Czytaj więcej:
Mourinho. Anatomia zwycięzcy okładka

Średnia Ocena:Mourinho. Anatomia zwycięzcy

Kiedy Jose Mourinho zdał sobie sprawę jeszcze jako nastolatek, że nie będzie nigdy idealnym piłkarzem, zdecydował, że zrobi wszystko, by stać się najlepszym spośród światowych trenerów piłki nożnej. Obecnie wielu przyznałoby, że cel ten został osiągnięty – wliczając w to może nawet samego Mourinho, który nazywa siebie Tym Wyjątkowym.Od tłumacza i asystenta sir Bobby’ego Robsona w Barcelonie do zwycięzcy Champions League. Wspierany przez miliardy Abramovicha dokonał kilku genialnych transferów i poprawił grę paru graczy Chelsea. Rezultaty? W jego pierwszym sezonie zespół z Londynu wygrał zarówno w Premier League, jak i zdobył Puchar Carlinga.Patrick Barclay przeprowadził rozmowy z najbliższymi mu ludźmi, wliczając w to sir Bobby’ego Robsona i Louisa van Gaala, a także piłkarzy, żeby dociec co uczyniło z Mourinho chyba najlepszego obecnie piłkarskiego menedżera na świecie.

Szczegóły
Tytuł Mourinho. Anatomia zwycięzcy
Autor: Barclay Patrick
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mourinho. Anatomia zwycięzcy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mourinho. Anatomia zwycięzcy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mourinho. Anatomia zwycięzcy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ewelina

  Na próżno tu szukać zadowolenia wymagających gustów literackich, lecz nie o to tu chodzi :) dla wielbicieli - pozycja obowiązkowa. Ciekawa też z psychologicznego punktu widzenia

 • Thomas

  Historia dużego czlowieka, obdarzonego charyzmą i talentem szkoleniowym połączonym z umiejętnością wglądu w ludzką psychikę i sterowania poczynaniami ludzkimi na boisku i poza nim. Wyjątkowo frapująca opowiadanie o dużym marzycielu potrafiącym wcielić swe marzenia w życie, a także rzetelnie przedstawiająca profesjonalny świat europejskiego piłki nożnej z jego blaskami i cieniami.

 • Robert Znojek

  Fajnie napisana. Zalecam wszystkim wielbicielom pilki. Zero plotek i sciemy. Opinie innych dużych graczy.

 • Filip Nowicki

  Tematyką książki jest przedstawienie życie zarówno osobistego i rodzinnego jednego z najsłynniejszych i najbardziej docenianych współczesnych trenerów piłki nożnej Mourinho. Ksiażka zawiera dużo ciekawostek, o których dotej pory nikt nie wspominał do tego opatrzona jest zdjęciami, które ją urozmaicają. Zalecam

 • Neerbolit

  Książka ebook omawia postać jednego z najlepszych światowych trenerów piłki nożnej. Zawiera wiele faktów z życia osobistego i oczywiście trenerskiego a także dużo nieznanych mi do tej pory ciekawostek. Twórca zamieścił też wiele zdjęć, które nawiązują do poszczególnych elementów książki, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej interesująca. Cieszę się, że mogłem ją przeczytać. Polecam.

 • ADAM T.

  Mourinho jest jak wentyl przez który wdmuchiwane jest powietrze do świata piłkarskich mediów. Tak długo jest słynny jak długo będą żyć kontrowersje wokół niego i jego sukcesy. Postać występująca na wielu płaszczyznach, trenera, mediatora, mentora, tworzącego show, taktyka i poprzez pryzmat własnej osoby przedostająca świat piłki do świata pozasportowego. Czy warto zatem czytać?Jak sama nazwa wskazuje jest to anatomia. Czyli rozebranie na czynniki pierwsze. Czytamy więc o przeszłości, lecz tylko tej, która ukształtowała Mourinho jako trenera. Czytamy o pracy w kolejnych klubach piłkarskich, sukcesach, porażkach, etc. Jednak najważniejszą zawartością książki są przemyślenia, wiedza, pojedyncze zdania, które mogą coś wnieść do życia nie tylko osób związanych z futbolem, lecz również przede wszystkim spoza tego środowiska. Ponieważ Mourinho przemawia własną pracą właśnie nie tylko do świata piłkarskiego. Książka ebook ta nas uczy, że gdy robimy coś z pasją to wszystko jest pracą i jednocześnie nie jest nią nic. Mourinho „pracuje” więc podczas konferencji, treningów, spotkań, kolacji, czy dni wolnych. Uczy nas prawdziwej pasji i determinacji. Ponieważ życie pełne sukcesów wymaga po prostu dobrej formacji i taktyki.

 • olgusia23

  Bardzo zgrabnie napisana biografia, wiele ciekawostek związanych zwłaszcza z angielską piłką. Kilka informacji na temat warsztatu Mourinho. Nie wiem, czego oczekiwali od tej książki inni, lecz ja mam wrażenie, że dzięki niej "znam" Mourinho trochę lepiej. I o to mi chodziło. Zalecam serdecznie jej przeczytanie.

 • Pepe

  Mourinho, gdybyś tylko przez 2 lata mógł ćwiczyć Polską reprezentacje i wybrać piłkarzy do niej wedle własnego uznania. Wówczas na pewno mielibyśmy szansę wyjść z grupy J Lecz tak na poważnie ta książka ebook daje wiele do myślenia każdmu fanowi piłki nożnej. Przedstawia ona faceta, który z ekipa potrafi dokonać cudów i unieść ich do takiego poziomu, że zaczną wybrywać. Świentie się czyta i na pewno każdy wielbiciel piłki nożnej przeczyta z zainteresowaniem.

 • Erti

  Ten trener to prawdziwa legenda, każdy wielbiciel piłki go zna i ceni dzięki jego osiągnięciom. Ta książka ebook to jednak przede wszystkim opowiadanie o tym jak stać się człowiekiem praktycznie z żelaza. W jego biografii poznamy to co naprawdę myślał legendarny trener i z jakimi kłopotami musiał się zmagać. Naprawdę idealna lektura, też dużo się można z niej nauczyć.

 • Jacek Jankowiak

  Ma podejście do zawodników i za to go cenię. Potrafi zjednoczyć i utrzymać grupę we wspólnym celu. Super motywator. Super taktyk i trener. Czasem jest totalnie bezwzględny, jak teraz dla Maty w Chelsea. Książka ebook dla zorientowanych w temacie. Wiele nazwisk i odwołań do poszczególnych meczów. Od 3 rozdziału do końca czyta się dobrze. Mało z życia prywatnego, więc biografia to nie jest i nie powinna być odbierana jako taka. Tytuł książki stanowi o czym innym, struktura człowieka nastawionego na wygrana za wszelką cenę.

 • Qbsson88

  Początek przygody, z jaką miałem przyjemność poznać Jose Mourinho. Droga na szczyt od pracy z ojcem przez Barcelonę, Porto do Londynu. Niezmiernie lekko się czyta i wyobraża człowieka, który bywa zupełnie inny w telewizji, inny na treningach i w życiu rodzinnym. Początek, jako pierwsza w wydaniu polskim książka ebook o Jose daje nam inne wyobrażenie o JM, jako czołowym trenerze, autorytarnym, bezkompromisowym, medialnym, bardzo wymagającym etc. Początek przygody czas zacząć, kto czytał, ten wie...

 • amelia

  Książka ebook zasadza się głównie na pracy Mourinho w Chelsea.Jeśli komuś zależy na tym by zgłębić tajniki pracy The Special One w Realu Madryt to na pewno nie jest to najpilniejsza pozycja książkowa do przeczytania. Jednakże osoby zaintrygowane osobowością i charyzmą Mou wychodzącą poza ramy czasowe pracy w konkretnym zespole znajdą tutaj kilka smaczków i anegdotek na temat portugalskiego watażki, które oddają specyficzny klimat metodyki EGOmenadżera.Generalnie zalecam wszystkim tym, których Mou porwał swoią filozofią gry, taktyką i niebanalnością.

 • KRZYSZTOF

  Witam. Piłka nożna to moja pasja więc zawsze chętnie sięgam po takie tytuły, wcześniej przeczytałem świetną autobiografię Ibrahimovicia. Ta książka ebook jest bardzo słaba głównie z jednego powodu twórca w ogóle nie zamienił słowa z Mourinho pisząc ją (dlaczego objaśnia w przedmowie - musiałby się z nim dzielić kasą). Książka ebook jest bardzo ogólna omawia przebieg kariery Mou, co każdy kto się piłką interesuje na codzień wiedział wcześniej. Za mało rzeczy ciekawych, z wnętza szatni, klubu, dodatkowe wplecione zupełnie nie na temat opowieści o jakiś angielskich trenerach ciągnące się całymi stronami w wątku o pracy Mou w Anglii. Odnosłem następujące wrażenie o autorze: napiszę książkę o Mourinho (bo to super interesująca postać i napewno się książka ebook sprzeda) i zarobie dużó kasy, nie miał czasami czym wypełnić kartek więc pisał jakieś rzeczy nie na temat. CZekam na prawdziwą książkę o tym trenerze napisaną razem z nim albo przez niego samego - to będzie rewelacja. Nie zalecam

 • bebech12

  Idealna biografia, omówiona obiektywnie - pokazana dobre, jak i złe strony The Special One :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!