwoli im przetrwać? Czy drogi, którymi postanowią podążyć będą właściwie?Tej pozycji nie zapomnicie.

 • kovu127

  Na początku poznajemy młodą kobietą, która w pośpiechu i determinacji ucieka. Nie wiemy przed kim ani dokąd. Wyrzucając do rzeki karty kredytowe, telefon i laptopa myśli tylko o jednym, jedynym bezpiecznym miejscu jakim jest zagadkowa "Nadzieja". Czytelnik zostaje na przemian zapoznawany z życiem dziewczyny od lat sześciu, przez burzliwy okres dorastania po dorosłość, a z pewnością każdy z tych etapów nie przynosi bohaterce niczego dobrego. Muszę przyznać, że etap dzieciństwa, latorośli i studiów został omówiony brawurowo zdecydowanie zachęcając do czytania. Niestety dalej było już gorzej. Autorka zdecydowanie przesadziła z ilością komplikacji życiowych głównej bohaterki, nie mówiąc już o dobitnym i okropnie przekombinowanym zakończeniu. Rozumiem, że seria z czarnym kotem ma być zupełnie inna niż dotychczasowe publikacje, lecz tak znaczna ilość tak ciężkich kłopotów w jednej książce pdf to zdecydowanie za dużo. Wielka szkoda, ponieważ dotychczasowa twórczość zachęcała do sięgania po kolejne. Ta nie.

 • Kruszynka

  Z twórczością Kasi Michalak zapoznałam się po raz pierwszy czytając erotyk sensacyjny pt. ,,Mistrz”. Z racji pozytywnych przeżyć podczas tej lektury, a zarazem skuszona mającą się pojawić ,,Bezdomną”, która będzie opowiadała o problemach kobiety, która wpadła w depresję poporodową, postanowiłam zabrać się za Serię z Czarnym Kotem i tym samym zaczęłam ,,Nadzieję”, która z pewnością jest inna, niż pozostałe pozycje autorki.Liliana nie miała łatwego życia. Po śmierci matki została tylko z ojcem, który pogrążył się w alkoholizmie. Miał skłonność do przemocy na młodszej latorośli. Nawet wprowadzenie się nowej małżonki Mari wraz z córką Elżunią nie zmieniło jego postępowania. Lilka nieustanna się kozłem ofiarnym, na którym wyżywał się za każde własne niepowodzenie i gorszy dzień w pracy. Dziewczynka z czasem nauczyła się być niewidoczna dla otoczenia. Rówieśnicy także nie interesowali się jej losem, bo dla nich była wyrzutkiem, jąkałą.

 • anulamat

  żal, zło, smutek, źle pojęte decyzje....nigdy nie czytałam smutniejszej książki

 • kasiam

  Świeża, pewnie następna bestsellerowa książka ebook , idealnej pisarki, spod ręki której wyszła pomiędzy innymi : Poczekajka, Rok w poziomce (ukochana), Powrót do poziomki, i dużo innych książek... Czasem mocno poszukiwanych przez czytelniczki.Pierwsze wrażenie olśniewające, cudowna okładka przyciągająca wzrok, nie mogłabym się powstrzymać w księgarni aby jej nie kupić.Nadzieja jest tym co trzyma nas przy życiu, daje kopa i pewnie w niełatwych chwilach jest lekiem na całe złoPrzeczytałam pierwsze dwa epizody wchłonęłam jak batonika czasem...Popłakałam się ponad losem małej 6 letniej Lilki, ponad tym jak jej ojciec pobił jej przyjaciela a ona jeszcze okłamała ojca przy nim i to jak była mała dziewczynką i 17 - letnią panną.Lilka zawiodłam własnego przyjaciela kilka razy, okłamywała, zdradzała, kłamała. Lecz w ostatnich chwilach jej życia to on jej pomógł, dał to wszystko o czym mogła marzyć,pragnąć. Po raz pierwszy czuła się kochana i miłowała prawdziwie... Są jak ogień i woda..

 • john smith

  Dziekuje Pani Kasiu!Poczulem sie jak bym sam tam byl, w trakcie czytania o zasadzce, cos niesamowitego, ciarki przechodzily mi po plecach.Dawno nie czytalem tak dynamicznego opisu, na paru kartkach stalo sie tak wiele.Jeszcze raz dziekuje serdecznie.

 • Pauli

  a książka ebook zapadnie Wam głęboko w pamięć, jeśli nie przeczytacie jej od razu "ciurkiem" to ze zniecierpliwieniem będziecie czekać aby usiąść i dalej śledzić dzieje bohaterów.Wiem, że tak będzie - ponieważ JA TAK MIAŁAM !!. Pierwszy element książki otrzymałam dzięki uprzejmości Kochanej Pani Autorki - no i możecie sobie wyobrazić ten niedosyt, kiedy skończyły się literki -aj aj...i co dalej ...co z Lilianą i Aleksiejem?? czy w końcu kobieta dojrzała? czy chwyciła szansę jaką dał jej los - czy znów ją zaprzepaściła?Ale może od początkuTa książka, to historia Aleksieja i Liliany. Aleksieja nie do końca akceptowanego przez otoczenie, odrzutka etnicznego, o wielkim, kochanym sercu i ułańskiej wyobraźni i Lilith, kobiety o ciężkim dzieciństwie, niechcianego dziecka, które dorasta borykając się z przemocą, poniżeniem i brakiem troski...niestety co rzutuje na jej wybory, myśli i czyny.Ech, powiem wam że Pani Michalak zaskoczyła mnie zupełnie. To książka ebook o miłości - jej poszukiwaniu, o lud

 • monique0907

  "Nadzieja" to pierwsza z ebooków Katarzyny Michalak w całkiem nowej serii "z czarnym kotem" i tak jak wcześniej seria poczekajkowa zapowiada się pełen sukces!!! Grono nieustannych czytelniczek będzie zachwycone a te kobiety które z twórczością pani Kasi znajomość dopiero zaczynają będą mile zaskoczone.Główną bohaterką "Nadziei" jest Lilianna. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. Nie spędzała beztroskich chwil na zabawie z innymi dziećmi. Była wyrzutkiem, samotną nieszczęśliwą dziewczynkąJej dzieciństwo nabrało barw, gdy poznała Aleksieja, sierotę z Czarnobyla, którym opiekowała się ciotka Anastazja. Gdy przeprowadzili się do wsi, odmienili życie małej Lili, zdobyła przyjaciela i mamę, była szczęśliwa. Najwspanialsze wakacje spędziła z nimi w maleńkiej chatce w górach o istnieniu, której wiedzieli tylko Aleks, Anastazji i Lilianna. Dużo razy, w chwilach załamania i smutku to do tych chwil wracała Lilianna pamięcią. Aleks stał się jej jedynym prawdziwym przyjacielem, powiernikiem a

 • sabtyr

  Myślałam, że Kasia Michalak mnie już nie zaskoczy. A jednak. "Nadzieja" to ogromna zmiana. Choć styl pozostał ten sam, to Autorka podeszła do tematu z olbrzymią powagą. Zamiast ciepła i humoru, które zawsze nam dawała, pokazała mały pazurek (na razie)! Tu jestem pod wrażeniem! Pierwszy raz pomyślałam, że być może zaskoczy nas jeszcze bardziej jakąś powieścią sensacyjną, bądź dobrym erotykiem. W tej powieści Autorka pokazała, że stać ją na dobre sceny erotyczne, mało tego potrafi pisać dobitnie, lecz z wyczuciem. Jestem zaskoczona, ale...z przyjemnością przeczytałabym coś jeszcze tylko z większą dawką sensacji...Teraz wiem, że Katarzyna Michalak potrafi! Może najwyższy czas dostrzec to, że jej powieści nie są tylko ciepłymi i optymistycznymi baśniami dla dorosłych?

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!