Czytaj więcej:
Mroki okładka

Średnia Ocena:Mroki

"Mroków" Jarosława Borszewicza nie można jednoznacznie sklasyfikować. Możemy ten utwór nazwać prozą literacką, tomikiem poezji czy wreszcie powieścią o mrocznej fabule… Lecz prawdopodobnie nie ma potrzeby szeregować tej książki, bo ta wyjątkowa forma literacka stale wciąga nas w dyskusję o sensie naszego istnienia, ponieważ „trzeba coś robić pomiędzy pierwszą a drugą datą… Pierwszą już znam. Drugą…” Borszewicz debiutował tą książką w Iskrach w 1983 r. i po wielu latach można śmiało stwierdzić, że przeszła ona idealnie próbę czasu. Czytelnik dynamicznie daje się wciągnąć w zawiłą opowieść, bo tak naprawdę bohaterem tej książki jest śmierć, którą my próbujemy tylko ułaskawić. „Benek mówi, że myśl o śmierci najlepiej zagłuszyć drugim człowiekiem. Lecz ja mu nie wierzę” - mówi narrator, który zmaga się ze własną samotnością, śmiertelnością i śmiertelnością najbliższych, który usiłuje jednak znaleźć nadzieję w miłości czy przyjaźni…

Szczegóły
Tytuł Mroki
Autor: Borszewicz Jarosław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mroki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mroki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mroki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Wyjątkowa..

 • Katarzyna Sałasińska

  Zalecam ! dynamiczna realizacja , prosto ,szybko i rzetelnie !

 • Aurelia Oleksiak

  Zanim sięgnęłam po Mroki poczytałam trochę o tej książce. Oczywiście nie chciałam poznać treści, byłam raczej interesująca ogólnych wrażeń i spostrzeżeń. Przeczytałam pomiędzy innymi, że to książka ebook wyjątkowa. Otóż po jej przeczytaniu była to pierwsza refleksja która nasunęła mi się na myśl. Mroki poruszają trudne, kluczowe tematy, obok których nie da się przejść ot tak, obojętnie. Element tego o czym opowiadają Mroki tkwi stale w mojej pamięci. Książka ebook ma wyjątkowy klimat, który autorowi udało się tak przedstawić że zostaje w fantazji czytelnika. Pozycja ta i zawarte w niej spostrzeżenia warte poznania i przemyśleń.

 • Ola Piech

  Psychologiczna, prosta książka. Cudowne wiersz i treści dla wszystkich. Książka ebook porusza kłopot z samobójstwem, nieszczęśliwej miłości i odnalezieniu samego siebie.

 • xwinczix

  uwielbiam, idealnie napisana, interesujący format, pochłania

 • Anonim

  Niesamowity klimat, jedna z moich ulubionych książek.

 • Aleksandra Męczyńska

  Płyta totalnie nie w moim guście. Niewiele ma wspólnego z Łoną. Duże zawiedzenie. Straszne bity.

 • MarlenAnia

  Kompozycja przyjemna do czytania, doskonała do przemyśleń i refleksji.

 • MarlenAnia

  Kompozycja przyjemna do czytania, doskonała do przemyśleń i refleksji.

 • Barbara Walczak

  Tej książki nie da się zdefiniować w żaden sposób. Jest pisana prozą, lecz w żadnym wypadku nie jest powieścią. Jest pisana wersami, lecz wcale nie jest utworem poetyckim. Najbardziej przypomina pamiętnik, w którym Borszewicz zebrał myśli, własne spostrzeżenia na temat śmierci i życia w ogóle. A jednak tak dużo zmienia po jej przeczytaniu - spojrzenie na dużo spraw, na rzeczy, które przemijają. Książka, którą można połknąć na raz, lecz mimo wszystko odczuwa się potrzebę delektowania każdym słowem, każdą myślą... ""Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić samobójstwo, nie umrzeć lecz przestać istnieć. Zamienić się w nic.""

 • Emilia

  Uwielbiam wracać do tego arcydzieła. Z przyjemnością zapoznałabym się z "Mroki 2". Mądrala zamknięty na kilkudziesięciu kartkach !

 • Anna Wróbel

  Idealna książka ebook świetnego autora, literatura obowiązkowa dla każdego fana Borszczewicza, niezwykła pozycja w domowej biblioteczce :)

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Widzimy partie tekstu pisane prozą, a jednak "Mroki" nie są powieścią. Patrzymy na słowa ujęte w wersy, ale wcale nie musimy czuć się jak czytelnik utworu poetyckiego. Dlatego książka ebook Jarosława Borszewicza nie jest przeznaczona dla wszystkich. Wymaga od czytelnika cierpliwości, wyrozumiałości i przede wszystkim wrażliwości. Trzeba mieć czas na oswojenie się z nią, ale także chęć na wejście w skomplikowany świat ludzkiego wnętrza. Wówczas pozornie chaotyczny zlepek przeżyć i sytuacji stanie się zrozumiały, a dużo osób odnajdzie myśli i stany identyczne z własnymi. Czytając poznamy opisy przeżyć, rozważania, rozmowy z bliską osobą, wspomnienia, sceny z tzw. życia i kolejne przemyślenia. Właściwie przychodzi skojarzenie ze strumieniem świadomości, lecz bardziej poetyckim, przesuwającym przed oczami fantazji refleksje budzące się w człowieku w każdej chwili istnienia. I najczęściej nie są to refleksje pogodne, proste do zaakceptowania przez odbiorcę. Dlatego książkę tę należy mieć w pobliżu, by sięgnąć po nią w chwili, gdy będziemy gotowi posiedzieć przy niej i poczytać bez pośpiechu.

 • eberga

  Mroki to jedna z tych lektur o których w żadnym wypadku nie da się zapomnieć, wrasta w umysł, zawiera w sobie tak dużo mądrości i prawd. Jest na tyle ponadczasowa, że warto polecić ją każdemu, niezależnie od wieku czy przekonań. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że ta książka ebook dużo zmienia, także nastawienie do niektórych spraw.

 • Jacek Dąbrowski

  Bardzo się cieszę, że Mroki zostały wznowione. Uważam, że jest to dzieło, które każdy powienien przeczytać obowiązkowo. Osobiście w ksiażce podoba mi się niestandardowe spojrzenie na świat autora, który porusza dużo dwuznacznych tematów dotyczących ludzkiego istnienia. Ja jestem zachwycony.

 • Dominik K.

  Zacząłem czytać nowe wydanie książki i porównuję ze starym wydaniem. Zastanawiam się po co te wszystkie zmiany, po co rzeczy dodane i te usunięte, i te zmienione. Ci którzy znają starą wersję niemalże na pamięć i dla których Mroki są kultowe będą zaskoczeni. Tak jakby oglądać słynny film w odsłony reżyserskiej.

 • Dominik K.

  Cieszę się że będzie nowe wydanie tej książki. Swój egzemplarz straciłem na rzecz znajomego pazernego pasjonata czytania. Teraz dla pewności kupię przynajmniej 3 sztuki :) Książkę ciężko sklasyfikować, ciężko odłożyć na bok choć czytanie czasem boli. To wielu z czytelników trafi jakby to był od dawna poszukiwany Graal. Wielu zmęczy ciężki, depresyjny klimat, odrażać będzie samolubność głównego bohatera wynikająca z kłopotów ze samym sobą. Uwielbiałem książkę otwierać na dowolnej stronie, przeczytać kilka zdań i odłożyć na bok. Wielbić będę kiedy zachłysnę się znów potokiem słów, kiedy będę przygnieciony tym ciężarem, kiedy będę dusił się jak smogiem trudnym klimatem poszczególnych gorzkich słów. Książka ebook o poszukiwaniu, samotności, niespełnionych miłościach, kruchości swojej jaźni, zagubieniu, niezrozumieniu, szaleństwie, rozpaczy. Wciąga i odrzuca. Potrafi wywołać uśmiech jak i żal, złość. Ja chcę ją czytać, chcę do niej wracać jak do żadnej innej... "Chciałem żyć pełną piersią. Lecz cóż... Mała okazała się ta pierś." Miłej lektury.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!