Mowa uczuć. Z dziejów powieści polskiej XVII i XVIII wieku okładka

Średnia Ocena:


Mowa uczuć. Z dziejów powieści polskiej XVII i XVIII wieku

Język uczuć to praca kluczowa i potrzebna. Stanowi ona kluczowy głos w dyskusji dotyczącej genezy i odrębności polskiej powieści nowożytnej. Jest przy tym erudycyjnym podsumowaniem wieloletnich badań samej autorki, jak i innych badaczy przywołanych w tekście. Wnikliwe obserwacje, dotyczące wyłaniania się polskiej powieści sentymentalnej, reprezentowanej w książce pdf przez Malwinę, czyli domyślność serca Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej a także Dziennik Franciszki Krasińskiej Klementyny z Tańskich Hoffmanowej – a więc realizacje z początków XIX wieku – zostały wtopione w szeroki kontekst komunikacyjny z uwzględnieniem oralnego residuum, towarzyszącego tym fazom piśmienności, czy również kategorii „pamięci tekstu” jako składowej kultury pamięci epok dawnych. Wzbogaca to całą książkę także o wartościowy wymiar teoretyczny. (z recenzji wydawniczej prof. Marka Prejsa)

Szczegóły
Tytuł Mowa uczuć. Z dziejów powieści polskiej XVII i XVIII wieku
Autor: Dziechcińska Hanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Mowa uczuć. Z dziejów powieści polskiej XVII i XVIII wieku w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Mowa uczuć. Z dziejów powieści polskiej XVII i XVIII wieku PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.