Mosty wstęgowe okładka

Średnia Ocena:


Mosty wstęgowe

Rozwój polskiej inżynierii mostowej w latach 1989–2016 to fakt bezsporny. W tym czasie zbudowaliśmy kilka tysięcy mostów różnorakich typów i opanowane zostały nowoczesne sposoby ich wznoszenia. Polscy inżynierowie starają się nawiązać rywalizację z czołówką projektantów europejskich. Potwierdzeniem tego jest wznoszenie nietypowych obiektów o złożonej strukturze. I tak w ostatnich latach powstała pierwsza w Polsce kładka taśmowa z betonu sprężonego w Lubniu, a następne projekty obiektów tego typu czekają na realizację. Wiszące mosty taśmowe z betonu sprężonego są ciekawą propozycją w odniesieniu do obiektów usytuowanych na terenach atrakcyjnych turystycznie. Uatrakcyjniają je głównie w sferze wizualnej. Niniejsza pozycja jest pierwszym w Polsce szerszym opracowaniem tego tematu i może być pomocną dla inżynierów a także studentów specjalności mostowej pragnących bliżej poznać specyfikę konstrukcji taśmowych z betonu sprężonego. Katedra Mostów i Kolei (do 2014 roku Zakład Mostów) Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej ma siedemdziesięcioletnią historię. Obecnie o pozycję Zakładu troszczy się już czwarte pokolenie pracowników. Naczelną dewizą Zakładu był zawsze ścisły związek badań naukowych i wdrożeń technicznych z dydaktyką. Zaangażowanie pracowników Zakładu na polu eksperckim, projektowym i realizacyjnym zaowocowało wszechstronnym doświadczeniem i bogatym archiwum, w którym zgromadzono dużo ciekawych, wartych upowszechnienia opracowań. Dziesięć lat temu postanowiliśmy udostępnić dorobek wrocławskiej szkoły mostowej, co zaowocowało pomysłem wydawniczym pt. „Wrocławska Seria Wydawnicza Inżynierii Mostowej”. Mieliśmy wtedy nadzieję wydawać rocznie przynajmniej jedną pozycję serii, która będzie dotyczyć aktualnych kłopotów polskiej inżynierii mostowej. Pragniemy, by poszczególne tomy były ściśle związane z praktyką inżynierską i równocześnie miały walor dydaktyczny. Seria adresowana jest do inżynierów i studentów pragnących poszerzyć własną wiedzę i umiejętności w zakresie najwieższych osiągnięć inżynierii mostowej. Przewidywaliśmy, że w serii wydawane będą głównie prace twórców ze środowiska wrocławskiego, lecz dopuszczamy możliwość wydawania też prac twórców z innych środowisk. Dotychczas w ramach Wrocławskiej Serii Wydawniczej Inżynierii Mostowej ukazały się: 1. Projektowanie stalowych kładek dla pieszych - II Wydanie 2. Obliczenia mostów z betonowych belek prefabrykowanych - II Wydanie 3. Modelowanie mostowych konstrukcji gruntowo-powłokowych 4. Modelowanie sprężenia mostów 5. Budowa konstrukcji gruntowo-powłokowych 6. Mosty betonowe wznoszone sposobem sekcja po sekcji 7. Ruchome obciążenia obiektów mostowych 8. Mosty łukowe w Polsce. Historia, współczesność, przyszłość 9. Mosty wstęgowe

Szczegóły
Tytuł Mosty wstęgowe
Autor: Biliszczuk Jan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: DWE Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Mosty wstęgowe w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Mosty wstęgowe PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.