Moje szerokie tory okładka

Średnia Ocena:


Moje szerokie tory

Bohaterka książki w przełomowym momencie własnego życia wspomina wydarzenia sprzed trzydziestu paru lat, z okresu jej studiów w ZSRR. Prezentuje codzienne obowiązki i rozrywki kolegów z roku a także studentów przybyłych z różnorakich państw i kontynentów. Wydarzenia przeplatane są opisami interesujących miejsc, które studenci mieli możliwość zwiedzić. Poruszona wspomnieniami dziewczyna nawiązuje kontakt z człowiekiem, który wówczas był dla niej kimś ważnym. Wirtualne spotkanie dwojga zupełnie różnorakich postaci uświadomi czytelnikowi, jak bardzo w ciągu ćwierćwiecza przeobraził się świat i zmienili ludzie.

Szczegóły
Tytuł Moje szerokie tory
Autor: Szuszek Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2018
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Moje szerokie tory w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Moje szerokie tory PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Recenzent

    Katarzyna Krawczyk 466 stron powrotu do przeszłości. Możliwość cofnięcia się do czasów szkolnych albo studenckich, z sentymentem, lecz też refleksją, jak bardzo czas i doświadczenia życiowe nas zmieniają. Anna Suszek napisała fenomenalną książkę, która lekko podważa teorię, że najszczęśliwsze chwile to chwile młodości. Z perspektywy czasu okazuje się, że nie wszystkie decyzje podjęte w młodości, były dla nas dobre, a ich konsekwencje mogą nas zaskoczyć nawet po 25 latach. http://dlalejdis.pl/artykuly/moje_szerokie_tory_recenzja

  • Waldeck

    Opowieść "Moje szerokie tory" ma charakter autobiograficzny. Autorka, Anna Szuszek omawia w niej wydarzenia ze własnego życia, powracając pamięcią do wydarzeń sprzed około trzydziestu lat. Wówczas to studiowała w ZSRR. Opowieść wzbudza dużo wspomnień z tamtych minionych lat i przypomina nieistniejące już państwo a także system realnego socjalizmu. To przywodzi refleksję na temat zmienności świata. Świat we wschodniej Europie uległ olbrzymim przemianom. Jak żyło się w ZSRR przed trzydziestu laty, jakie były kłopoty i marzenia ludzi, czym się zajmowali młodzi wtedy? Wszystko to ujawnia się nam w tej powieści. Niewątpliwie pozycja książkowa interesująca dla ludzi już w średnim wieku żeby mogli wrócić wspomnieniami do swej młodości lecz i dla tych młodych, którzy chcieli by poznać klimat tych minionych lat.

  • Recenzent

    Opowieść „Moje szerokie tory” przekona nas, że świat bezustannie się zmienia, a wraz z nim my. Główna bohaterka w przełomowym momencie swego życia odwoła się do wspomnień. Spróbuje przywołać zdarzenia sprzed trzydziestu lat. Ówczesna sytuacja zaczyna budzić tęsknotę. Sytuacje z okresu jej studiów w ZSRR zdadzą się wyjątkowo wyraźne. Całość dopełnią opisy wyjątkowo interesujących miejsc. Najpewniej naszą uwagę przykuje jednak inny wątek. Bohaterka spróbuje nawiązać kontakt z kimś, kto kiedyś znaczył dla niej bardzo wiele. Niestety w ciągu ćwierćwiecza wiele się zmieniło. Agata J.

  • Recenzent

    „Moje szerokie tory” - to opowieść obyczajowa opisująca ujęte w klamrę życie kobiety: młodość, czyli okres studencki a także zbliżającą się starość. Uwzględniając plan czasowy, autorka w sposób naturalny dzieli utwór na trzy części. Wydarzenia pierwszej części powieści dzieją się pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku na terenie istniejącego wtedy państwa: Związku Radzieckiego. Dwie kolejne części książki przedstawiają rozmyślania i wydarzenia z życia głównej postaci po-wieści – Anny, która jest teraz emerytowaną nauczycielką. Stara się ona odnaleźć w życiu po stracie męża i powraca do wspomnień. Jak potoczyły się dzieje bohaterów? Czy zachowali pamięć o łączących ich kiedyś uczuciach? Jak przemienił się świat w ciągu trzydziestu paru lat? Czy różnice w mentalnościach mieszkańców różnorakich kontynentów i odmiennych kultur pozwalają na swobodne komunikowanie się? Na te zapytania i dużo podobnych im znajdzie czytelnik odpowiedź w książce.