Czytaj więcej:
Mundra okładka

Średnia Ocena:Mundra

"Mundra" to zapis dziesięciu rozmów z położnymi. Najstarsza ma nad dziewięćdziesiąt lat i pierwsze porody przyjmowała podczas II wojny światowej, najmłodsza – dwadzieścia sześć i pracowała w szpitalu w Tanzanii. Należą do różnorakich środowisk, mają odmienne doświadczenia i światopogląd. Opowiadają o cudzie narodzin, o ogromnej sile, którą natura obdarzyła każdą matkę, lecz także o ciemnej stronie własnego zawodu – poronieniach, aborcjach, powikłaniach okołoporodowych, przemocy względem rodzących. Poruszają dużo aktualnych i kontrowersyjnych tematów – kłopot medykalizacji porodu, odejścia od natury, cesarskiego cięcia na życzenie czy zapłodnienia in vitro.To książka ebook o mundrości natury i kulturowej sile kobiety.

Szczegóły
Tytuł Mundra
Autor: Szwed Sylwia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mundra pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mundra Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mundra PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Magda lesniak

  Ksiazka bardzo fajna. Ciekawa. Dynamicznie się czyta. Polecam.

 • figa19

  Doskonała dla kobiet, które lubią tematyke okołoporodową lecz bez medycznych szczegółów. Idealnie prezentuje różnorakie czasy i kraje z perspektywy położnych :-)

 • Joanna Undziakiewicz

  Seria wywiadów z położnymi pracującymi na przestrzeni lat w Polsce - od czasów wojny po dziś. Bardzo poruszająca, ciekawie pisana, zabawna, chwilami nieco przerażająca, czyli taka, jak nasze położnictwo! Z jednej strony piękne, cudowne, wzruszające, ma również własną drugie oblicze. Autorka nie boi się pytać, położne chętnie odpowiadają. Książkę przeczytałam jednym tchem. Myśle że jest odpowiednia dla każdej kobiety, a przede wszystkim dla tych, które interesują się poloznictwem. Prezentuje mądrość dziewczyn na przestrzeni lat. Ładnie wydana, cena przystępna - polecam!

 • Truskawa000222

  książka, która pozwoliła mi poukładać sobie kilka rzeczy w głowie jeśli chodzi o moje być lub nie być w zawodzie - zalecam wszystkim, lecz szczególnie Położnym!

 • Agata Janczak

  swietne historie kobiet. bardzo pomaga zrozumieć swiat porodówek i pokonać strach

 • Daria Meljon

  Zalecam poloznym. Wszystkim, ktorzy chca poznac ten zawod. Jak i tym, ktorzy go nie znaja i nie doceniają. Super ksiazka. Wywiady z roznymi postaciami w tej samej dziedzinie. Lecz prezentuje rozne swiaty.

 • Agnieszka Czarska

  Poród to niezwykła chwila w życiu każdej kobiety. W Mundrej mamy różnorodność spojrzeń na to wyjątkowe wydarzenie. Każda dziewczyna jest inna i trzeba podejść do niej inaczej. To ciekawa książka ebook przede wszystkim dlatego, ponieważ opowiada o początkach nowego życia, niezależnie od czasów i okoliczności. Cudowna choć i chwilami mocna lektura.

 • Ewa Żołądek

  Książka, którą powinna przeczytać każda młoda kobieta. "Odczarowuje' naturalną rzecz, jaką jest poród.

 • Agnieszka Rzeźniczak

  To jest ksiazka, ktora powinna przeczytac kazda kobieta, bez wzgledu na to, czy spodziewa sie dzidziusia czy nie. Poprzez madrosc, dobro i doswiadczenie poloznych, ktore na co dzien widza najbardziej ukryte oblicza kobiet, wywiady ucza wrazliwosci, dojrzalosci lecz przede wszystkim zachecaja do zajrzenia wglab siebie, odnalezenia wewnetrznej sily, ktora kazda dziewczyna posiada. Mundra uczy solidarnosci z innymi kobietami, ktora jest jedna z podstaw spolecznosci ludzkiej od tysiecy lat, a dziś zostala niestety zatracona. Poza ta wewnetrzna warstwa, ksiazke czyta sie jak czasopismo - dynamicznie i przyjemnie, kazda z poloznych ma wyjatkowa historie do opowiedzenia, kazda jest inna, wspolna podroz z nimi jest fascynujaca i wzruszajaca. Moj egzemplarz przeczytalo juz piec kobiet, teraz czyta maz i nie moge sie doczekac jego recenzji :)

 • ka_ska

  każda przyszła mama powinna sobie przeczytać tą książkęmożna się dowiedzieć interesujących rzeczy na temat traktowania dziewczyn w szpitalach

 • urszula444

  Przeczytałam dopiero co i myślę, że po tą niezwykłą ksiązkę powinna sięgnąć prawdopodobnie każda kobieta, a przy okazji powinna podrzucić ją swojemu mężczyźnie. Temat jest niezwykły sam w sobie, lecz dodatkowo ujęto go w sposób poruszający. Wokół tematu porodu stale narasta dużo niepewności czy uprzedzeń. Nierzadko dziewczyny boją się rodzić, odczuwają strach przed tym, że nie będą otoczone właściwą opieką. Warto ten temat oswoić, ta książka ebook nieco w tym pomaga.

 • Attan

  Kupiłem tę książkę własnej znajomej, która spodziewa się dziecka. Miałem wrażenie, że może jej ta książka ebook coś da? Przestanie się stresować porodem czy coś takiego. Po kilku dniach jak skończyła czytać dostaje smsa o treści. "Wielkie dzięki za tę książkę. Dawno nie czytałem tak dobrej pozycji. Uspokoiłam się trochę po niej a także dowiedziałem wielu interesujących informacji, które przydadzą mi się". Także jeśli masz komu podarować tę książkę to nie czekaj :)

 • ancia

  Ksiązka przedstawia historie opowiadane przez położne z różnorakich zakątków świata. Niektóre są tragiczne inne bardzo wzruszająca i szczęśliwe lecz wszystkie łączy to, że przedstawiają cud jakim są urodziny dziecka, zupełnie nowego życia. Bardzo interesująca książka, która również przedstawia jak urodziny są traktowane w różnorakich częściach świata. Polecam.

 • Mary

  W tej książce pdf każdy temat poruszany jest bez ogródek i bez znieczulenia, a przecież w przypadku tematyki porodu, naszej seksualności czy ficzyczności i wszystkim co z tym związane nie da się uniknąć kontrowersji czy emocji. Przeczytanie tej książki dużo mi dało, o wielu zagadnieniach mówi się w sposób zwyczajny i zwyczajny. Bardzo polecam.

 • Kajkaa

  Jedna z najlepiej napisanych ebooków o cudzie narodzin dzidziusia i wszystkim co z tym związane. Wywiady i napisane wspomnienia paru położnych są próbą obudzenia dyskusji ponad fundamentalnymi sprawami towarzyszącymi narodzinom, rolą lekarzy i położnych. Dla mnie ta książka ebook to wymowny obraz stanu naszej cywilizacji, gorąco polecam.

 • Joanna Zaleńska

  Książka ebook jest niesamowita.Pokazuje to jak w ciągu tylu lat(bo aż od II w.ś) zmieniały się zarówno dziewczyny rodzące, położne jak i cały system. Książka ebook ukazuje różnorakie punkty widzenia co do porodu fizjologicznego, domowego czy również samej rodzącej. Jest to niezwykła książka ebook o znacznej wartości intelektualnej zawartej w tak niełatwej sztuce jaką jest wywiad. Autorka postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę i tylko należy jej pogratulować, że tak idealnie temu podołała. Jest to dla mnie książka ebook niezwykła również ze względu na moje obecne studia- niedługo sama zostanę położną i będę miała olbrzymi zaszczyt brać udział w cudzie narodzin :) Wszystkim zalecam tę książkę a zwłaszcza dziewczynom ponieważ kto nas lepiej zrozumie jak my siebie same? :)

 • Tania

  Niezwykła książka ebook w swej prostocie, zwyczajności i ...pięknie. Poruszająca z jednej strony, dotykająca najczulszych stron, ponieważ dotyczy w końcu jednego z największych cudów życia, a mianowicie narodzin. Każda z tych rozmów była dla mnie na własny sposób ważna, każda wniosła coś nowego. To swoisty hołd dla istoty kobiecości.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!