Na frontach I wojny światowej. Pamiętniki okładka

Średnia Ocena:


Na frontach I wojny światowej. Pamiętniki

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to pamiętnik porucznika Szczepana Pileckiego, który niemalże dzień po dniu zapisał własne działania i wrażenia najpierw z frontu karpackiego, później włoskiego. Szczególnie interesujące są refleksje młodego, wtedy dwudziestotrzyletniego człowieka, biorącego udział w krwawej wojnie. Druga element to wspomnienia porucznika Bolesława Skąpskiego z okresu upadku twierdzy Przemyśl, niewoli w Taszkiencie a także ucieczki, która trwała pół roku, i której trasa biegła przez Chiny, Stany Zjednoczone, Norwegię i Niemcy do Wiednia i w końcu – Krakowa. Ucieczka powiodła się dzięki stalowym nerwom, żyłce hazardzisty, wyjątkowej intuicji i optymizmowi Skąpskiego. Wspomnienia spisane są barwnie i z humorem. Książka wzbogacona została fotografiami, pochodzącymi głównie ze zbiorów rodzinnych a także mapami.

Szczegóły
Tytuł Na frontach I wojny światowej. Pamiętniki
Autor: Pilecki Szczepan, Skąpski Bolesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Na frontach I wojny światowej. Pamiętniki w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Na frontach I wojny światowej. Pamiętniki PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Halina Sikorska

    Bardzo interesująca publikacja. Będzie ich już coraz mniej. To pokolenie już wygasło. Inaczej czuje się historię jeżeli o niej opowiada naoczny świadek.