Czytaj więcej:
Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów okładka

Średnia Ocena:Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów

Przez całe lata nie wolno było o nich mówić. Równieżteraz nie dla wszystkich są bohaterami „wygodnymi”. Polacy wypędzeni przezbolszewików ze swych domów i małych ojczyzn na Kresach. Symbolem ich gehennyjest pociąg. Długi, upiorny, ciągnący się niemalże w nieskończoność. Wiozący ichbydlęcymi wagonami do piekła – w syberyjską tajgę i stepy Kazachstanu. Dlawiększości była to podróż bez powrotu.

Szczegóły
Tytuł Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów
Autor: Lewandowska-Kąkol Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fronda
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • alajan1

    zalecam Wszystkim to prawda o której nic nie wiedzieliśmy a naprawdę WARTO

  • Zaczytany w Książkach

    Tytuł: Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z KresówAutor: Agnieszka Lewandowska-KąkolWydawnictwo: FrondaLiczba stron: 252Data wydania: 1 sierpnia 2013Agnieszka Lewandowska-Kąkol jest muzykologiem a także dziennikarką. Przez piętnaście lat pracowała w redakcji muzycznej Polskiego Radia. Później wybrała drogę "wolnego strzelca" i współpracowała m.in. z pismami: "Tygodnik Kulturalny", "Poradnik Muzyczny", "Twoja Muza", "Przegląd Powszechny". Pisze teksty o muzyce artystycznej, jej twórcach i wykonawcach a także reportaże i opowiadania o tematyce współczesnej, a także historycznej. W swoim dorobku ma książkę "Dźwięki, szepty, zgrzyty".Język utworu jest lekki. Możemy poznać umiejętności autorki dotyczące prowadzenia wywiadów. Tu nie ma owijania w bawełnę. Osoby, które biorą udział w wywiadach mówią o tym, co się działo. Większość Rosjan chce o tym zapomnieć, jednakże My, Polacy powinniśmy o tym pisać.Najgorsze jest to, że człowiek potrzebuje miłości.Genezą całego utworu jest przybliżenie czytelnikowi czasów z II wojny światowej a także tego, co działo się po niej. Dowiadujemy się, jakie prace musieli wykonywać więźniowie, jak byli pomiatani, wyzywani, traktowani przez Rosjan. Żyli w bardzo niełatwej sytuacji. Sami musieli sobie ze wszystkim radzić, m.in. z zimnem i głodem. Siłą wcielano ich do wojska. Ci, którzy nie chcieli musieli lub przeżywać tortury lub zginąć."Cicho zrzec się, ofiarować,Cicho ból własny w sercu chować,Cicho jęki w niebo wznosić,Cicho skrycie łzą się rosić."Na okładce dominują barwy: czerwone, pomarańczowe i żółte. Na górze możemy zauważyć fotografia dzieci Stefani Hackemer. Na dole jest chyba jakiś list a także pociąg, który bierze wielki udział w książce.Bohaterami się osoby, które przeżyły II wojnę światową i nie boją się mówić o niej otwarcie. Poznajemy różnorakie historie, rodziny a także metody na przetrwanie.Jesteś Polką. Pamiętaj, że żaden wróg nie powinien zobaczyć twoich łez.Utwór jest na pewno bardzo emocjonujący. Muszę się przyznać, że w kilku momentach nudziłem się, jednakże według mnie każdy Polak powinien to przeczytać, żeby uświadomić sobie, że coś takiego działo się tak niedawno.Wolność należy się tym, którzy potrafią o nią walczyć.

  • Pastina

    Brutalna, pokazująca rzeczywistość, a jednocześnie bardzo autentyczna książka, w której zawarto wspomnienia i rozmowy autorki z Polakami, którzy podczas II Wojny Światowej zostali skazani na zesłanie. "Niewygodni" bohaterowie - tak ich nazywano. Choć zahartowani trudami wojny i przymusem życia w nieludzkich warunkach przetrwali, by dzisiaj opowiedzieć własną historię. Z każdej strony wylewa się żal, wyjątkowa odwaga i chęć życia. Nie ma w niej smutku. "Jesteś Polką, pamiętaj, że żaden wróg nie powinien zobaczyć Twoich łez".

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!