Czytaj więcej:
Moje życie przed tobą okładka

Średnia Ocena:Moje życie przed tobą

Lena właśnie rozstała się z chłopakiem. Chcąc zapomnieć o złamanym sercu, wyjeżdża do pracy na drugi koniec Polski, ponad morze. Przypadek sprawia, że staje się świadkiem porwania. Ofiarą jest syn lokalnego biznesmena. Porywacze nie robią kobiecie krzywdy, lecz podają jej substancję, która ma sprawić, że nie będzie niczego pamiętała. Oszołomioną Lenę znajduje ponad ranem w swoim ogrodzie starsza, samotnie mieszkająca kobieta, Malwina. Kobieta rzeczywiście niczego nie pamięta – ani tego, skąd się tam wzięła, ani nawet kim jest i jak się nazywa. Jedyną rzecz, którą ma przy sobie jest futerał ze skrzypcami… Marcin ma 28 lat i rozpacza na rzadką, nieuleczalną chorobę. Nigdy nie związał się na dłużej z żadną kobietą, nie chcąc obarczać nikogo ciężarem opieki, jakiej może wymagać w przyszłości. Kiedy jego babcia Malwina postanawia pomóc zagadkowej kobiecie ze skrzypcami, jest bardzo podejrzliwy. Czy Lena przypomni sobie, kim jest i dlaczego odnalazła się w ogrodzie Malwiny? Czy Marcin będzie w stanie jej zaufać? Czy tych dwoje pozwoli sobie na szczęście?

Szczegóły
Tytuł Moje życie przed tobą
Autor: Ziobro Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dragon
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Moje życie przed tobą pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Moje życie przed tobą Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Moje życie przed tobą PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Nie tylko oksiążkach

    Nierzadko się zastanawiałam, jak to możliwe, że twórca potrafi za pomocą słów w paru akapitach przenieść nas w dowolne miejsce na świecie. Jeśli tekst pisany jest z dużą wrażliwością, możemy poczuć też smaki, aromaty i usłyszeć dzięki z opisanych miejsc. Przeczytałam już wszystkie powieści Anny Ziobro, lecz właśnie ta ostatnia – Moje życie przed tobą, najbardziej wyostrzała zmysły. Poznając historię Leny, Marcina i Malwiny, słyszałam szum fal i melodię skrzypiec, czułam aromat kwiatów z wymarzonego ogrodu i ciepło domu, w którym każdy może czuć się bezpiecznie. Jeśli doświadczenie (…) nauczyło go czegokolwiek, to właśnie tego, że nie warto wyobrażać sobie przyszłych problemów, kiedy tych obecnych jest pod dostatkiem. Sięgając po książkę spod pióra autorki, możecie mieć też pewność, że nie otrzymacie banalnej historii, ale taką, która zdoła wzbudzić w Was empatię i sprawić, że na długo zaabsorbuje myśli. Na początku akcja toczy się spokojnie, lecz przychodzi taki moment, kiedy Lena staje przed niełatwymi decyzjami, kiedy jej poukładane uczuciowo życie, rozsypuje się jak domek z kart. Żeby nie zaprzepaścić założonych celów, wyjeżdża ponad polskie morze, gdzie w wyniku znalezienia się w niewłaściwym miejscu i czasie, zostaje pozbawiona wspomnień. Od tego momentu, kiedy Lena usilnie usiłowała je odzyskać, nie mogłam oderwać się od lektury – chcąc jak najszybciej dowiedzieć się, co poza grą na skrzypcach przypomni sobie kobieta i czy powróci do nieznanego życia przed utratą pamięci. W książce pdf pojawia się wątek medyczny, a w zasadzie dwa wątki, wymagające do napisania scen, wcześniejszego merytorycznego przygotowania. Pomysł na użycie substancji chemicznej i wykreowanie bohatera z rzadką chorobą, bardzo uniósł poziom tej opowieści i uczynił ją realną, ponieważ przecież w życiu nie ma oczywistych historii. To nie jest tak, ze w murach tego domu dzieją się wyjątkowe rzeczy. One dzieją się w głowie i sercu. Wyjątkowo pozytywnie, zaskoczyła mnie postać babci Malwiny: ciepłej, życzliwej i otwartej na każdą pomoc. W pachnącym kwiatami ogrodzie, przytulnym domu i przy przepysznym jedzeniu, uczenie się życia od nowa, przychodzi nadzwyczaj przyjemnie. A kiedy przeszłość nagle zapuka do drzwi Leny, to wcale nie znaczy, że będzie gotowa na poznanie własnej przeszłości. Moje życie przed tobą, to opowiadanie o poszukiwaniu własnego pochodzenia i usilnych próbach odzyskania wspomnień, lecz też o samoakceptacji, uczeniu się życia na nowo z podarowaną przez los chorobą. O potrzebie zaufania, przede wszystkim tego do siebie, lecz również o potrzebie zrozumienia i o nadziei, która pozwala przetrwać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!