Czytaj więcej:
Morze Niegościnne okładka

Średnia Ocena:Morze Niegościnne

•    Opowieść kryminalna osadzona na skraju starożytnego świata•    Główny bohater prowadzi śledztwo, które zmieni jego życie i bieg historii•    Jakub Szamałek, absolwent uniwersytetów w Oxfordzie i Cambridge, scenarzysta studia CD Projekt RED, zabiera Czytelnika w podróż po dzikich stepach antycznej Ukrainy. Leochares przybył do położonych ponad Morzem Czarnym miast Bosporu w poszukiwaniu spokoju i szansy na świeży start, z dala od wojen i wielkiej polityki. Po paru latach beztroski zostaje jednak rzucony wbrew swojej woli w sam środek spisku, który ma wstrząsnać całym starożytnym światem. W siedzibie władcy Bosporu zostaje zabity poseł prowadzący sekretne negocjacje. Leochares musi odnaleźć zabójcę, nim wieści o jego śmierci zburzą kruchy pokój i pogrążą greckich osadników w bratobójczej walce. Prowadząc gorączkowe dochodzenie, Leochares obnaża sieć pałacowych intryg, poznaje bliżej zagadkowe ludy zamieszkujące rubieże słynnego świata – i odkrywa, że jego małżonka zna się na prowadzeniu śledztwa nie gorzej, niż on sam. Jednak wspólne dochodzenie prawdy oddala ich od siebie, zamiast przybliżać, stawiając przyszłość z trudem uratowanego związku pod znakiem zapytania.

Szczegóły
Tytuł Morze Niegościnne
Autor: Szamałek Jakub
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Morze Niegościnne pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Morze Niegościnne Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Morze Niegościnne PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • miki34

  Następna (druga) element przygód detektywa (mimo woli) ze starożytnych Aten rzuconego tym razem na obrzeża ówczesnego obszaru kultury helleńskiej. Zagadka kryminalna pełna politycznych intryg i pełnokrwistych niejednoznacznych postaci. Obraz końca 'cywilizowanego' świata, słynnego prawdopodobnie tylko wyspecjalizowanym historykom. I choćby tylko dlatego warta przeczytania dla zainteresowanych. Lecz prawdopodobnie tylko dla nich. Jednak pozycja, którzy znają pierwszą (lepszą?) część. A i tak czekam na następną. Może prequel?

 • Lolko

  Bardzo interesująca powieść. Sięgnąłem po nią, bo zaintrygował mnie opis do niej. Jak się potem okazało nie tylko opis był dobry. Interesująca i wielowątkowa intryga, która trzyma w napięciu przez większość powieści to zdecydowane zalety tej książki. Komu mogę ją polecić? Przede wszystkim tym, którzy cenią sobie nieszablonowe dobre powieści kryminalne.

 • Marecki Marek

  Pierwsze spotkanie z twórczością Jakuba Szamałka sądzę za bardzo udane, a "Morze niegościnne" to jedna z lepszych powieści, jakie czytałem w ostatnim roku. Historia bardzo fajna, mocno wciągająca, połączenie kryminału i czasów starożytnych dodaje oryginalności. Bardzo niezła książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Polecam.

 • Alter

  Bardzo mi się spodobała ta książka. Przede wszystkim za ciekawą i złożoną fabułę a także interesujące postacie. Sam wątek główny dynamicznie mnie wciągnął i nie mogłem się od niego oderwać. Myślę, że wielbiciele kryminałów mogą spokojnie sięgać po tę powieść. W mojej ocenie zasługuje na solidne 4-/5. Pozdrawiam i polecam.

 • grze20

  Było to moje pierwsze spotkanie z Jakubem Szamałkiem i z malutką dozą zaniepokojenia zacząłem lekturę z myślą, że taki miks starożytność z kryminałem nie może być udany. nic bardziej mylnego, twórca jest naprawdę niezły, a kryminał wciągający. Z pewnością sięgnę po następne jego książki, a Morze niegościnne z pewnością polecam.

 • Anna Jurczyk

  Lubię książki, które mnie zaskakują, są czymś więcej niż tylko fantastyką, tylko romansem albo – jak to jest w przypadku „Morza Niegościnnego” - kryminałem. Podoba mi się, gdy twórca zadaje sobie trud, by urozmaicić fabułę, wyjść poza ramy gatunkowe. Gdy nęci czytelnika czymś więcej niż ciekawą intrygą i scenami trzymającymi w napięciu. Zresztą pisarstwo Jakuba Szamałka nie kojarzy się z trudem – jego sposób pisania jest płynny i niewymuszony, ciąg zdarzeń logiczny, a konstrukcja powieści harmonijna. Słowem - warto!

 • Magdalena Senderowicz

  Książka ebook na własne zalety i minusy, lecz jako całość pokazuje się całkiem nieźle. Na pewno jest to coś niepowtarzalnego i oryginalnego, a przynajmniej było dla mnie. Niezły pomysł, dobry potencjał, może minimalnie gorsze wykonanie, lecz twórca dopiero rozpoczyna własną przygodę z pisaniem, więc liczę na to, że będzie coraz lepiej. Ogółem nie uważam, że czas poświęcony tej lekturze był stracony, ponieważ czytało się ją całkiem przyjemnie. Ciekawi bohaterowie i fabuła, momentami nawet się wciągnęłam. Nie jest to pozycja górnych lotów, lecz wypada dobrze.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!