Czytaj więcej:
Na początku. Eseje o teorii inteligentnego projektu okładka

Średnia Ocena:Na początku. Eseje o teorii inteligentnego projektu

W poprawionym i poszerzonym wydaniu zbioru esejów matematyk Granville Sewell analizuje teorie Dużego Wybuchu i precyzyjnego dostrojenia praw fizyki, ze szczególnym uwzględnieniem ewolucji życia. Twórca wyjaśnia, dlaczego kłopot ewolucji jest zasadniczo odmienny i trudniejszy do rozwiązania od innych zagadnień, przed którymi stoi nauka, a także dlaczego coraz większa liczba uczonych zaczyna dostrzegać to, co dla laików było od dawna oczywiste: że włączenie teorii inteligentnego projektu do nauk przyrodniczych jest jedynym metodą na otrzymanie wyjaśnień, które najlepiej korespondują ze współczesnym stanem wiedzy przyrodniczej. Książka ebook zawiera rozmaite argumenty na rzecz teorii inteligentnego projektu, a także rozwija klasyczne twierdzenia, które już od dawna przemawiają za tym ujęciem. "Debata w sprawie inteligentnego projektu staje się coraz bardziej zaciekła... Dlatego miło jest znaleźć wyważone, przemyślane i głębokie omówienie zagadnienia, bez uprzedzeń i prób kompromitowania przeciwników. Pod tym wobec książka ebook Na początku Granville’a Sewella odniosła prawdziwy sukces." dr William A. Dembski, twórca książki "Wnioskowanie o projekcie” "W niniejszym tomie Granville Sewell dostarcza znakomitego i szerokiego komentarza do źródeł debaty w sprawie początków życia a także inteligentnego projektu... Sewell pisze w sposób jasny i przejrzysty o sprawach, które są nierzadko błędnie rozumiane. Jego omówienie zagadnienia entropii stanowi lekturę obowiązkową." dr Cornelius G. Hunter, twórca książki "Bóg Darwina. Ewolucjonizm i kłopot zła” Seria Inteligentny Projekt to pierwsza tak ambitna i bogata oferta na polskim rynku wydawniczym, w ramach której ukazują się książki dotyczące teorii inteligentnego projektu – Intelligent Design (ID). Autorzy zastanawiają się: czy różnorodność życia na Ziemi może być wyjaśniona wyłącznie przez procesy czysto przyrodnicze? Czy złożone struktury biologiczne mogły powstać drogą przypadku i konieczności, bez udziału inteligencji? Czy Ziemia jest tylko jedną z wielu niczym niewyróżniających się planet? Teoria inteligentnego projektu jest ogólną teorią rozpoznawania projektu. Rozpoznawanie projektu ma szerokie zastosowanie w takich dziedzinach nauki, jak kryminalistyka, historia, kryptografia, astronomia i inżynieria. Seria Inteligentny Projekt pokazuje, że koncepcja ID powinna być stosowana też w zagadnieniach pochodzenia i rozwoju różnorakich form życia, a także w próbie zrozumienia nas samych.

Szczegóły
Tytuł Na początku. Eseje o teorii inteligentnego projektu
Autor: Sewell Granville
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fundacja En Arche
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Na początku. Eseje o teorii inteligentnego projektu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Na początku. Eseje o teorii inteligentnego projektu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Na początku. Eseje o teorii inteligentnego projektu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • KaroID

    Interesująca książka. Twórca jest matematykiem, lecz ten zestaw jego tekstów został napisany przystępnym językiem. Powszechnie się twierdzi, że samoreplikujące się maszyny w przyrodzie - czyli, po prostu, organizmy - to efekt przypadku (mutacji) i doboru naturalnego. Lektura tej książki pokazuje, że nie jest to takie oczywiste.

  • Krzysiek

    Sewel w własnych rozważaniach ponad powstaniem życia na Ziemi przedstawia argumentację, która zachęca do samodzielnej refleksji ponad tą kwestią. Bardzo ożywcza lektura. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!